NESCAFE DOLCE GUSTO - Тема 4

  • 84 124
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 926
https://youtu.be/uwAZnfqZNvc това правих , оцетена вода сложих.

# 541
  • Пловдив
  • Мнения: 870
А по-принцип с вода от чешмата ли я ползвате машинката?
Аз и слагам минерална, че нашата е доста варовита....и вече доста кафе-машини смених.

# 542
  • Мнения: 9 776
А по-принцип с вода от чешмата ли я ползвате машинката?
Аз и слагам минерална, че нашата е доста варовита....и вече доста кафе-машини смених.

Само с минерална. Подозираш, че заради нея си сменила доста машини ли? Защо? Явно зависи и каква минерална се ползва. Ние слагаме такава, каквато имаме в момента за пиене. Не им придирям особено. От чешмата водата ни е варовита също.

Благодаря за клипчето. Ще взема да направя една профилактика на нашата, макар че от доста години я ползваме и досега не ми е светвала никога в жълто. И не съм я промивала с нищо. Чак се учудих като прочетох по-горе, че едва ли не е задължително да светва на еди-колко-си време. Нямам препарат. Колко оцет да сложа на един контейнер вода?

# 543
  • Мнения: 8 335
А по-принцип с вода от чешмата ли я ползвате машинката?
Аз и слагам минерална, че нашата е доста варовита....и вече доста кафе-машини смених.

И нашата е много варовита, слагам изворна или филтрирана вода, не минерална. Такава пием (че другата и за пиене не става)

# 544
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 926
И аз слагам филтрирана вода.
За оцета ами малко около 40 мл знам ли, аз даже не го напълних догоре контейнера , а за една чаша.

Последна редакция: нд, 10 мар 2019, 08:38 от nasito8988

# 545
  • Враца
  • Мнения: 5 223
И при нас е много варовита, слагам и филтрирана вода и на 3 месеца и правя промивка Wink с  препарат за кафемашини с лимонена киселина, някак си не мога да и сложа препарат с химикали.
За момента не съм имала проблеми, но я  ползвам само 6-7 месеца.

# 546
  • Мнения: 345
Нашата я ползваме около година и малко и още не е е светнала в жълто. Вероятно зависи и колко често се ползва.

# 547
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364
Аз моята машина я ползвам вече почти три години - ежедневно, не ми е създавала проблеми

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Цитат на: polin_a
Само с минерална. Подозираш, че заради нея си сменила доста машини ли? Защо? Явно зависи и каква минерална се ползва. Ние слагаме такава, каквато имаме в момента за пиене. Не им придирям особено. От чешмата водата ни е варовита също.

Ами защото като гледам по мивките в банята колко котлен камък се натрупва само за седмица ... си представям какво става вътре в машинката, при положение че не се разглобява и няма как да се почисти...

# 549
  • Мнения: 8 335
Аз моята машина я ползвам вече почти три години - ежедневно, не ми е създавала проблеми

Аз я ползвам повече от 5 и съм нямала проблем досега. Ръчна е, ако има някакво значение. И лампата никога не ми е светвала в жълто. Имам чувството, че колкото по-съвременна е машината, толкова по-бързо се прецаква.

Скрит текст:
Имам една 26 год. Solac Siempre crema, която все още работи безотказно и прави страхотно кафе.

# 550
  • Мнения: 9 776
Цитат на: polin_a
Само с минерална. Подозираш, че заради нея си сменила доста машини ли? Защо? Явно зависи и каква минерална се ползва. Ние слагаме такава, каквато имаме в момента за пиене. Не им придирям особено. От чешмата водата ни е варовита също.

Ами защото като гледам по мивките в банята колко котлен камък се натрупва само за седмица ... си представям какво става вътре в машинката, при положение че не се разглобява и няма как да се почисти...

Помислих, че заради минералната ти се е развалила. От чешмяната гаранция ще стане проблем.
Нашата също е сигурно от пет години. Бях писала веднъж, че издумка от токов удар, иначе никакви проблеми не ми е създавала. Прави всеки ден 2-3 кафета. Може и да си права, pticasprujina, за по-старите и по-новите машинки.

# 551
  • Мнения: 1 748
Ползвам единствено вода от кана с филтър, филтърът  съответно се сменя често. Профилактиа правя с лимонена киселина. Засега, близо 2 години, си работи добре машинката, ръчна е.

# 552
  • София
  • Мнения: 11 790
Нашата е на 4г, само чешмяна ползвам, правя профилактика с едни таблетки от Лидл, ама много рядко, никога не сме имали проблем

# 553
  • Мнения: 9 776
От чешмяна до чешмяна има разлика. При нас е отврат.

# 554
  • София
  • Мнения: 11 790
В София водата е хубава и мека(ако така се казва за не твърда вода Joy)

Общи условия

Активация на акаунт