Какво може да ви депресира?

  • 8 847
  • 57
  •   1
Отговори
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Много е говорено по темата за депресията, но ми е интересно какво най-силно би ви депресирало, кое най много ви влияе за да изпаднете в такова състояние. Може да изброите няколко причини една под друга по степен на важност за вас. Ако ви се струват твърде лични причините можете да ги опишете по обобщено. Напоследък съм супер депресирана и искам да разбера дали нещата които провокират това гадно състояние в мен са общоприети или аз прекалено чувствителна и взимам нещата по навътре от останалите. Започвам първа.
1. депресията на моето 23 годишно дете
2. не съм обичана съпруга и аз не обичам достатъчно мъжа си
3. работя скучна работа в офис с точен режим на работно време.
4. Липса на свободно време
5. отчаяна съм от младото чалга поколение
Мога да изброявам още но мисля да се ограничим до най много 5 точки.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 604
1. Липса на работа за продължителен период от време (работя за себе си и това директно означава липса на доходи).
2. Здравословен проблем в семейството.

# 2
  • Мнения: 9 052
...
4. Липса на свободно време
...
и агресия и причиняваме на страдание. може изобщо да не е срещу мен.

# 3
  • Мнения: 39 314
Единствено здравето на детето ми може да ме  вкара в депресия. От всичко друго не ме е страх. И да се случи преодолимо е.

# 4
  • Мнения: 8 939
Безпаричието.
Липса на любов.
Болест и смърт на близък.

Скрит текст:
(В момента изпитвам и трите. Sad )

# 5
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
1. Боледуването на детето ми
2. Заседяване дълго време в града без пътувания
3. ПОНЕДЕЛНИК  Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 6
  • Мнения: 30 802
Зимата. От ноември до март ми е гадно.

# 7
  • Мнения: 19 863
Липсата на любов,
ако не съм си изпила кафето сутрин,
болен любим близък човек.

# 8
  • Мнения: 2 622
Безпаричие на първо място. От недостиг на пари, от правене на сметки и съответно ограничен бюджет най - бързо се сдухвам аз. Има ли достатъчно пари сякаш всичко е една идея по - лесно.

# 9
  • Мнения: 403
Винаги си намирам за какво да се депресирам. Болест на близък, страдание на животно... депресивна личност съм.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 2 665
1. Болести.
2. Смърт.
3. Агресия.

# 11
  • France
  • Мнения: 165
Провал на планирана отдавна почивка или пътуване по независими от мен причини.  Продължителна тежка хрема. Покупка на дрехи през пролетта когато не мога да закопчея панталон който би трябвало да ми става...

# 12
  • Мнения: 4 808
Сериозен здравословен проблем - мой или на близки хора. Безпаричие. Работа, която не харесвам - преди години работих година и половина работа, която не ми харесваше, с ужасно работно време, тогава бях постоянно в депресия, отивах сутрин преди всички, наревавах се едно хубаво и чак след това започвах да работя. Депресира ме също липсата на любов, агресията, късната есен...

# 13
  • Мнения: 5 267
Ако трябва да обобщя - безсилието.

# 14
  • Мнения: 1
Безуспешните за сега, опити да спра цигарите.

Общи условия

Активация на акаунт