Отговори
# 15
  • Мнения: X
tini_tini, привлече ме с това, че беше самостоятелен, че се грижеше за себе си Simple Smile (спортуваше, готвеше си) , с това, че прави жестове като да се грижи за пълноценната ми закуска защото знае, че ме чака тежък работен ден след това и т.н. Още в началото имаше индикации, че е сбъркан. Както всичко беше цветя и рози изведнъж се измъкваше по тъча с дни. После уж много ме харесваше, а не правеше всеки пър секс с мен като сме заедно, понякога просто спеше. После разбрах, че докато аз се гърбя да работя като луда, той се е срещал с "бивши" приятелки за да си изсяснява края на връзката , защото вече си имал момиче. На някои от тях обясняваше интимни подробности свързани с мен за да ги дразни! Честно казано, не знам защо простих тези неща. Може би за да имам прекрасното дете, което имам. Simple Smile
Има семейсни травми със сигурност. Никога не е правил собствен избор за живота си. Всичко е наредено от майка му. И до ден днешен тя му помага финансово и го контролира и го гледа като малко дете тийн.  Всъщност той ми се подиграваше, че ще се връщам при моята майка, а накрая аз останах самостоятелна с детето, а той се върна при своята.
Майка му беше в шок от развода, защото разбра след като фактически той се случи и ми говореше как той щял да пропадне без мен, но не спираше да ме обвинява че много ми знаела устата и как тя не ме била избирала, ама била длъжна да ме търпи и да се заканва как това ще ми се върне като ми порасне детето и да ми дава съвети как заради детето трябва да му целувам крака на сина  й, и "с хитрост"  да си го върна. Той не искаше да казва нищо да никой докато не мине делото. Побесня, че съм споделила на сестра му.
С такава майка няма как да няма отклонения. Има и то сериозни.
Има и още много пикантни и шокиращи истории свързани с тях, но ще спра дотук.
Детето ходи на психотерапевт, който аз му избрах и проверих.
Много е доволно и има много добър ефект.
Но понеже се наложи баща му да го води, след последния път ми каза, че психоложката казала, че няма нужда от повече посещения. Аз говорих с детето и то има голямо желание да ходи при специалиста, каза ми че му действа супер успокояващо и му е интересно.
Но понеже малкия разкри името на баба си, която се оказа позната на психотерапевтката според мен те се уплашиха за реномето си и играят театър за да спре да ходи там.
Като цяло те бяха против детето да ходи, то си било добре. (това говори достатъчно какви са)

# 16
  • Мнения: 30 802
1. Правите режим на свиждане, или искате такъв от съда. Спазвате го точно, без уговорки и допълнителни срещи.

2. По-малко комуникация с мъжа, само факти. Без драми.

3. Не разказвай историята си по форумите, не в тоя момент.

# 17
  • София
  • Мнения: 224
Благодаря, че сподели, anonymous.

Да, мнението, че детето няма нужда от психолог е показателно за интелектуалното ниво на "родата". Между другото, самата аз посещавам терапевт поради съвсем други причини, и мога да кажа, че това е едно от най-добрите решения, които съм вземала за себе си. Ако прецениш, сменетв терапевта, за да няма връзка с бабата.

И знаеш ли какво се сетих, може да ти е от мъничка полза. Преди години споделях с моя терапевт терзанията си при комуникацията с определени хора. Не намирах логика, не можех да разбера мисленето им, сруваше ми се алогично, все едно няма връзка с реалността. И той тогава ми каза: "гледай на тях като на болни хора". Те не са виновни, че са такива. Не могат да разберат, че имат проблем, за да работят за преодоляването му, за да се променят. И знаеш ли, това много ми помогна. Вече като видя, че някой не е много наред, си казвам, че той/тя е болен, и грях ми на душата, понякога го/я съжалявам. Малко надменно започвам да гледам на такива хора. Може да не е много правилно, но е механизъм да се справя с техните дефицити. Ако прецениш за подходящо, почни да мислиш за твоя бивш като за болен човек, разболян от майка си, без нито той, нито тя да си дават сметка за това.

# 18
  • Мнения: X
Цитат
Ако прецениш за подходящо, почни да мислиш за твоя бивш като за болен човек, разболян от майка си, без нито той, нито тя да си дават сметка за това.
точно така мисля и все пак ми е трудно, на моменти невъзможно да търпя отношението им към детето и към мен. Всъщност се ядосвам на себе си, че позволявам все още да ме занимават и вбесяват с претенциите си към моя и на детето живот. Искам да избягам от тях, но знам, че това не е решение поне засега. Режим има на свиждане, но той не се спазва. На практика те са непрестанно и ежедневно в живота ни. Имам идеи как да се справя с това, но изисква време. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 17 775
Дева, често се използва като нарицателно, но всъщност си е личностно разстройство, което се характеризира с изопачаване на фактите, невъзможност за поемане на отговорност, високи нива на манипулативност, лъжи, съпроводени с газлайтинг и т.н. и т.н.
Много неща са.

Време е да започнат да се отнемат родителски права на хора с подобни птклонения, защото са пагубни за децата си- или стават като тях, ако са били golden child, или стават жертва на същите във връзките си.

Аз също те съветвам, след като получиш идеи, да изискаш от модераторите да затрият темата. Знаеш, че такива хора са способни на какво ли не.

