БРОДИРАНА КРАСОТА - ТЕМА 136

  • 80 768
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • sof
  • Мнения: 437
Mай клоня към аристокрацията, по-прегледни ми стават, когато са изпънати, ползвам lowery stand и е приятно. Q-snap си накупих почти всички размери от 123stitch, там продават и резерви затягащи скоби, но до сега не ми се разхлабвала никоя. И удължители купувах, но с тях над опр. р-р става някак нестабилно, и за това взех и от класическите дървени рамки, също мн доволна останах.



С удоволствие среща!

NoMe, подкрепям, ама нямам започнато освен текущото. Ела на среща де.

# 631
  • Карлово
  • Мнения: 406
За гергефите , определено не съм аристократка...Ползвам ги само, когато се налага. Сега шия една икона с мъниста. Рамката е от парче фибрант изрязано в средата и кабърчета. Когато я ших за първи път се сви и се наложи да разшия ушита до половината и да започна от начало. Вече имам почти 2/3 ушито.

# 632
  • София
  • Мнения: 9 850
Имам гергеф, с него, без него... Все едно ми е. С него шия по-бавно и май ми е по-неудобно.
За среща съм за, ама здравето ми е против напоследък, та съм на кантар.

# 633
  • Мнения: 3 731
И аз шия без гергеф,на веднъж боцкам
" вход и изход" на иглата , с гергеф това няма да го мога, и имам само 2 на изчакване, докато не ушия един, не започвам друг Grinning

# 634
  • Мнения: 8 244
Аз пък съм аристократка, шия си с гергеф. Не понасям панамата да ми се гъне, трябва да ми е опъната максимално.

# 635
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
И аз съм станала аристократка.Една мацка от групата ми даде да пробвам и ми се стори много удобно и си взех и аз.

# 636
  • София
  • Мнения: 1 020
И с и без гергеф мога да шия, като че ли ми е все едно.
Днес завърших гоблена, който отива подарък за приятелка, на която съм кума и сме близки от над 25 години.
Аз съм дамата в зелено:hugs: Извинете ме, че не е изпран и изгладен, но нямах търпение да го покажа. И друго - по оригиналната схема имаше много бленди с конци/ламе, но не успях да намеря всички цветовете - тоест намерих само един, въпреки това ми харесва как се получи Kissing Face.

# 637
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Чудесно е че темата се раздвижи .Време да покажа плода на едногодишния ми труд. Това е Зима на Лука С,  много лесен за шиене. Аз шия само на гергеф без него си бода пръстите:relaxed:

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 15:49 от elka52

# 638
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
не знам колко е лесен, но е страхотен.
като рисунка.
не съм шила нищо сериозно на Лука С, започнати имам Trollface

# 639
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Чудесно е че темата се раздвижи .Време да покажа плода на едногодишния ми труд. Това е Зима на Лука С,  много лесен за шиене. Аз шия само на гергеф без него си бод пръстите:anguished:


Страхотен! Simple Smile Искам го!

# 640
  • Мнения: 2 695
Много е красив. И аз отдавна го заглеждам, но за сега ще бъде само в мечтите ми.

Да ви кажа как нямам търпение довечера да се прибера и да започна "Утро в боровата гора". Много я харесвам тази картина. Включвам я и нея в графа "започнати", където броят започна много да нараства. За собствено успокоение съм си направила план-график за месец март. Той включва - "Есенна магия" - да се ушият 2 листа; "Утро в боровата гора" - тук още не знам колко да заложа; "Мадоната на Мурильо" - която за щастие върви към финал и "Семейство котета" - тях ги бях планирала за привършване този месец, но ...... май май няма да стане.

Кажете вие с какви плановете сте? Като ви чета как шиете по 1-2 и не започвате нов, докато не завършите текущия ..... направо ме е срам.

ПП. Забравих ХАЕД-а. Но там ще заложа единствено привършването на започнатата страница, защото ХАЕД си е Хаед ... труден, труден, до безобразие (но красив).

# 641
  • sof
  • Мнения: 437
Прелестно!

NoMe, аз не планувам. Шия за кеф, а и съм забелязяла, че ми се отразява добре да си подредя мислите, като "потъна" стигам до 6 квадрата на ден преди да почне да ми се уморява погледа. Ама ако имам норматив, май ще се притесня... може да се пробва и така... HAED  е Съвсем друга история при мен, там не се броя до живот... е ако живея стотина години, може и да го докарам до завършване, моя е на лен и ще трае вечност минимум, но периодично участвам за спорта...

# 642
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Мили работливки, следващия гоблен ще бъде икона . Купих на Солария Троеручица, тя е за подарък за нова къща на сина ми, но не обичам гобленов бод и такава панама. Имам  Аида 20 и се чудя (ама много) дали да я шия 2 ката полукръст или 1 кат кръстче(1 кат на Аида 20 ших Боженци  стана много добре, но мъъъъка). Та моля за вашето мнение и съвет какво да избера.

# 643
  • Мнения: 2 695
На 20 каунт няма ли да ти е трудно кръстчето? Аз шия на 18 каунт кръстче и ми върви трудно, в смисъл много дребно. За 20 каунт нямам идея, но може би полукръст.

# 644
  • София
  • Мнения: 9 850
В групите съм чела, че препоръчват при смяна на бода да пишеш първо на Стоянка от Солария. Не знам с каква цел, може би да препоръча каунт и брой нишки, нямам представа.
Аз от последната снимка не съм пипвала нищо. Планове нямам, когато ми дойде музата и имам време, сядам и шия. Този мъник го влача от миналата година, а не е работа за повече от месец шиене всеки ден по 1 час примерно.
Напоследък наблягам повече на пъзели, че съм се затрупала и искам да ги поразчистя малко.

Общи условия

Активация на акаунт