За любителите на салати - тема 2

  • 100 155
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 15 314
В пестото точно каквито ядки имам такива слагам. Запичам ги и ги смилам. За сега май най ми допада с печени бадеми. Имах едни филирани изостанали от новогодишните сладкиши. Препекох на тостера малко и айде в пестото. Екстра стана.

vici75, ще пробвам с бадеми. Аз с орехи пробвах, добре стана. А последния път направих съвсем чисто песто, че ни пармезан имах подръка, ни кедрови ядки и направо смлях листата босилек със зехтин, малко сол и скилидка чесън, сложих получената паста във формички от едни шоколадови бонбони, метнах във фризера и се получи супер. Сега като ми трябва песто си вадя кубче-две и действам. Grinning Много е удобно.

# 466
  • Мнения: 15 356
Пестото и с бадеми и с орехи ми харесва,ям го всякак.Че и без пармезан,само домати ми дай😁

# 467
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Много харесвам песто. Страхотни идеи за различните ядки, ще пробвам.

# 468
  • Мнения: 10 263
Ооо пробвайте обезателно с различни ядки. И при нас са много скъпи кедровите и не всеки път имам под ръка. Но с всякакви други съм задръстена. Пармезана и аз го пропускам, че не винаги имам и от него, а ми мирише повече от колкото носа ми може да понесе, ако да е рецептата с него Laughing Не е за всеки тая смрад....Пробвала съм и лешници дори. Но с бадеми най ми допадна. В парти грила ги пека (по-напред казах тостер, но всеки различно го нарича). Подлагам една хартия готварска и слагам там една шепичка, понякога ги мокря и соля. Но трябва да се стои край него, че стават за минути. Ако ги сложиш и отидеш в другата стаяна моабет по телефона, чисто е станал и пожар (заради хартията) Laughing

# 469
  • Мнения: 9 181
Ооо пробвайте обезателно с различни ядки. И при нас са много скъпи кедровите и не всеки път имам под ръка. Но с всякакви други съм задръстена. Пармезана и аз го пропускам, че не винаги имам и от него, а ми мирише повече от колкото носа ми може да понесе, ако да е рецептата с него Laughing Не е за всеки тая смрад....Пробвала съм и лешници дори. Но с бадеми най ми допадна. В парти грила ги пека (по-напред казах тостер, но всеки различно го нарича). Подлагам една хартия готварска и слагам там една шепичка, понякога ги мокря и соля. Но трябва да се стои край него, че стават за минути. Ако ги сложиш и отидеш в другата стаяна моабет по телефона, чисто е станал и пожар (заради хартията) Laughing

и аз така ги пека в "парти грила"  пише на капака аз му викам скарата за сандвичи ;0
аз съм 4:1  т.е. от 4 печене 1 задължително се отплесвам ,за прегаряне на ядки ..

# 470
  • София
  • Мнения: 3 951
Благодаря за отговорите. Накупих си някои неща, сега се замислям къде да си правя кълнове. Със зелена салата са супер. Да питам за пестото - наистина ли се запазва хубаво в камерата? Като се размрази как е?

# 471
  • Мнения: 10 263
Как "къде да си правя кълнове"? Питаш къде да ги слагаш, как да ги консумираш или как да ги правиш?

# 472
  • София
  • Мнения: 3 951
Къде да ги слагам. Преди бая време съм правила и нямам идея дали има нещо ново и по-удобно.

# 473
  • Мнения: 10 263
Знам те че спортуваш, аз лично сутрин и в омлета си слагам. Не ги готвя. Просто като го направя, наръсвам с тях и ги завивам вътре.

На обяд ясно в салатата. След обяд понякога ям извара с препечена филия. Мажа си изварата на филията и ръся отгоре от тях. Те нямат кой знае какъв вкус, така че и на сладко и на солено могат да се слагат. Ако ядеш овесени ядки, ръсвай и в тях. Ако правиш палачинка от овес и протеин, завивай вътре.

# 474
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Кълнове само в салата досега съм слагала. Те няма как да се сготвят, ясно е.... Змислям се към някоя студена гарнитура - примерно картофена... салата Grinning Но по-скоро отгоре като украса, иначе вътре ще им се загуби идеята за външния вид - артистично рошави, даже като облак (от малките семенца)...

Но според мен имат вкус - тези от слънчогледови семки си имат аромата, а от лук или ряпа, примерно трудно ще се комбинират с ...... торта Grinning

# 475
  • София
  • Мнения: 3 951
Не къде да ги слагам като в салата и пр. 😂 А къде да ги слагам да покълват - има ли смисъл да си купувам уред или отглеждането им върху памук, както правех едно време, върши същата работа.

# 476
  • Мнения: 10 263
Ох, чакай че нищо не ти разбрах Laughing Питаш къде да ги въдиш ли бе жена Laughing Вземи един буркан по-голям, отгоре марля и ластик и това е. Слагай по една лъжица семки вътре, премивай ги там както е по рецепта, оставяш буркана да се отцежда в купичка и т.н.

# 477
  • София
  • Мнения: 3 951
Ами това питам ами, но така съм го написала, че и аз не си разбрах. 😁

# 478
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Аз не съм инвестирала в специални приспособления. Памук не съм използвала - това е за опитите в 3ти клас- не за друго, ама много се мотаят власинки  из устата Grinning
Аз в един буркан ги слагам - първо известно време(според вида на семенцито) във вода, след това се маха водата и също според семенцето има различни технологии. В общия случай се оставят на тъмно и хладно и сутрин и вечер ги изплаквам с прясна вода. Някои ги разстилат върху кърпа, но аз не съм чак толкова придирчива - слагам по малко и ги ядем бързо.

# 479
  • Мнения: 10 263
На пакетчето със семената трябва да имаш рецепта, конкретна за твоите семена. Аз на скоро с броколи се занимавах, ама нещо много ми дойде пипнята и като всяко чудо за три дена ги зарязах, защото в магазина до нас намерих половин кг готови за 99цента. И ми се изпари мерака моментално.....

Общи условия

Активация на акаунт