Отношения наемател-наемодател

  • 21 095
  • 260
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Не заплахи - директно в НАП отива. Наемодател, който пропуска ППП и броени дни след това сменя висок клас пералня с нисък такъв и в лош вид, надали е хукнал да плаща данъци.
Тарикатлъците и компромисите трябва да са с мярка.

# 196
  • Мнения: 9 827
Да, не е приятна ситуацията с пералнята. Хазяинът трябва да реши проблема. Но и ултиматуми и от двете страни не са добра тактика.
След като е на почивка хазяинът, трябва да го изчакат. Неприятно е, но и наемателката може да си пере дрехите и на ръка, за малко, не за постоянно.
И един съвет - винаги се влиза и излиза от жилище с опис/протокол за инвентара/мебелите. Това го казвам като бивш наемодател.

# 197
  • Мнения: 29 564
Не заплахи - директно в НАП отива. Наемодател, който пропуска ППП и броени дни след това сменя висок клас пералня с нисък такъв и в лош вид, надали е хукнал да плаща данъци.
Тарикатлъците и компромисите трябва да са с мярка.

Е, хубаво, де, ама като го накисне в НАП, каква полза?
Ще трябва да се изнесе светкавично и ще загуби депозита, който вероятно е дала.

# 198
  • Мнения: X
Първо - нека изчака да види реакцията на хазяина все пак.
След такава смяна и пропуски аз лично съм вече с 20 наум - какво да очаквам като отношение, като съдействие при проблеми и дали ще ми върне депозита.
Вие сте наемодатели, затова и сте склонни да дадете кредит на хазяина, но не мисля, че може да се сравнявате с него
Колко от вас сте вадили работещ уред веднага като получите наем+депозит и сте го заменяли с друг - без ясна причина? (тук не смятам утежняващите разлики в състояние и марка) Колко от вас сте пропуснали ППП? Колко пъти случайно се е получило да отдадете точно преди отпуската извън града?

# 199
  • Мнения: 9 886
Ами сега са летни месеци, нормално е хазяите(и те са хора) да почиват!
Много сте ми нервни и наежени.... Трябва да се пробва а добро първо, и тогава ако не стане, с друго. Може да предложиш да отбиваш по 150 лв от наема, докато купиш друг уред. Не е кой знае какво да си изпереш 2 гащи през лятото на ръка. Направо, много сте нервни и импулсивни, това не е добре за вашето здраве!

# 200
  • Мнения: X
Не казвам, че не е нормално хазяин да почива, няма нужда да се изопачават думите.
Не е нормално да прибере парите, да не направи опис и да заменя работещи уреди с дефектни такива. Не е изнежено, мнително е, и с основание според мен.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 22:49 от Анонимен

# 201
  • Мнения: 9 886
И аз не съм правила описи, и съм много мнителна Simple Smile

# 202
  • Мнения: 13 338
Скандалите не са решение, но пералнята е уреда без който не мога, имала съм такъв случай с наемател със счупена пералня, поех му разходите по пране на химическо докато реша проблема. Не ме е натоварил кой знае колко - нещо около 30 лв му приспаднах за химическо от следващия наем. Килограм пране струва нещо около 4-5 лв.

Какво значи нищо няма да и стане ако си пере гащите на ръка - вие за една седмица само 2 чифта гащи ли имате за пране в седмицата.


Харесва ли ти като вариант, предложи му да ти поеме разходите по пране на химическо докато реши проблема, щом не може да реагира бързо.

# 203
  • Мнения: 9 827
То и 14 чифта гащи за седмица, прани на ръка, няма да й претъркат ръцете.
Дори да не е като в описаната ситуация, а да е просто повреда в пералнята, викането на техник, насрочване на дата за идването, самият ремонт/смяна с нов уред като нищо ще откарат повече от седмица. Случват се такива неща, хазяите не са магьосници.
А като е толкова евтино химическото, значи и за наемателката не е проблем да си го плати.
Хладилникът в мое жилище се повреди, извикахме майстор, който каза, че ремонтът ще струва повече от нов, и наемателката предложи да си купи тя хладилник. Съгласих се, намалих й наема с някаква сума и така. Техника е, разваля се.

# 204
  • Мнения: 13 338
Simple Smile Като е толкова евтино що пък хазяина да се стиска, дискомфорта е за наемателя все пак да отчетем. Прането на ръка, един път е отделила сума ти време да вади една и да слога нова пералня, проблема не е решен, сега дръндорилня, после пак на ново няколко часа трябва да отделя, за 20-30 лева няма да обеднеете в името на добрите отношения
Коректността  е редно да е двустранна.

