За и против ваксинирането на децата ни

  • 25 448
  • 402
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 173
И нашият лекар ни предупреди за реакции и едната беше обрив на 7 ден. Така и стана. Обрина се, без температура, за няколко часа мина и замина.

# 76
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Искам да споделя какво казва тази лекарка в това видео, а има и още доста нейни такива по различни теми.https://youtu.be/opwuJyR2lp4 за съжаление са за тези от вас, които знаят английски.

# 77
  • Мнения: X
Моето дете не е ваксинирано, само при раждането. Нито съм за нито против, за детето си съм решила, че няма да се ваксинира, но не налагам мнението си. До момента не е боледувала сериозно зимата е с 1-2 настинки, които преминават сами не й давам лекарства.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 335
това какво общо има? Ваксините не са срещу настинки и прочее банални вируси, а срещу доста страшни болести, с които ако се сблъска няма да има никакво значение колко настинки е изкарала.

# 79
  • Мнения: 2 721
И аз не разбрах логиката честно казано.

# 80
  • Мнения: X
Понеже съм чувала, че казват, че децата които не са ваксинирани боледуват по-често.

# 81
  • Мнения: 2 721
След като не си категорично ЗА или ПРОТИВ, защо не постави ваксини на детето си?

# 82
  • София
  • Мнения: 2 995
За всеки случай 😕

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 335
Добре че са ваксинираните глупаци да поддържат колективния имунитет Tired Ами ако всички решат да се правят на ударени и не ваксинират за всеки случай?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
Понеже съм чувала, че казват, че децата които не са ваксинирани боледуват по-често.
Не съм чула някой да го казва. Напротив, майките на неваксинираните казват, че децата им боледуват по-рядко. Едва ли е вярно. Wink

# 85
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Понеже съм чувала, че казват, че децата които не са ваксинирани боледуват по-често.
Не съм чула някой да го казва. Напротив, майките на неваксинираните казват, че децата им боледуват по-рядко. Едва ли е вярно. Wink
Тези дето не ваксинират се осланят на "една приятелка каза, че детето на една приятелка на нейната приятелка, което е близко на приятелката"... Е така избират да не ваксинират децата си, толкова им стига.  Sick

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Винаги ми е било интересно как правят съпоставка? Между моето ваксинирано и чуждото не ваксинирано ли? От къде знаят, че наличието или липсата на ваксини, прави детето по-болно или по-здраво? Че  това са 2 различни деца, не може да се прави таква съпоставка. Който иска да ваксинира, който не иска да не го прави, ама такива глупости отдавна ми писна да чета.

# 87
  • Мнения: 5 468
Не виждам какво общо имат ваксините с настинките. Това е смешен аргумент. Ако това е "логиката", аз веднага казвам, че децата трябва да се ваксинират, защото моята дъщеря е васкинирана и е боледувала само 2 пъти и не е било нещо сериозно. Ха сега де.. на кой аргументът е по-силен. Grinning

# 88
  • Мнения: 2 721
Всички които познавм и не са ваксинирали децата си се осланят на същото. От приятелка на приятелка, “ама знаете ли какво можело да стане” и тн, и не ваксинират. Аз не съм човека ,който да съди другите за решенията им, но за мен в 2018година да НЕ ваксинираш НЕ е нормално!

Последна редакция: пн, 02 юли 2018, 11:46 от __Magi

# 89
  • Мнения: 9 276
Моите деца се родиха недоносени имат всички задължителни ваксини плюс някои допълнителни и са изключително здрави.  Досега не са вдигали температура, не са имали кашлица, а вирусите ги карат с лека хрема за по 3 дена. Така че всеки може да извади лична история, която в крайна сметка нищо не значи.

А иначе детето на въпросната потребителка е здраво, защото живее в среда, в която почти всички са ваксинирани и заради това няма епидемии. Иначе ако изкараш морбили например и оцелееш, след това до 3 години си податлив на всякакви други инфекции. Морбили подобно на вируса на  грипа срива имунитета и предизвиква пневмонии и всякакви други неприятни усложнения. Без ваксина всички щяхме да караме морбили, който е един от най-силно заразните вируси.

но за мен в 2018година да НЕ ваксинираш НЕ е нормално!

Просто е лесно под шапката на ваксините да фантазираш и да измисляш глупости. Хората забравиха болестите, срещу които се ваксинираме и както казват ваксините станаха жертва на собствения си успех.

Лошото е, че това съвсем не е безопасно и хора, най-вече деца, умират заради автиваксърска дезинформация.

Ето например в Румъния морбили вече отне живота на десетки деца, чиито родители не са ги ваксинирали, защото смятали, че е опасно, тъй като прочели нещо в интернет или видяли нещо по телевизията.

https://www.zmescience.com/science/news-science/romania-vaccines … les-19042018/amp/

Общи условия

Активация на акаунт