За любителите на салати - тема 2

  • 100 129
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 797
Здравейте. Измиалих две салати с айсберг. Само едната съм качила. Много е вкусна.
https://receptite.com/рецепта/салата-принцеса-с-айсберг-пушено-пилешко-и-цвекло

Дресинга ми е патент и е много вкусен с босилек.

# 151
  • софия
  • Мнения: 284
Опашни от раци, майонеза, царевица, карфиол и грах. Много е добра препоръчвам.

# 152
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Варен боб, варен нахут, варена царевица, червен лук, магданоз, сол, олио, оцет. Много вкусно става. Може да се добави и лютеничка.

# 153
  • Мнения: 797
Опашни от раци, майонеза, царевица, карфиол и грах. Много е добра препоръчвам.
Би ли дала цялата рецепта? Някакви подправки слагаш ли?

# 154
  • София
  • Мнения: 5 547
Ние сме любители на Колсло, за пръв път ядохме е KFC и след това си намерих рецепта от нета ,правя по една купа и хапваме няколко дни.

# 155
  • Мнения: 187
Ух! Салати да искаш у нас.

Най-новият хит е от рукола, репички, краставица и зелен лук с дресинг от хумус. За да може да се размеси добре, разреждам хумуса с оцет и добавям подправки (черен пипер, лют пипер, кимион).

Малката ми дъщеря принципно не обича хумус, но обожава тази салата.

# 156
  • Мнения: 4 018
Здравейте! Да споделя и аз моята любима салата, която правя от години и много обичам. Тя е доста богата на продукти. Прави се от варени картофи, пушено пиле (може и бекон или друг пушен колбас по избор), стерилизирани гъби от буркан, кисели краставички варени яйца, варени моркови, маслини, печени чушки (по желание) и лук. Накрая пригогвям дресинг от 1 ч. л. горчица, 1 лимон, олио (зехтин), млян черен пипер и сол.

# 157
  • Мнения: 2 418
Ние сме любители на Колсло, за пръв път ядохме е KFC и след това си намерих рецепта от нета ,правя по една купа и хапваме няколко дни.
Може ли рецептата?Аз съм пробвала няколко варианта,но нещо не е ,като тази в KFC.

# 158
  • София
  • Мнения: 5 547
Ние сме любители на Колсло, за пръв път ядохме е KFC и след това си намерих рецепта от нета ,правя по една купа и хапваме няколко дни.
Може ли рецептата?Аз съм пробвала няколко варианта,но нещо не е ,като тази в KFC.
http://vaklina.blogspot.com/2011/02/blog-post_4926.html
Ето по тази рецепта , но винаги добавям 1/2 глава кромид лук, към  тези  продукти, ако правиш по-малко намаляваш и него.
Препоръчвам ти да пробваш с 1/2 доза и да решиш как ти се струва.
Също така винаги зелето, лука, и морковите са смлени в блендер, оставам да престои поне 4-5 часа.

# 159
  • Мнения: 2 418
Благодаря ти!Още утре ще я спретна!

# 160
# 161
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Записвам се да следя за идеи.
И ще споделя две от любимите ми салати.
1. Домат, краставица, сладка царевица от консерва, бекон, сирене, крутони и дресинг от зехтин и лимонов сок.
2. Киноа, домат, сирене и филе от бяла риба(пангасиус или хек).

# 162
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 132

Любимата ми салата Цезар

# 163
  • русе
  • Мнения: 1 317
Ще празнуваме рожден ден ,искам да направя2-3лесни салати без шопска ,руска ,картофена или Снежанка?!

# 164
  • Мнения: 2 323
Направи една лека зелена салата - може би съвсем проста с няколко вида зелении, пармезанови люспи и запечени на тиган семки; и една италианска (на базата на паста, примерно с домати, тиквички, маслини, чоризо на кубчета).
Някаква салата тип за мазане също е добра идея - целина/тиквички/червено цвекло в цедено кисело мляко, кьопоолу, олекотена версия на хумус.

Общи условия

Активация на акаунт