Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 44

  • 56 637
  • 741
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 869
Зависи какъв вид е цитонамазката, не се шашкай, 2ра група е супер.
За мен ключа е човек да не се доверява на сляпо за процедури, а да иска 2ро и 3то мнение, но след като изберете лекар, който да ви лекува трябва да вярвате, че всичко е наред. И аз понякога се терзая дали това е правилният подход, но освен да се побъркам друго няма да се случи... Та мисълта ми е не дълбайте когато няма проблем и си вярвайте на лекарите.
Аз горещо препоръчвам д-р Делчев, но мисля че не работи по ЗК.
А за хпв чета доста мед. проучвания по работа и има доста теории, повечетп клонят към вероятност за излекуване/приспиване на вируса в един момент особено след радикални мерки.

# 511
  • Мнения: 4 087
Излекуване и приспиване на вируса са толкова еднакви неща колкото море и язовир......все е вода, да  и все няма активна инфекция...но останалото е море разлика. Излекуване означава, да няма наличие на патогена в организма, който да е способен  да се дели и да предизвиква патологии. Не вярвам, че може да се премахне напълно от организма, а само да се потисне/приспи. Това значи, имунната система да е на ниво и да не позволява делене до степен да причинява патологии.  Ама той си е там....и чака....удобен момент, зловещо звучи, но факт.

# 512
  • Мнения: 1 013
Преди, когато нямаше информация, колпоскопи, ел. пимки и пр. и пак имаше ЧПВ, горене, конизации... е било значително по-спокойно. Имаш рана и недобра цитонамазка - горят или конизират и пей сърце.
Сега едно четене пада, едно ходене от лекар на лекар, едни имуностимуланти, едни течно базирани...
Тонът ми е леко шеговит, разбира се! Има повече живи жени, благодарение на тази развита медицина, но дали не прекаляваме някой път?
А колкото до цито 2-ра група - тук мисля, че има доста жени с такова и проведени манипулации (включително и аз). Та искам да кажа, че всичко е преценка и конкретен случай. Може както с 3а само да се следи, така и с 2 - да се конизира. При мен имаше папилом, който няма как да не бъде махнат.

# 513
  • София
  • Мнения: 1 869
Какво вие вярвате и какво хората с подходящи знания са установили с две различни неща Simple Smile Друг беше смисъла на поста ми, но няма значение... естествено, че е различно. Нека всички да стоим и да чакаме кога пак ще се събуди Simple Smile Затова хората, които не си правят труд да се информират за неща, които са работа на мед. специалисти се излекуват доста по-бързо както физически, така и психически. Simple Smile
левскарката, аз имах предвид 2ра група без други проблеми, чист колпоскоп и МБ. Винаги има изключения при индивидуални случаи, аз също бях така, но с видими изменения с просто око, никой лекар не е казвал, че е ок Simple Smile

# 514
  • Мнения: 1 013
Какво вие вярвате и какво хората с подходящи знания са установили с две различни неща Simple Smile Друг беше смисъла на поста ми, но няма значение... естествено, че е различно. Нека всички да стоим и да чакаме кога пак ще се събуди Simple Smile Затова хората, които не си правят труд да се информират за неща, които са работа на мед. специалисти се излекуват доста по-бързо както физически, така и психически. Simple Smile


Постът ми беше добронамерен или по-скоро опит да успокоя даже себе си - аз, която изпадам в разнообразни състояния - от хипохондрия - до "не ми пука".
Истината е, че живот в непрекъснати тревоги и какво евентуално може да стане, е убийствен!

# 515
  • Мнения: 1 013
Meredith_Grey, може ли малко повече инфо за д-р Делчев?

# 516
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Момичета ще се побъркам от кеф и раздвояване отново. Непланираното цито е 2ра група. Хем се радвам, че терапията работи, хем не знам дали да вярвам. Но ще отида на колпоскоп, без да ми е свито сърцето на топка. Един вид по - леко дишам, но съмнението пак гложди.

# 517
  • Мнения: 4 872
За мен приспиване е равносилно на излекуване. Няма ли го или спи, то той е все отрицателен. Няма кой и по какъв начин да докаже дали е излекуван или спи и дали при активен такъв , то той е спал или съм се заразила повторно. Или ако има , то аз не съм срещала такава информация.
Нещо подобно като с херпес вирусите, с които са заразени 80% от населението, но докато не се активират , не се водят болни , а само носители. То ние си носим и още един куп потенциални инфекции, но сме здрави като цяло. А и аз си имам една моя нагласа , че след време и това прекаляване с имуностимулантите в глобален план , ще избие на някъде, но на къде, не се знае все още. ..
пП: последното изречение не е към Чери, защото при нея е с цел и дано всичко се равие по план и то в най-скоро време Hug като цяло имам предвид.

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 10:08 от Marsia_K

# 518
  • София
  • Мнения: 1 869
Meredith_Grey, може ли малко повече инфо за д-р Делчев?

Писах ти на лично Simple Smile
Аз не целя да обидя някой, то и поста ми не се отнасяше за твоето мнение, просто исках да наблегна колко е важно човек да е спокоен, а не да се измъчва от съмнения постоянно. Спокойствието е едно 60-70% от излекуването и добрия имунитет.

