Прага – тема 2

  • 60 807
  • 776
  •   1
Отговори
# 330
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Мен ме устройва да плащаме в брой в крони и ще е добре, ако наистина има гишета, а и може човек да попита всичко, което го интересува. Ние си обменяме достатъчно валута от БГ и плащаме основно в съответната валута на страната. Единствено може с  кредитна карта, ако е по-голяма сумата. Това с информационните гишета малко ме успокоява, защото за автоматите определено все още няма да имаме монети като кацаме.

# 331
  • София
  • Мнения: 8 124
Ако искаш си купи от тук монети, за по-голямо спокойствие.

# 332
  • Мнения: X
Има гише на градския транспорт на летището, работи всеки ден от 6 до 22. INFOCENTRUM MHD/Public transport information center се казва, до гишето за летищна информация.

# 333
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Ако искаш си купи от тук монети, за по-голямо спокойствие.

Може и така да направим, ако не е голяма разликата в курса. И да не ги използваме на летището, след това ще ги употребим Simple Smile
Мерси, момичета.

Има гише на градския транспорт на летището, работи всеки ден от 6 до 22. INFOCENTRUM MHD/Public transport information center се казва, до гишето за летищна информация.

Мерси, точно по този начин успях да го намеря.
Давам и линк, ако и някой друг се интересува. Това е на терминал 1, а има и на терминал 2

https://www.google.com/maps/contrib/118290582685699453571/photos … .267532,17z/data=!3m1!4b1!4m3!8m2!3m1!1e1

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 15:56 от AnMary

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 1 771
Благодаря за подробната и полезна тема на всички!
Предстои ни пътуване 02-04 август до Прага. Имам следния въпрос - дневните и съответно тридневните карти важат за календарен ден или от 10.00 часа на 01.08 до 10. часа на 02.08 примерно?

# 335
  • Мнения: X
Важат за 24 или 72 часа съответно. На първото маркиране се отбелязва дата, час и минута.

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 1 771
Важат за 24 или 72 часа съответно. На първото маркиране се отбелязва дата, час и минута.
Къде се маркират картите, в съответния транспорт, който ползваш ли?
И още един въпрос: резервирах free tour guide Vyshegrad - пише, че ще е необходим билет за травмай. Отделно ли се купува или при карта за цялата мрежа за 24 часа не е необходим отделен билет?

# 337
  • Мнения: X
Да, във всички автобуси, трамваи и на входа на метрото има машина за означаване на билетите, жълта е и изглежда така:



Издава звук като сложиш билета, тогава лазерът ти принтира датата/часа на влизане. Билетът се означава само веднъж, независимо от смени/прекачвания.

Ето така изглежда дневният билет, когато е означен (маркиран):

Скрит текст:

За тура не е необходим отделен билет, щом ще имате дневен/тридневен билет.

# 338
  • Sofia
  • Мнения: 1 771
Да, във всички автобуси, трамваи и на входа на метрото има машина за означаване на билетите, жълта е и изглежда така:



Издава звук като сложиш билета, тогава лазерът ти принтира датата/часа на влизане. Билетът се означава само веднъж, независимо от смени/прекачвания.

Ето така изглежда дневният билет, когато е означен (маркиран):

Скрит текст:

За тура не е необходим отделен билет, щом ще имате дневен/тридневен билет.
Много ти благодаря за подробните обяснения:rose:
Ако възникне някакъв въпрос, ще питам пак, извинете ме предварително.
Всяко пътуване проучвам предварително, но този път нямам никакво време за четене и търсене и ще трябва да измислям в движение:disappointed:

# 339
  • София
  • Мнения: 4 563
И ние сме планирали ходене до Прага след 2 седмици - 2 възрастни и 3 деца.

Малко се попритесних на каква лудница ще попаднем (след като поизчетох коментарите), понеже резервирахме апартамент близо до метростаниця Staroměstská - а това е в центъра им.
От там като гледам има транспорт до зоологическата градина - тук ще се отиде.
Но забележителностите в центъра - още се чудя на кои точно да се спра. Обикновено мъжът избира, но сеге ще е командирован по работа за 2 седмици и аз трябва да поразуча.

# 340
  • Мнения: 194
Здравейте, в петък ми предстои пътуване до Прага с кола. Щяхме да сме двама шофьори, но в последния момент се промениха обстоятелствата и се налага да шофирам сама. Ще пътуваме през Сърбия, Унгария .. Можете ли да ми препоръчате място за преспиване по пътя, предполагам преди Унгария?...

# 341
  • Мнения: 1 306
Здравейте, в петък ми предстои пътуване до Прага с кола. Щяхме да сме двама шофьори, но в последния момент се промениха обстоятелствата и се налага да шофирам сама. Ще пътуваме през Сърбия, Унгария .. Можете ли да ми препоръчате място за преспиване по пътя, предполагам преди Унгария?...
Аз препоръчвм хубавичко да разгледате офертите в Booking.
Така ще си разделите пътя, че да ви е на равни километри.
Хотелите в Booking  си вписват и разстоянията от пътя, също така може да си избирате дали да е с хапване, дали да е бюджетен, дали да е с екстри...
Ние пътуваме с мотор до Чехия. Също сме с един шофьор, затова сме си раделили километрите на ден да не надвишават 500.
Минахме през Румъния, там спахме една нощ  в Тимишоара, после във Виена ( 4 нощувки),  сега сме в Прага.
А в петък се завръщаме : резервирали сме си една нощувка в Унгария и две в  Сърбия. Всичко с Booking. Изключително удобни са

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 15:11 от Serendipity*

# 342
  • Мнения: 11 122
Според мен в Нови Сад или Суботица е оптимално. Нови Сад ми харесва (лично на мен) повече.

# 343
  • Мнения: 194
Благодаря за съветите! Точно така ще направим. Тъй като ще тръгнем към 17ч, Нови Сад ми изглежда по-постижимо за пристигане преди 23ч Simple Smile Можете ли да препоръчате нещо, което да не ни отклонява много от пътя, все пак само ще се тръшнем да спим Simple Smile

# 344
  • Мнения: 1 306
Благодаря за съветите! Точно така ще направим. Тъй като ще тръгнем към 17ч, Нови Сад ми изглежда по-постижимо за пристигане преди 23ч Simple Smile Можете ли да препоръчате нещо, което да не ни отклонява много от пътя, все пак само ще се тръшнем да спим Simple Smile
И ние си избрахме Нови Сад за на връщане.

Успех ти желая.
И весело пътешествие 😄

Общи условия

Активация на акаунт