Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 11

  • 137 379
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 265
Привет, и аз като Марчева  - "ще се откажа" от вас. Станала съм сто кила - търкалям се вече Smiley Тук човек само като гледа и.....напълнява Gift Heart
Тайна и пеп-4о направо ме убиват с техните месеници
ir74 - благодаря за идеята - кренвиршки Flowers Hibiscus

mspasov - моето меню днес е точно както при теб - постен боб и салата краставици и маруля (затова и няма да показвам тях); остават само шишчетата - то без месо у "наше село" нИ можИ

# 406
  • София
  • Мнения: 11 744
Наливам топла вода от чешмата направо в купата и после отгоре сипвам брашното, направо от плика, яйце, сол , захар, олио или мая или каквото друго трябва да се сложи  в тестото.Разбърквам с китайски пр=......................

Много хубави са станали, затова проявих интерес, но няма да мога да ги приготвя ,  защото  нямам точни мерки, или поне приблизителни,   защото аз не меся на ръка, за да усещам тестото, а всичко хвърлям в миксера и той си измесва. Вадя и оформям. Няма значение, една задача по-малко ще имам.  Мога да се разровя и да им открия рецептата, но сега не ми се занимава, исках по-лесен и мързелив  вариант да предложиш. Нищо, друг път.

# 407
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Наливам топла вода от чешмата направо в купата и после отгоре сипвам брашното, направо от плика, яйце, сол , захар, олио или мая или каквото друго трябва да се сложи  в тестото.Разбърквам с китайски пр=......................

Много хубави са станали, затова проявих интерес, но няма да мога да ги приготвя ,  защото  нямам точни мерки, или поне приблизителни,   защото аз не меся на ръка, за да усещам тестото, а всичко хвърлям в миксера и той си измесва.
Скрит текст:
Вадя и оформям. Няма значение, една задача по-малко ще имам.  Мога да се разровя и да им открия рецептата, но сега не ми се занимава, исках по-лесен и мързелив  вариант да предложиш. Нищо, друг път.

marchеva14, ей таз рецепта за индийските паратха съм си запазила, но още не съм стигнала до нея. Ако искаш, да ти я преведа заради мерките и теглилките. Peace

# 408
  • София
  • Мнения: 11 744
...................

marchеva14, ей таз рецепта за индийските паратха съм си запазила, но още не съм стигнала до нея. Ако искаш, да ти я преведа заради мерките и теглилките. Peace
Не, мила, не. Разгледах я и дотолкова мога да схвана за какво иде реч. Ще чакам да я приготвиш някой ден . Благодаря!  Hug

# 409
  • Мнения: 9 141
Тайне, стархотно изглеждат тези пити и ще импровизирам с тестото и аз Simple Smile

http://pep-4o.blogspot.bg/2018/05/blog-post_24.html най-вкусните скариди, които сме хапвали - с масло, чесън и лимон Simple Smile Animal Dolphin


и ориз с пиле и зеленчуци някакви Simple Smile дребните ми аспержи, едрите отиват за едно предястие Simple Smile

# 410
  • София
  • Мнения: 15 489
Пеп, ако са на тиган, може без мая и се ядат веднага, топли.Ако са на фурна, тогава с мая и могат да се ядат и на другия ден.И слагай много масло.

# 411
  • Мнения: 9 141
ще, ще. В събота чакам прясна доставка на масло Grinning значи на фурна ще правя, така, или иначе  си нося обяд,  сега като вали сухоежбина да мога да си взема  Simple Smile

# 412
  • София
  • Мнения: 11 744
Culinary with me -  Ягодов терин с маскарпоне и вино Марсала.



Телешко Вайсбрат с жасминов ориз

# 413
  • Плевен
  • Мнения: 602
Честит празник!
От мен японски чийзкейк

# 414
  • Мнения: 978
Караме го по-скромно днес - хрупкав пържен патладжан с чеснов сос.

# 415
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
Ir74 кажи за портокаловото пиле две думи. Имам и аз кафяв басмати...

   Ами ...  портокаловото пиле го купувам на ленти ( месото е от бут), мариновано е предварително. Само го задушавам за десетина минути в мазнина на тиган. Тук са го измислили пустите американци. Ориза го сварих само в малко вода с масло и сол. Това е. Заленчуци на тиган каквито имаше в хладилника - с мазнина и готов терияки сос.

# 416
  • Мнения: 22 867

У нас таратор, салатка, пилешко с ориз и баничка.












# 417
  • София
  • Мнения: 11 744
Корнети - кифличките със зехтин на Болоня - М. Митева



# 418
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
    Лабрекс, баничката ти има великолепна коричка, сигурно е много хрупкава и маслена. 🤗

# 419
  • Мнения: 2 797
чийзкейк по рецепта на Мина Ангелова

Общи условия

Активация на акаунт