# 519
  • Мнения: 4 087
Тя моята система си е на ниво, аз от как водя полов живот си я имам тази раничка и си я наблюдавам, все си бях 2ра група и без изменения цитологични.............докато някой не реши да я лекува ударно с антибиотик.......за 4 месеца- конизация. Еми ясно е какво е станало, аз бях цял месец на локален и общ антибиотик, от него имунната ми система е толкова била отслабена, че още си бера ядовете. Аз се усетих, защото по това същото време, докато правех "лечебният курс:, почнаха настинка след настинка, изгубих си гласа, постоянна умори и си викам кво става, ама сигурно от напрежение преди процедурата/готвех се за ин витро с това уж лечение/....И като почнах сега имуностимулантите, просто живнах. Та така. Въпроса сега е да се закрепя с тях и след това да не правя повече подобни глупости.

Половин месец бях през ден на секнол, вагинално арилин, после изкарах един курс тинидазол......то как ми остана черен дроб, какво остава за имунитет и бели кръвни телца/от антибиотика падат много/ Та така и с доверяването на лекарите, че си знаят какво правят.

# 520
  • Мнения: 4 872
Аз минах 5-дневен курс с венозни Аб . Единия толкова силен, че щях да пукна на 3-4 ден и ми го спряха. И за капак гъбясах, та сега това лекувам. Както уж вече всичко беше наред, сега очаквам сериозно влошаване на положението. Август ми е контролната Цито и да видим , как ще съм цъфнала...

# 521
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Само да споделя: изрових нета за проучвания на влошаване на резултати при здрави жени, конизирани и т.н. Оказа се, че напоследък се обръща внимание на връзката - естроген/ЧПВ. Т.е. при доста обострени, влошени и рецидивиращи случай има връза с естрогена. Напоследък използват добавки ИНДОЛ-3-КАРБИНОЛ и дииндолилметан. Като второто се усвоява по - добре и не дразни стомаха. Аз лично към изписаното ми лечение със Силаут, добавих и дииндолилметан. Не знам дали има клиничен ефект по - принцип, но си го пия още.

# 522
  • Мнения: 4 087
Има, да, аз в момента освен всичко друго съм и със завишени естрогени, ама то пак е свързано с цялостното състояние на организма, естрогените се завишават и по време на бременност....и ин витро цикли, както и затлачване на черният дроб и жлъчката, защото те са отговорните органи за изхвърлянето на излишният естроген от тялото.....Познайте антибиотиците къде удрят първо...те така. Всичко е навързано и за това е много важно да се предприеме правилно лечение, за да не стане по-зле. В случаят мен ме объркаха доста сериозно, но да се надяваме, че ще съм добре в бъдеще.

На 4ти съм на 3 месечна контрола, дано дано всичко е наред, че....напрегната съм.

# 523
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Има, да, аз в момента освен всичко друго съм и със завишени естрогени, ама то пак е свързано с цялостното състояние на организма, естрогените се завишават и по време на бременност....и ин витро цикли, както и затлачване на черният дроб и жлъчката, защото те са отговорните органи за изхвърлянето на излишният естроген от тялото.....Познайте антибиотиците къде удрят първо...те така. Всичко е навързано и за това е много важно да се предприеме правилно лечение, за да не стане по-зле. В случаят мен ме объркаха доста сериозно, но да се надяваме, че ще съм добре в бъдеще.

На 4ти съм на 3 месечна контрола, дано дано всичко е наред, че....напрегната съм.
Аз съм като теб. Базалния ми естрадиол е висок, в норма по принцип, но завишен. Като е константно завишен. Правя през два месеца хормони на 3ти ден и е близко/над 70 pg/ml, а търсим стойност около 50. Имам и проблеми с гърдите. Цикъла е чудо, не овулирам редовно и съм поликистозна. Държат ме на Дуфастон, но не помага особено за естрадиола.
Чери, ти как действаш с естраиола?

# 524
  • Мнения: 4 087
Моя последно е 270pmol/l......което е около 100 и кусур в др единици. Ми как да действам опитвам се сега да спра всичко млечно, детоксикирам черният дроб, купих си разни добавки....ама дали ще падне не е ясно. При мен е къде генетично, къде от стрес. Почнах да пълнея и да имам проблеми от както се върнах на работа, пролактина качих и така. За капак майка ми е оперирана от рак на двете гърди и то чувствителен на естрогени....чудна картинка.  

Иначе и аз си овулирам, но пък прогестерона е нисък, пия си утрогестан, мажа гърдите с прогестогел и се чудя какво да направя и как да го направя, че да не пострадам дългосрочно. Ясно е че трябва да намаля нивото на стрес , да увелича движението и да променя храненето, но в този вариант в който сме в момента, това е трудно постижимо по ред причини.

Общи условия

Активация на акаунт