Къната, билките и всичко останало - Тема 13

  • 59 515
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Най-силно червено съм получавала с къната Sahara Tazarine от сайта еко-мама, но в момента не е налична.

Не съм ползвала бургунди-то. Това е от боите Култиватор'с, нали?

# 676
  • Мнения: 1 791
Най-силно червено съм получавала с къната Sahara Tazarine от сайта еко-мама, но в момента не е налична.

Не съм ползвала бургунди-то. Това е от боите Култиватор'с, нали?
Да има бургунди на култиватор и на радико, но се чудя какъв ефект ще има върху тъмнокестенявата ми коса. Иначе ми се иска да постигна нещо като това

Или това

# 677
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
В блога на Хенафокс има резултати от боите. Може да погледнеш.

# 678
  • Мнения: 8 995
NoshtenYastreb, на суха или на мокра коса нанасяш къната?
Доколкото разбирам, глицеринът го добавяш в самата къна, така ли?

От сто години съм си купила къна от Хена Фокс и само заради ужасното изсушаване все отлагам, защото напоследък не знам защо косата ми е ужасно суха................ Каквито и маски и балсами да й слагам на втория ден е като слама. /Не я боядисвам, естествена си е, не е увредена от бои..../

# 679
  • Мнения: 20 248
Утро, пробвала ли си някое олио за коса без отмиване?

# 680
  • Мнения: 10 999
Момичета много се впечатлиха от това изсушаване. Моята коса е мазна и мисля да су купя кафява къна от моята, да спя с нея и да видя дали ще има ефект. В момента се боядисан с нормална боя, днес ми е добре цвета, но утре вече ще ми е мазна. Вие какво мислите.

# 681
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Не е задължително да има такъв ефект. При мен няма, даже имаше момент, в който косата ми се омазняваше повече. По дължините си мисля, че изсушаването е от протеина в къната и е временно.

# 682
  • Мнения: 8 995
Утро, пробвала ли си някое олио за коса без отмиване?

Мдаа, ползвала съм всичко без отмиване.
На всичкото отгоре косата ми е чуплива и представете си как изглежда, ако е прекалено суха...
Налага се непрекъснато да я обработвам с омазняващи и овлажняващи продукти, за да има що-годе сносен вид..

Не е задължително да има такъв ефект. При мен няма, даже имаше момент, в който косата ми се омазняваше повече. По дължините си мисля, че изсушаването е от протеина в къната и е временно.

При мен има.
Не съм се боядисвала, именно за да не си вредя на косата уж.
Но съм се къносвала от време на време и точно това забелязах, че още повече ми става суха косата.

Обаче ми омръзва от един и същ цвят и понякога ми се иска малко разнообразие. Пък и имам вече няколко бели косъма - 2-3, които ме дразнят.
Ще ескпериментирам с глицерина тия дни.

# 683
  • Мнения: 1 791

Здравейте, от каталога на khadi не мога да се ориентирам каква е разликата между натуралната червена къна на тази марка и тази с амла и атрофа. Иначе цветът отразен върху тъмно кафяво в каталога мв устройва
https://www.zoya.bg/Смес-от-къна-амла-и-ятрофа-(червена)-100-г.5068?filters=_D0_9A_D1_8A_D0_BD_D0_B0-s

# 684
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
NoshtenYastreb, на суха или на мокра коса нанасяш къната?
Доколкото разбирам, глицеринът го добавяш в самата къна, така ли?

Скрит текст:
От сто години съм си купила къна от Хена Фокс и само заради ужасното изсушаване все отлагам, защото напоследък не знам защо косата ми е ужасно суха................ Каквито и маски и балсами да й слагам на втория ден е като слама. /Не я боядисвам, естествена си е, не е увредена от бои..../

И на суха и на влажна съм слагала. Разлика не намирам. Напоследък леко навлажнявам косата с розова вода преди нанасянето на къната, но пак няма особена разлика.
Глицерина го сипвам в къната след като е престояла да отдели цвят. Горе долу преди самото нанасяне.

# 685
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Най-сетне се боядисах с Бургунди-то на Култиватор. Ами няма да я бъде... Естествената ми коса е почти черна, боядисвах я доста време с червена боя. Седях 3 часа намацана. Боядисаното червено придоби кафеникав отенък, а корените ми си останаха черни. Прочетох, че при изплакването няма нужда да ползвам шампоан - да, ама не! 20 минути плакнене под душа и накрая косата остана имам чувството, че лепкава. На сутринта пак я измих, този път с шампоан, та се пооправи. Харесва ми, че сега изглежда по-гъста, но сякаш се начупи? За изсушаването прочетох доста неща тук, ще пробвам все нещо.
 Таа сбогувах се с червеното аз. Ще ставам брюнетка. Отново и завинаги. Grinning  Поръчах си това: https://hennafox.com/product/116/bilkova-boya-za-kosa-tamno-kestenyav-tsvyat.html
Колко време да изчакам между двете къносвания?

# 686
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Може и да не чакаш или ако искаш - до другата седмица.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Да, тя къната така или иначе вторник ще пристигне. А сега като искам да си потъмня косата, има ли какво да се обърка? Не, че може да стане по-зле от колкото е в момента... Grinning

# 688
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Да, тя къната така или иначе вторник ще пристигне. А сега като искам да си потъмня косата, има ли какво да се обърка? Не, че може да стане по-зле от колкото е в момента... Grinning

Може да не хване равномерно, но едва ли ще е нещо фрапантно.

# 689
  • Мнения: 2 453
На мен без шампоан не ми се измива косата. Относно изсушаването нямам проблем шампоана и маската на Керастас които ползвам се разбират чудесно с къната. Излизат ми скъпо но пробвам ли друго и косата просто става ужасна. Ползвам Bain Satin 1 и маска Maskintense по-добра или същата комбинация не съм открила.

Общи условия

Активация на акаунт