Париж - 14

  • 71 734
  • 778
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 19 041
Замина покрива на Нотр Дам
https://www.pscp.tv/w/1gqGvVeaAezGB

# 466
  • София
  • Мнения: 4 280
https://www.bbc.com/news/world-europe-47941794
Дано щетите не са големи! Praynig

# 467
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ай, да му се невидяло ... Нямаме телевизор ... От месеци не гледам новини ... Видях на живо как втория самолет се блъсна в Търговския център ... Какво ме накара днес да включа СНН? Защо ми трябваше на живо да гледам как пада кулата на Нотр Дам? Уф ... Дано да няма пострадали хора!!!

# 468
# 469
  • Мнения: 59
8 септември 2016: Имало е опит за взривяване на катедралата. Намерена е кола с експлозиви, паркирана близо до сградата, извършени са арести.
10 Февруари 2017:  Полицията арестува четирима в Монпелие, Франция, включително 16- годишно момиче и
20- годишен мъж,за които вече се знаело от властите, че имат връзка с екстремистки ислямски организации, обвинени са, че имали план да пътуват до Париж и да нападнат катедралата. Това, че точно сега гори според мен не е случайно, нито е инцидент, както се опитват да ни убедят.

# 470
  • София
  • Мнения: 10 026
В опасност е северната кула...дано издържи!
Някой в Париж? Надявам се всички са в безопастност!

# 471
  • Мнения: 19 041
Вероятно няма да се срине, но всичко вътре изгоря

# 472
  • София
  • Мнения: 10 026
От това което слушам имам опасност за цялата конструкция, ако северната кула не издържи Sad
Ужасно!

ПП Официален източник казал че е спасена конструкцията...дано!

# 473
  • София
  • Мнения: 1 855
Слава богу, вътрешната структура на катедралата е спасена. Двете кули са спасени, дървеният олтар е спасен. Вярвам на Макрон, че Парижката Света Богородица ще я има и ще остане символ на Франция, както е било в последните 800 години!

# 474
  • Мнения: 1 152
Точно преди година на 15 април бях там. Помня невероятното усещане, когато влязох в катедралата...Онемях пред красотата, сътворена от Бог и човека. Силно вярвам, че някога отново ще видя Notre Dame de Paris същата.

П.П. И тогава, докато бяхме вътре, се случи инцидент и ни евакуираха. Така и не стана ясно какво е наложило намесата на силите и евакуацията.

# 475
  • Мнения: 6
Здравейте, като подарък на дъщеря ми за 10-тия рожден ден, направихме подарък -пътуване до мечтаната от нея дестинация- Париж!
Ще пътуваме двечките с нея , от 27ми до 31ви май. Ще отседнем в 14-ти район. Постарах се да прочета доста в темите, но уви... въпроси винаги се пораждат, особено имайки впредвид факта, че ще сме само двете.
Ще ми се да се ориентирам кой вариант за придвижване от Бове е по-удобен и ценово изгоден - шатъла и после още нещо до 14-ти район, или предложението на Гугъл с влак и метро мисля?
Един ден сме отделили за Дисниленд, там предполагам с транспорта ше се ориентирам лесно (надявам се....).
Втория ден се чудех добър вариант ли е да взема билети за hop on hop off bus, виждам, че може да се слиза и качва на отделните спирки, за да се разглежда по-подробно, но нямам представа как е трафика в града, бусовете на често ли са и дали няма само да изгубим време, мненията по темите тук са доста разоречиви..
Третия ден предполагам ще остане за свободни разходки и пазар, ще разгледаме места, които сме пропуснали от автобуса, и последния ден преди полета няма да има кой знае какво време, така че ще се разходим из 14-ти район и отново обмислям начина на изтегляне към Бове Simple Smile.
общо взето, всеки един съвет би ми бил полезен, предполагам спирките на метро, трамвай,влак.... ( ако са отделни), да лесно разпознаваеми и не би трябвало да имам особени затруднения...ще ползваме карнетите от по 10 билета, не зная за девойката на 10 години дали има различни цени.
Ще се радвам да споделите поне в правилна посока на организацията ли се движа Simple Smile благодаря предварително на всики отзовали се!

# 476
  • Мнения: 14 453
Криси,правилна е посоката ти за организация!За предвиждането още на Порт Майо си вземете карнет и карта със схема на транспорта за по-удобно и лесно.Зависи къде точно ще отседнете в 14-ти район-това за предвижването след шатъла.Приятно изкарване!

# 477
  • Мнения: 6
Криси,правилна е посоката ти за организация!За предвиждането още на Порт Майо си вземете карнет и карта със схема на транспорта за по-удобно и лесно.Зависи къде точно ще отседнете в 14-ти район-това за предвижването след шатъла.Приятно изкарване!

много благодаря за бързата реакция!
ето тук сме -    
hotelF1 Paris Porte de Châtillon. май на истина шатъла е по-удачния вариант, че с транспорта е доста прекачване.
предполагам и до забележителностите от там бързо ще стигнем, пък имам време да го помисля за туристическия автобус или пеша да се вихрим Simple Smile

# 478
  • Мнения: 14 453
Ако под шатъл разбираш РЕР-С ,да с него.

# 479
  • София
  • Мнения: 3 447
От Бове най-удобен е шатъла. Да не говорим, че и ценово е по-изгоден виж на сайта им. Ако купиш билетите онлайн твоят ще бъде 15,90 евро а за детето 6.90. ако ги купиш на място и двата са по 17 евро. Цените ги пиша по спомен, но те съветвам да купиш билети за шатъла онлайн, разликата е чувствителна. Има и двупосочни билети - още по изгодни, разгледай.
Бяхме преди месец с 10 годишна девойка, ходехме изключително пеша, бях купила карнет но си върнахме 6 от билетите. Вярно хотелът ни беше съвсем в центъра, а и обичаме да ходим. Предполагам, с хоп он автобус, ще видите повече. В дисниленд не ходихме не мога да кажа нищо за там, дано ви хареса. Транспортът е много добре уреден, ще се оправите. На връщане към летището, препоръчват да хванеш автобуса 3 часа преди часа на полета и имат право, отидете по-навреме.

Общи условия

Активация на акаунт