Оригинален подарък за бебе на 40 дни

  • 21 142
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 214
Здравейте! Може ли да ми предложите някакви оригинални подаръци за бебе  МОМИЧЕ на 40 дни. Нещо интересно с името на бебчето или ... очаквам предложения Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 16:54 от bubssss

# 1
  • Мнения: 247
Иначе и в двата случая-дървено люлеещо се конче. На последък са по-масови пластмасови такива, т. ч. дървено би било по-оригинално, а и е по-хубаво спроед мен. Също подаръкът ще влезе и в употреба  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 441
На 40 дни едва ли ще оцени твоят оригинален подарък. По-добре му купи някаква играчка/активна гимнастика, отколкото да влагаш пари в нещо, което няма да се ползва.
Не казваш колко близки са ти хората. Може да купиш златна гривничка или пък златна плочка с буквичката на детето.

Иначе и в двата случая-дървено люлеещо се конче. На последък са по-масови пластмасови такива, т. ч. дървено би било по-оригинално, а и е по-хубаво спроед мен. Също подаръкът ще влезе и в употреба  Simple Smile

Как люлеещо конче на бебе на 40 дни? Не виждам смисъл да се купува нещо, което ще събира прах повече от 9-10 месеца. Аз не бих подарила подобно нещо.

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 16:38 от bubanka

# 3
  • Мнения: 247
Ще събира прах 9-10 месеца, но после ще се ползва 5-6 г.,

# 4
  • Мнения: 5 598
На 40 дни нищо няма да оцени  Laughing

Ето предложения,ако те устройва цената -монети.За бебе Общинска банка  има картички със сребърни  или златни монети,много са ефектни .Потърси в гугъл,отваря се пдф файл ,не мога да дам линк
Други-  https://www.fibank.bg/bg/page/708#NZMint24

Поне остават с времето.

# 5
# 6
  • Мнения: 4 518
Аз винаги купувам нещо полезно, което ще влезе в употреба, тоест питам майката. Последното нещо, което си поискаха беше рамка за снимка с места, на които да вземат отливка от крачета и ръчичката. На мен ми харесва, и преди съм подарявала същото и най-хубавото е, че е много хубав спомен от детството на детето.
Аз бих питала, определено.

# 7
  • Мнения: 214
Нямаше да е лошо за информираност от към пол...

ИЗВИНЯВАЙ ПРОПУСНАЛА СЪМ, МОМИЧЕНЦЕ

# 8
  • Мнения: 434
Комплект тоалетни принадлежности?


# 9
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Бижу(гривна или верижка-лично за мен е адския кич, но много майки го харесват) с името на детето
Сребърна детска рамка за снимка на бебето
Сребърна/златна лъжичка с ювелирано името на бебето
Сребърен комплект за косата/зъбчето и още нещо беше....за бебето
Монета
Албум, има едни "луксозни", в които попълваш много инфо за растежа на бебето плюс снимки

Столче за хранене, ако още не са си купили

Активна гимнастика, проходилка-но това незнам до колко оригинален подарък би бил Peace

Защо не се допитате до родителите, те може да имат нужда от дрешки/козметика или нещо полезно, което все още нямат, а не от монети и бижута прибрани в шкафовете Peace

# 10
  • Мнения: 247
Най-добре нещо ръчно направено. Винаги е оригинално

# 11
  • Мнения: 318
Жирафчето Софи, има и комплекти с чесалка за венците и с одеялце, аз скоро купувах това с чесалката беше около 50 лв.

# 12
  • Мнения: 443
Здравей! Когато се роди синът ми, му подариха персонализирано одеалце, на което бяха изписани името, дата и час на раждане, килограми и см на бебето. Много си го харесвам и още го ползвам. На този линк може да видиш какво представлява– https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0 … rc=SEvLPS0cwWduDM:


Друго, за което се сещам, са тези отливки– https://www.hippoland.net/baby-art

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 20:23 от nikoleta_joro

# 13
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Торта от памперси.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 652
Това, което ми е било нужно с мъничко бебе-слинг. Хубава книга за кърменето и отглеждане на бебето-Книга за бебето на доктор Сиърс, Книга за кърменето на Хана Лотроп, Защо любовта е важна на Сю Герхард, Близо до бебето на Вл. Доткова. Нещо, което ще и помогне, ще я развлича. Естествено, ако това е в интересите на майката. 
Ваучер за покупки от магазин за с бебешки дрехи. 
Разни надписани одеялца, свещници, картинки, калъфки, рамки за снимки са ми били винаги излишни и ги намирам за прахосъбирачки.

# 15
  • София
  • Мнения: 10
Както и други мами вече писаха - на 40 дни бебето няма да оцени подаръка. И все пак, по-добре да е нещо полезно. Ако не държите да е изненада, попитайте родителите от какво имат нужда. Варианти са активна гимнастика, шезлонг, столче за хранене, walker-и. От тези единствено шезлонгът може да се ползва оюе на тази "крехка" възраст, но от всички ще има нужда (с условието, че при всички бебета ефектът е различен). Друг вариант са слинговете и baby art продукти (отливки за ръчички и крачета и т.н.). За момиченце може да подарите също обички или гривна.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 617
Най-добре питайте майката от какво имат нужда. Дрехи всички подаряват.
Хубави са персонализираните подаръци, но това, ако родителите имат всичко. Аз харесах албум-дневник, който подариха на погачата на сина ми. Момичетата вече са изредили активна гимнастика, столче за хранене, шезлонг (зависи много от бюджета ви). Тези отпечатъци аз не ги разбирам, пробвах да взема на моето момче, но не се получи. Хубави подаръци са: спален комплект с името на детето, висок клас козметика, нещо златно за спомен..

# 17
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Вероятно е късно вече, но приемливо при думата „оригинален” ми се струва ваучер за бебешка фотосесия.
Други оригиналности много ме плашат, особено ако става въпрос за не много близки хора, но и тогава е рисковано - по-добре нещо тривиално и практично, отколкото оригинален прахосъбирник, или матом, както би казал Толкин.

Общи условия

Активация на акаунт