Сладко от ягоди /зимнина

  • 13 614
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 951
Да се отчета:
Направих сладко за цял покл  /10кг.ягоди/
Правих го  2:1 /плод:захар/.
В тенджера с широко дъно слагам захарта+ 150/200 вода - ври докато се сгъсти сиропа. Слагам плодовете - ври 10 мин. Махам излишната течност- повече от половината. Ври още 30 мин и е готово. Не е рядко и цветът е много хубаво червен.
Течността, която отнех - изварих докато се редуцира. Става като Топинг. Затворих я в бурканчета и ще я използвам за желе.
И на двете сложих лимон.к-на./1ч.л на 1кг.захар/
Всичко стана супер и е много лесно.

# 16
  • в баира
  • Мнения: 861
На опаковката на фикса на д-р Йоткер упоменато ли е кога се слага в сладкото? Не съм го пробвала, но днес ми донесоха ягоди и съм решила да го ползвам.

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 631
Аз го правих точно с Гелфикса на д-р Йоткер според указанията на опаковката, но стана много течно. Е, изяде се , ама.. Laughing

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
denis_d,
до преди 2 години правех по класическия начин. Но една приятелка ме открехна за сместа за сладко на д-р Йоткер - Gelfix Clasic. Не става точно както нашето сладко, по-различно е, но е много хубаво. Можеш да пробваш с 1 доза - 1 кг. плодове. Най-важното е, че става много бързо и лесно.

Сместта не е с желатин, а с пектин. Откакто го открих, моите в къщи не признават друг вид сладка, освен с него. Не говорим, че е мнооого мързелива работа, става за 15 -20 мин. и не прегаря, не му стоя дежурна и т.н. Peace
На опаковката пише как се прави, става страхотно!

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
На опаковката на фикса на д-р Йоткер упоменато ли е кога се слага в сладкото? Не съм го пробвала, но днес ми донесоха ягоди и съм решила да го ползвам.
Пише, да. На 1кг.плод се слагат 1 пакетче фикс и 500грама захар. Първо плодовете се мият и нарязват, ако обичаш нарязани,ако не - цели. 1 пак. се смесва с 2 с.л. захар и се слагат при плодовете, слагат се на котлона като се бъркат. Трябва да кипне. Тогава слагаш останалата захар и бъркаш, махаш пяната. Ври само 5 мин. Слага се 1 ч.л. лимонтозу. Махаш го от котлона и насипваш в бурканите. Това му е цялата философия. Важно е да се спазва последователността, на пакетчето си пише.

Общи условия

Активация на акаунт