Отношения наемател-наемодател

  • 21 131
  • 260
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 740
Ако след 2-3години трябва да се боядиса жилището кой трябва да поеме ремонта.

Накратко - жилището се издава във вида, в който е получено. Ако са го получили след боядисване, предават го прясно боядисано, в цветовете, в които са го получили.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 744
Досега никой наемател не ми е боядисал жилището като се е изнасял.

# 62
  • Мнения: 18 740
Досега никой наемател не ми е боядисал жилището като се е изнасял.


При мен - всички, като последните се поозориха да възстановят бялото по стените, понеже бяха боядисвали в наситени тъмни цветове.

# 63
  • Мнения: 3 615
    Досега никой наемател не ми е боядисал жилището като се е изнасял.


    При мен - всички, като последните се поозориха да възстановят бялото по стените, понеже бяха боядисвали в наситени тъмни цветове.
    А разбрахте ли се като се нанасят дали може да променят цветове?

    # 64
    • Мнения: 11 830
    Великите наемодателки, идете и си наемете обзаведено жилище в Германия и вижте там как стават нещата. Луксозни уреди, моля ви се!  Ремонтите на тези домакински уреди  са само и единствено за сметка на наемодателя. Хората за какво плащат наем - определено не е само, за да не им вали над главите. (говоря за наематели, които нямат екстремни изпълнения, като напил се и ударил телевизора в земята, например).То е видно, че в България понятието лукс нещо е силно сбъркано. Когато човек наеме обзаведено, "луксозно" жилище,  то той плаща за това. Ако не искате да ви се хабят "луксозните" уреди,  ами не ги слагайте там. Чиста алчност си е това.

    # 65
    • Мнения: 9 923
    Ми не, ти не го наемай. Живей в соца и не плащай нищо

    Хах. Постоянниъе претенции взеха да ми писват нищо че съм търпелив и толерантен тип човек
    Иди си купи твое, пък после давай акъл на тия, дето са си купили и са ти дали на теб

    # 66
    • Мнения: X
    Да, най-добре в Германия да се отдава под наем - там ти искат трудовия договор, банкова сметка, а ако си студент договорът се сключва от името на родителите.

    # 67
    • Мнения: 11 830
    Ми не, ти не го наемай. Живей в соца и не плащай нищо

    Хах. Постоянниъе претенции взеха да ми писват нищо че съм търпелив и толерантен тип човек
    Иди си купи твое, пък после давай акъл на тия, дето са си купили и са ти дали на теб
    Купила съм си.....няколко, но не парадирам всеки удобен момент с това!

    # 68
    • Мнения: 9 923
    И аз не парадирам, Петя, ако това намекваш. Но

    # 69
    • САЩ
    • Мнения: 666
    rumka833 това с "дали на теб"  ме усмихна... сякаш даром живея в жилищата, които наемам.

    Има и един друг избор, освен да живея при такъв наемодател или да купувам собствено жилище - да си намеря наемодател, с който се разбираме за условията.  Слава Богу, засега така се случва и лично аз предпочитам да давам парите си на тях.





    # 70
    • Мнения: 29 918
    Разбира се, всеки е свободен да избира, както наемодателите си, така и наемателите. Важното е да има пресечни точки на изискванията.
    Това да мислиш, че някой само "лапа" от имота си е супер селско изказване. Този имот да не е даром?!?

    # 71
    • Мнения: 5 056
    Пиша от позицията на наемодател.

    Отдала съм жилището с електроуреди. Наемът е калкулиран като за жилище с работещи електроуреди. Ако има проблем с уред извън гаранция и вината не е в наемателя, разбира се, че ще поема разходите по ремонта, обратното ми се вижда немислимо. Едно са текущите разходи по поддържане на домакинство - смяна на крушки, смазване на скърцащи врати, подмяна на торбички за прахосмукачка и т.н., съвсем друго е основен ремонт на ел. уред, който не работи и който е повреден въпреки правилната експлоатация. Да, наемателят е ползвал уреда, но той вече заплатил цената за ползването му под формата на наем. Аз съм собственик на уреда и на мен ми плащат, за да го ползват.

    # 72
    • Мнения: 11 830
    Разбира се, всеки е свободен да избира, както наемодателите си, така и наемателите. Важното е да има пресечни точки на изискванията.
    Това да мислиш, че някой само "лапа" от имота си е супер селско изказване. Този имот да не е даром?!?
    Не е де, нали за това говорим. Хората си плащат наем за това удобство. Пак повтарям, че не визирам случаите на умишлено рушене.

    # 73
    • Мнения: 3 615
    Разбира се, всеки е свободен да избира, както наемодателите си, така и наемателите. Важното е да има пресечни точки на изискванията.
    Това да мислиш, че някой само "лапа" от имота си е супер селско изказване. Този имот да не е даром?!?
    Нали се сещаш че наемателя си идва с парите.Кво го интересува ти как со го купила и дали си се борила.Ми що го даваш под наем като ти е мн мил хем боли  хем сърби.

    # 74
    • Пловдив
    • Мнения: 14 783
    Ми като си идва с парите, уговаряме дребните поправки от износване при ползване за сметка на наемодателя и заедно с това по-висок наем от обичайния - щото по закон е друго, и те тека.

    Общи условия

    Активация на акаунт