Какво мислите за името Сара?

  • 15 095
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 567
Пак ли за кучешкото име....  ooooh!........любимо ми е просто

Тамън щях да пиша за моя мелез Сарчето от детските години Simple Smile

# 31
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Сара е хубаво според мен.
Но не ми харесва,че в англоезичните страни произнасят Sarah- Сера.
Със С харесвам Силвина,Славея,Славена,Силвия,Сузет(а),
Сирма,Свилена,Смиляна,Силяна,Силия,
Светлана,Свидна,Събина,Савина,Сабрина, Симона и Сияна,като последните две са много популярни ,както сред малките деца,така и сред тийнейджърките.
Сирма е разкошно.

# 32
  • в стаята
  • Мнения: 469
Като цяло името не се харесва и на повечето им звучи "кучешко". А какво мислите за Самуела и Силия? Кое ви допада повече?

# 33
  • Мнения: 18 552
Сесилия харесвам. Силия и Самуела не. Самуела ми е като мъжко,превърнато на женско. А Силия изобщо не ми допада.

# 34
  • Мнения: 198
Сара според мен е много хубаво име. Въобще не ми навява кучешки асоциации, макар явно да е популярно сред домашните любимци. По тази логика да не кръщаваме децата си и Георги, защото на село прасетата се казват масово Гошо...

# 35
  • Мнения: 5 259
Сара не е лошо. От нашето поколение е нормално да не познаваме хора с това име, но в днешно време какво ли няма. Аз го харесвам как звучи и не мисля, че дете с това име би било гледано странно. На площадката имаме Никол - Анджелика, а съм срещала и Теорода - Клавдия.
Кого да гледат странно по-напред?

# 36
  • Мнения: 3 031
Много хубаво име. Кучешко, друг път.

# 37
  • Мнения: 410
Аз харесвам Саня. Беше в списъка за име на дъщеря ми. 😊

# 38
  • Мнения: 2 757
Сара ми е неутрално - нито ми харесва, нито ми е неприятно. Силия и Самуела не са ми по вкуса. Савина, Саня, Самира и Сирма ми звучат най-добре от всички предложени до момента. Добавям Серина, Селина, Слава.

# 39
  • Мнения: 5 259
Предложенията за вариации обаче не ми допадат.
Серина да не казвам как звучи...
Силия има също не много добра асоциация със silly.

Човек, който пита за Сара, едва ли търси патриотично-възрожденско име като Сирма, Свилена, Слава, Смиляна, Свидна и т.н.

Със С ми харесва само Стела.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 132
Сара, Самуела и Силия не ми допадат, но Сара е най-симпатично от трите.
От рядко срещаните имена със "С" харесвам Савана (което не бих дала на дете, живеещо в България), Сиера, Сия, Сандра.

# 41
  • Мнения: 80
Сара не ми харесва, еврейско е, особено пък както се произнася в англоговорящите страни. Познавам момиченце Сарита, естествено първият въпрос към майката е от кой сериал е името. Други непопулярни имена, които съм чувала, са Станиела и Савелия.
Аз предпочитам традиционните София, Силвия, Стела, Симона.

# 42
  • Мнения: 1 174
Сара ми харесва. Много,имав позната и съм свикнала с името. Но си признавам,че първо си помислих, когато се запознахме, че носи "кучешко" име.

# 43
  • Мнения: 227
Сара ми харесва.

# 44
  • Мнения: 8 578
Самуела не ми харесва.Наред с останалите мъжки имена, превърнати в женски като Бориса например.Звучат ми грубо за момиче.
Силия също не ми харесва особено,по-добър за мен вариант е Сесилия.
Сетих се за още имена със с:Северина,Селена,Серафина,Снежана,
Стелиана.

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 11:12 от EsmeWeatherwax

Общи условия

Активация на акаунт