Фентъзи и фантастика - Тема 14

  • 33 730
  • 765
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 677
Да речем, че медитирам от години и си усещам кундалинито като тръгне по гръбнака Wink  Не съм полагала особени усилия за това, просто на някои хора наистина им се отдава по-лесно.
 За Гари
Скрит текст:
той си каза, че ги е наблюдавал дълго време от военната палатка

# 616
  • Мнения: 48 217
Известно време и аз
Скрит текст:
бях убедена, че всъщност хората сами си го причиняват. Но полудяването на кучето ме убеди, че не е така. Птиците в реката бяха провокация, за да отвори очи.
А птиците в кутията- метафора, която показва в какво се беше превърнал живота й и защо рискува всичко, за да тръгне с децата по реката. И на мен никак не ми се вярва съществата да се вселяват в птици.
Чудя се защо ни остави този край. Хем хепи енд, хем странно хепи. Чак разочароващо. Дали не си умряха, а тя да халюцинира от раните, че са спасени. Би било гадно. А ако са стигнали- дали ще им извадят очичките или не.  Мног ми хареса обучението, което беше предприела, вместо просто да ги осакати.
Това, че не разбрахме какви са съществата, съм си окей. Simple Smile Нормално е
Като майка, книгата ме докосна доста. Май Малори се справи заради майчинския инстинкт Simple Smile Той може да надвие всичко Simple Smile и дава неподозирани способности- и физически, и психически.

# 617
  • Мнения: 2 677
Приключих и с Прислужницата. Върви ми на недовършени книги и това си е Simple Smile Въпрос към гледалите сериала - там историята продължава и след края на книгата, нали? Иначе чак сериал и сезони...

# 618
  • Мнения: 48 217
Да, но първи сезон свършва както в книгата, чак във втори сезон е продължението. Аз го изгледах, само 10 епизода първи сезон, и 5 до тук от втори
Сериала е още по-гаден Simple Smile Прецени дали ще се задържиш на тази  тематика
Почнах Селцето. Добре почна Simple Smile

# 619
  • Мнения: 9 903
Селцето ми е любимо.

# 620
  • Мнения: 19 082
Чак пък да е нещо супер сложно медитацията... Чак пък 90 % да лъжат... Просто не на всеки му се отдава с лекота. Не съм забелязала да съм развила някакви паранормални способности (то аз от преди си можех да хвърлям боб Wink ), но много ми помага да се справям със стресови ситуации.

Джон,
Скрит текст:
според мен Гари има имунитет, защото е вече луд и няма накъде повече да откачи. Но точно по време на раждането, сякаш се усещаше и при него едно разколебаване на имунитета.

не е толкоз лесно да наблюдаваш.
Скрит текст:
нали трябва  да излизаш, а съществата да не те закачат? Френсис съществат насмалко да го нападнат, а излеез за има няма половин час. Том също ги усети, а излезе само за малко. Къде се е крил Гари, че да обикаля улиците?  възможно е да има имунитет защото е луд, но то и Дон в един момент полудя, пък не разви имунитет? Да, при раждането се усещаше и при него едно разколебаване на имунитета, явно не иска да го докосват, нито да проявява емпатия, и едното и другото вероятно имат някаква връзка. И обратно - след като го изгониха лудостта му се засили, защото  генерира още повече омраза, т.е. имунитета му вероятно има връзка с липсата на емпатия.
по логично е да се предположи, че има сделка със съществата, предоставя им други хора, а те не го пипат

не мисля че финалът е хепи, по-скоро е отворен. Пак се върнахме в началото.
Скрит текст:
Малори намери друга група, но по-голяма
. И аз съм на мнение, че майчинските инстинкти много помогнаха, но не съм убеден дали децата не свалиха превръзките, а тя не разбра.
Скрит текст:
ГРебането им се отдаде твърде лесно

# 621
  • Мнения: 2 677
Хайде, тогава и аз започвам Селцето. Няма да се цепя от колектива Wink

# 622
  • Мнения: 48 217
Айде, хубава е, интересно почна Simple Smile
Джон- нито дума за Селцето!

# 623
  • България
  • Мнения: 6 299
Все се чудех за това селце какво е и погледнах в читанка.
   Оказа се, че съм чела книгата преди доста време.
Запомнящо е, да. Струва си четенето Simple Smile
Защо е в поредица "Павлиш"?
Книгите свързани ли са?

# 624
  • Мнения: 3 724
Все се чудех за това селце какво е и погледнах в читанка.
   Оказа се, че съм чела книгата преди доста време.
Запомнящо е, да. Струва си четенето Simple Smile
Защо е в поредица "Павлиш"?
Книгите свързани ли са?
Защото е част от творбите, където е намесен Павлиш.  Принципно всяка е самостоятелна. Аз повече харесвам "Великият дух и бегълците" и "Половин живот".

# 625
  • Мнения: 19 082
Айде, хубава е, интересно почна Simple Smile
Джон- нито дума за Селцето!


Окей няма.
лично аз уважавам Буличов, дори само заради Алиса Селезньова (пък и не само), ама сега няма да коментирам Селцето.

# 626
  • Мнения: 2 677
Ще го дочета това Селце, но после дълго време няма да искам да чуя за постапокалиптични книги. Тази поне не е толкова дарк като предишните две.

# 627
  • София
  • Мнения: 44 360
Ама ти направо си се вкарала в серия...  Simple Smile

# 628
  • Мнения: 19 082
хич даже не е дарк, а е много свежа книга.

# 629
  • България
  • Мнения: 6 299
Скрит текст:
Все се чудех за това селце какво е и погледнах в читанка.
   Оказа се, че съм чела книгата преди доста време.
Запомнящо е, да. Струва си четенето Simple Smile
Защо е в поредица "Павлиш"?
Книгите свързани ли са?
Защото е част от творбите, където е намесен Павлиш.  Принципно всяка е самостоятелна. Аз повече харесвам "Великият дух и бегълците" и "Половин живот".
  Благодаря!
______________________
 Значи пак трябва да чета "Селцето" за да си  припомня нещата в детайли, че да изчета и останалите.
(Повторението било майка на знанието  newsm62.)
 

Общи условия

Активация на акаунт