Мандаринка пери си ти гащите на ръка в 21 век, пък като не е проблем е не е грижа що не хванеш ти да и ги изпереш щом не можеш да решиш проблема като наемодател.

# 205
  • Мнения: 9 827
Хайде де, казала съм, че не е хубаво това, което е направил хазяинът в ситуацията. Аз не бих го направила като наемодател. Ако се повреди пералнята пак ще мине повече от седмица, докато я поправят или купя нова. Това са непредвидени обстоятелства и са обективни, не са, предполага се, по ничия вина. Но и пране на ръка за 1-2 седмици не е голяма драма, преживява се. Сега се сещам, че имаше такава ситуация, пералнята беше блокирала, майстор дойде след седмица. Оказа се, че наемателките не са чистили филтъра долу. За времето без пералня някак са си прали, не повдигнаха въпрос за компенсация.

Не в 21, в 2021 век аз гащи на химическо няма да дам, ако ще седма световна война да избухне. Не мога да допусна някой друг да ми пипа мръсното бельо, така съм от 15-16 годишна, когато почнах сама да се пера. Така ще бъде докато съм във физическо и психическо състояние да го правя сама. Но ако си свикнал мама или пералнята да ти перат, може и да е проблем. Както Гал спомена, очевидно е проблем и това да си занесе торбата на химическо, явно и за носенето на 2-3 килограма трябва компенсация.

Прала съм на ръка в края на 20-ти и началото на 21 век повече от 10 години, не само моето пране, но и прането на малко дете, включително  напикано спално бельо всеки ден или през ден. Много-много е гадно, вярно е, но съм оцеляла. За сметка на това имам апартамент да давам под наем.

# 206
  • Мнения: 13 338
Simple Smile Дреме му на наемателя ти какво правиш или аз и откъде ти е жилището.
И цялото това излишно изложение, давам апартамент под наем при определени условия, наемателя се е съгласил и трябва да спазва неговата част от сделката. Възниква проблем за решаване - решава се така, ме и двете страни да са доволни.

Коментарите за личните битови навици на наематели и наемодатели и на кой какво ще му стане ако пере на ръка са грозни и невъзпитани и признак на лошо възпитание.
Това че даваш жилище под наем, не ти дава право да определяш кой какви навици има или няма щом си спазва договора, касаеща наетото жилище.

Имам договорни отношения и се придържам към тях, нито аз ги занимавам с личните ми излияния, нито пък оставям мен да ме занимават извън предмета на наемането на жилището.
 

Simple Smile Щом прането на ръка и притежанието на някоя панелка за отдаване под наем те определя и с това вървиш напред, без коментар съм, излишен е.

# 207
  • Мнения: 9 886
Уж излишен, пък изписа цяла страница??

Ако хазяинът го е направил умишлено е едно. Ако така се е случило, е друго. Оставам с впечатлението, че не го е направил нарочно, ама дайте да го изкараме тук схемаджия, който отива на почивка единствено, за да страда наемателката му!

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 14:32 от rumka833

# 208
  • Мнения: X
Прала съм не само бельо, а и дрехи, дънки, чаршафи, когато работех на морето.
Имам чувството, че за някои хора изпирането на дрехи на ръка означава да ги оставят 2 часа в леген с вода и малко препарат, а после да изплакнат, докато спрат да им се олигавят ръцете от препарат. Не, не се пере така. Претърква се всяко нещо поотделно на ръка, за дънките нерядко трябва и четка, понеже като съвременен човек не разполагаш с онова оребрено нещо за търкане на прабаба си от село. Изстискването пак е на ръка, понеже като съвременен човек не разполагаш с онези валяци като прабаба си на село, и никога не можеш да изстискаш така, както го прави центрофугата.
Едно зареждане на пералнята не е 2-3 кила, а доста повече. Дори лятото зареждам пералнята поне 2 пъти седмично. Зимата поне 3. Килата за химическото се умножават.
Дрехите изсъхват по-бавно дори под слънцето, понеже не са добре изстискани.
Дрехите, изпрани на ръка, се захабяват от търкането.
Та, прала съм доста на ръка, не само да кисна тантелени гащички.

Оставам с впечатлението, че не го е направил нарочно
Случайно е сменил пералнята с такава с мухлясало уплътнение?
Ок.
Аз бях останала с впечатление, че хазяите имат свои хора майстори за перални, климатици и печки, явно важи само за хазяйките от форума. Мъжете трябва да погледнат лично.

# 209
  • Мнения: 9 886
Имах предвид, че никой нормален няма съзнателно да направи постъпления, за да дразни източника си на доход. Ако е дългогодишен наемодател, вероятно е имал друго предвид. Не вярвам, че ги е направил, за да се скара с момичето. Но тук всички скачат.

Общи условия

Активация на акаунт