За адаптираните млека на Милупа

  • 19 221
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
За млеката Фризолак и Нестле Нан педиатърката каза , че са на еднакво ниво, и не особено добри.
Симеон след кърменето само Фризолак е ял, и все още  Rolling Eyes

Сутрин спи до 9-10 ч. , после между 14-16, вечер ляга в 20.30
Менюто му е:
10.30 ч.  закуска - попара, юфка, кус-кус или филийка с масло и мед (шунка и кашкавал)
12.00 ч.  - 250 мл. мляко
13.30 ч. обяд - нещо готвено от мен - пиле с ориз, заек с картофи и моркови, телешко със зелен боб, риба с лук и картофи, пиле фрикасе, застроена пилешка или зеленчукова супа сгъстена ......  Не давам пържено, мазно, солено и рядко свинско.
16.00 ч.  - десерт - печени ябълки, данон с парченца плодове, кремчета с мляко, лъжичка Нутела от моята  Embarassed , искам и грис да му направя, но не знам как.
18.00 ч. - 250 мл мляко
19.30 ч. вечеря -  манджа без месо - тиквички с ориз, моркови и домати; зелен боб с картофи и моркови;

Иначе яде всичко, което види, че аз ям.  Simple Smile
Скоро бяхме на един рожден ден .... миличкият все едно 2 дена не съм го хранила -  не се отлепи от масата, в продължение на 2 часа кротко си хапваше от всичко и пиеше сок от сламка. Лакомия като майка си ooooh!

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: GoldenEyeful
Е, вече съм в оркестъра..........Снощи говорих с двете наблюдаващи ми детето докторки и двете ми препоръчаха да давам на Нестле млякото за след годинка, а именно Джуниър. Но........като сравних двата състава на млеката Милумил 3 и Джуниър, се оказа, че двете млека са с почти еднакви калории на 100 мл. Фрапиращото в случая е, че Нестлето е с три-четири калории повече от Милупата. Вече нищо не разбирам.......... Shocked  
А и още нещо......Нестлето е с доста по-високи стойности на някой от съставките и елементите от тези на Милупа. Rolling Eyes


Защото Милумил 3 е за 8-12 месеца, а Нестле Джуниър е за над годинка и е почти неадаптирано, т.е. водят го пълноценно сухо КРАВЕ мляко - кравето мляко е по-калорично от човешкото .... Докато Милумил 3 е частично адаптирано, но все пак адаптирано.
Това значи, че белтъчните вериги са по-къси, и млякото е с по-различен състав от кравето, задан е се претовари бебешкото стомахче.
Млеката на Милупа имат следните положителни страни - не запичат, а много добре регулират стомахчето и се се усвояват добре. Пък и какво пречи и след година да се дава Милумил. Аз давах и то даже Милумил 2, защото 3 не внасяха тогава.

# 32
  • Мнения: 830
На кутията на Милумил 3 пише =- отстрани , най-долу ( уф , хвърлила съм я и превеждам по памет) - подходящо като високостойностна млечна храна ДО 3 ГОДИНКА .

# 33
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: firebird
Цитат на: GoldenEyeful
Е, вече съм в оркестъра..........Снощи говорих с двете наблюдаващи ми детето докторки и двете ми препоръчаха да давам на Нестле млякото за след годинка, а именно Джуниър. Но........като сравних двата състава на млеката Милумил 3 и Джуниър, се оказа, че двете млека са с почти еднакви калории на 100 мл. Фрапиращото в случая е, че Нестлето е с три-четири калории повече от Милупата. Вече нищо не разбирам.......... Shocked  
А и още нещо......Нестлето е с доста по-високи стойности на някой от съставките и елементите от тези на Милупа. Rolling Eyes


Защото Милумил 3 е за 8-12 месеца, а Нестле Джуниър е за над годинка и е почти неадаптирано, т.е. водят го пълноценно сухо КРАВЕ мляко - кравето мляко е по-калорично от човешкото .... Докато Милумил 3 е частично адаптирано, но все пак адаптирано.
Това значи, че белтъчните вериги са по-къси, и млякото е с по-различен състав от кравето, задан е се претовари бебешкото стомахче.
Млеката на Милупа имат следните положителни страни - не запичат, а много добре регулират стомахчето и се се усвояват добре. Пък и какво пречи и след година да се дава Милумил. Аз давах и то даже Милумил 2, защото 3 не внасяха тогава.


На Милумила пише, че може да се дава до три годинки.

Наде, извинявай, дублирах мнението си с твоето.

Общи условия

Активация на акаунт