Последна редакция: пн, 23 апр 2018, 01:54 от The Catcher in the Rye

# 20
  • Мнения: 488
Прочети за "но контакт " и "grey rock" .
Спазваш режима за виждане с детето  до последната буква . Той може и да не вземе тогава детето , но ти го даваш само според режима и никакви други уговорки и схеми !
Комуникацията писмена , СМС , месинджър, емайл . Така ще може  да отговориш когато ти е удобно на теб и ще може да си спокойна и да обмислиш отговора си , също ще имаш писмена следа какво сте се разбрали .
Не очакваш от него нищо повече от това което имате официално договорено . Докато се пазариш с него да купува и плаща неща за детето ще използва вели случай да ти лази по нервите .

# 21
  • Мнения: 5 248
При всякакви проблеми с бивш минимални контакти и всичко е наред след време. Разговори по половин минута само за детето и край. Никога никакви други разговори. Гарантирам отърване след около година. Ако се намери и нов човек съвсем се отърваваш Simple Smile
да без никакви комуникации виждания и разговори за 1 година се отървах, вече и детето почти не занимава

# 22
  • София
  • Мнения: 12 140
Специалисти търси, не форуми. Тук чети само хора минали през същото, за останалите ще бъде неразбираемо и вероятно ще търсят грешката в теб. Иначе е хубаво човек да търси грешката в себе си, не за да се изкара виновен, а за да опита да оправи нещата, но този тип истории не са такива. И все пак, фокусирай се върху реалността, върху фактите, не върху емоциите, защото с такива хора винаги има Ефект на газената лампа и вече не знаеш кое е реално и кое не. Също специалисти ще ти помогнат да намалиш щетите върху детето и ще ти кажат има ли нужда самото дете да ходи на психолог.

Кураж! Дори да изглежда сякаш ще те тормози вечно, дори да има намерение и желание да го прави, нищо не е вечно. Ще претръпнеш в един момент и ще се справиш, за да продължиш напред.

Последна редакция: пн, 23 апр 2018, 10:18 от Бoяна

# 23
  • Мнения: X
Благодаря на всички!
Simple Smile Знам, че мога да се справя. Чела съм много повярвайте и със психолози съм говорила. Самите психолози ми казват че с разсъжденията и познанията които имам и начина, по който съм израснала и семейството което ми е било пример, съм късметлийка и  не ми е нужен психолог. Но аз обичам да си говоря с хора, които перфектно ме разбират винаги когато имам възможност. И аз си имам слаби моменти много ясно. И всички Вие ми помогнахте в един такъв. Прегръщам Ви и моля модераторите да затворят темата!

# 24
  • Мнения: 226
Не мисля, че причината е от страх за реномето. Възможно е психотерапевтката да е преценила, че тъй като познава член от семейството (очевидно от противниковия отбор) да не може да бъде обективна повече в комуникацията си с детето. Не го приемайте лично, а потърсете друг специалист. Имам приятели психотерапевти, които не са съгласни да търся съвет от тях, защото както самите те казват, няма да бъдат обективни.

tini_tini, Но понеже малкия разкри името на баба си, която се оказа позната на психотерапевтката според мен те се уплашиха за реномето си и играят театър за да спре да ходи там.
Като цяло те бяха против детето да ходи, то си било добре. (това говори достатъчно какви са)

# 25
  • Мнения: 1 770
При всякакви проблеми с бивш минимални контакти и всичко е наред след време. Разговори по половин минута само за детето и край. Никога никакви други разговори. Гарантирам отърване след около година. Ако се намери и нов човек съвсем се отърваваш Simple Smile
И аз съм на същото мнение. Ограничи комуникацията да е свързана само с децата. Не отговаряй на провокации и манипулации и след време нещата ще се уталожат. Успех!

# 26
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте! И моя бивш съпруг е нарцисист.Това което описва авторката е точното описание на човека, с който живях толкова много години.И все още продължава да лъже,манипулира и както обичам да казвам да си играе на "котка и мишка " с мен.И което е по-лошо с децата.Не разбира,че така ги прави нещастни.Всъщност не му пука.Казва,че щом съм го напуснала,значи няма вече деца.Те били само мои.Не мога да разбера такива мъже,бащи.Как ще се откажеш от най- милото си..Sleepy

# 27
  • Мнения: 488
mozila Това че не иска децата в този случай си е печалба от тотото .
Последното което искаш е нарцистичен родител който отглежда децата ви,бори се за родителски права и го играе контра при вземането на всяко решение.
С такива няма как да сте едновременно родители с мисълта кое е най-доброто за децата.

# 28
  • Мнения: X
Avia-na, това за реномето ми мина през ум защото бившата свекърва неведнъж ми е казвала да не споделям нищо за развода си пред приятелки, щото трябвало да пазя реномето на сина й, а града бил малък. Ти не знаеш за какви хора става въпрос...Те живеят за реномето пред хората и за тях е срамно да се ходи на психолог, защото това значи да си признаеш, че има проблем в отношенията, а те го играят перфектното семейство за пред хората. За пред хората толкова пъти са ме карали да се червя от простотии, че като се сетя и се чувствам щастливо разведена.
Как се заключват теми? Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 17 775
Да пазиш реномето на девиационното й синче, хаха.

Пишеш директно на модератор или в темата за заключване на теми. В подфорум "Правила" се намира.

Общи условия

Активация на акаунт