Двоен брак?! Как да проверя дали съпругът ми има двоен брак?!

  • 11 637
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Не може ли да се проучи от адвокат с такава насоченост?

# 16
  • Мнения: 9
При сключването на брак се изисква документ, който да покаже гражданския статус и на двамата. Не ви ли изискваха такъв документ, който се издава от неговата държава, в който изрично е посочено, че е със статут неженен? Според мен няма как да се води в два различни регистъра, в единия да има брак ( Мексико), а в другия не ( САЩ).
Да, казва се клетвена декларация и той я подписа пред пред посланика в консулството.
И двамата бяхме там.
Просто се чудя дали все пак има вариант да е излъгал без да се е разбрало.

Не знам по какви закони сте сключили брак, аз също сключих граждански брак в българско консулство с чужбина и изобщо не е ставало дума за клетвена декларация, а за официален документ, който трябва да идва от неговата държава, преведен и легализиран. Този документ доказва, че той няма сключен брак никъде другаде,защото в България многоженството е незаконно.


Не сме сключвали брак в консулството, а там се подписва клетвена декларация пред консула.

# 17
  • Мнения: 14 635
Много странно.До момента не бях чувала за такава клетвена декларация да е достатъчна за граждански брак.В момента мой колега се занимава с такъв казус.Ще се жени тук за мексиканка и в  отдел миграция си му казаха в прав текст тя да си носи документ от тамошната община,че не е омъжена.Вариянт с клетвена декларация няма и едва ли е,защото нямаме мексиканско посолство.Закона си е такъв.

# 18
  • ES
  • Мнения: 2 172
Както по-горе са ти писали, когато чужденец се жени/омъжвава в друга държава представя документ от неговата си държава за гражданското си състояние. Само не знам ако в църква се сключи брака дали се изисква този документ, но църковния брак няма законна сила в България. Вие къде сключихте брак? Но разбира се, ако предния брак е сключен в Мексико и не е легализиран в САЩ, мъжът в страната си е ерген. Но за чий ѝ е на мексиканската му съпруга да е женена и да не е легална съпруга в САЩ. А клетвената декларация може би се проверява по служебен път дали е истина.

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Силно ме съмнява да проверяват каквото и да било. Най-вероятно на самата декларация пише, че носи еди си каква отговорност ако подадеш неверни данни и толкова. Те в България не проверяват българските декларации, та от Мексико/Щатите ще проверят.
Иначе би трябвало да ти искат документ за семейно положение в България преди сключването на брак. Като е чужденец би трябвало да представи такова от съответната държава. Това с клетвената декларация е ала бала, всеки може да напише каквото си иска и проверка от съответните органи реално няма.

# 20
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
А защо просто не помолите съпруга си ви покаже документ от бракоразводното дело? Все някакви документи трябва да има, които да удостоверяват развода, нали?

# 21
  • Мнения: 54
Както по-горе са ти писали, когато чужденец се жени/омъжвава в друга държава представя документ от неговата си държава за гражданското си състояние. Само не знам ако в църква се сключи брака дали се изисква този документ, но църковния брак няма законна сила в България. Вие къде сключихте брак? Но разбира се, ако предния брак е сключен в Мексико и не е легализиран в САЩ, мъжът в страната си е ерген. Но за чий ѝ е на мексиканската му съпруга да е женена и да не е легална съпруга в САЩ. А клетвената декларация може би се проверява по служебен път дали е истина.

В САЩ няма федерален регистър на браковете, всичко е на ниво щат и даже в щата, където е сключен бракът, най-вероятно нямат тази информация, макар че евентуално може да се намери, защото браковете са публична информация. Но в някои щати може да се сключи "таен" брак, който не се публикува публично, но пак е валиден. Консулството в България няма как да провери дали някой е женен в Америка, затова само клетвена декларация се дава. Затова и положението, в което е авторката, е възможно.

# 22
  • Мнения: 292
Петицията за имигрантска виза включва документи за предишни бракове и разводи. Щом е подадена, трябва да ги е приложил. Ако предишният брак не е преключил, вашият брак става невалиден и петицията няма да бъде одобрена. От разстояние е трудно да получите информация, ако той не е склонен да ви я даде.

# 23
  • Мнения: 54
Петицията за имигрантска виза включва документи за предишни бракове и разводи. Щом е подадена, трябва да ги е приложил. Ако предишният брак не е преключил, вашият брак става невалиден и петицията няма да бъде одобрена. От разстояние е трудно да получите информация, ако той не е склонен да ви я даде.

 Ако е излъгал под клетва, че не е женен, може да е излъгал и на петицията и да е казал, че никога не е бил женен. Може да го хванат, може и да не го хванат

# 24
  • Мнения: 5 018
Ако съмненията ти почиват на сериозни основания (т.е. не просто изведнъж си се филмирала от нищото, ами имаш някакви причини да мислиш в такава посока), настоявай за отговор от мъжа ти, който да е подплатен с документ. Аргументирай се защо имаш съмнения и обясни, че просто искаш да си спокойна. Не позволявай да излиза с цупни тип "Ти ми нямаш доверие".

Имай предвид, че в семейното право на повечето държави има презумпция, че децата, родени в брак, са на съпруга. Това са далечни сценарии, но един ден да не се окаже, че цял живот си работила за нечии чужди деца и отдавна забравена про форма съпруга в Мексико например. Да не говорим, че последващият акт за граждански брак може да се окаже нищожен.

Аз лично лесно мога да си представя сценарий, при който един мъж при първоначалните срещи и опознаване с жена казва, че е разведен, когато всъщност е само във фактическа раздяла с първата си съпруга. После нещата се задълбочават, става все по-трудно да се каже истината и се стига до такава неприятна ситуация. Предразположи го да си каже, давайки ясен сигнал, че няма да го съдиш (поне докато не разбереш със сигурност  Laughing).

# 25
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Цитат
Съпругът ми е американец и не живее в България в момента. Аз чакам за визата да ми стане готова и се намирам в България. Той има предишен брак в Мексико. Напоследък нещо се случва и аз имам съмнения,че може да ме е излъгал. Няма да влизам в детайли, но бих искала да проверя дали в Мексико той е със статут на разведен или не.
Каква е ситуацията в Мексико не съм сигурна, как ще разбереш, но ако е подавал петиция за съпругата мексиканка и все още е женен за нея, вероятността ти да получиш виза, като съпруга на американски гражданин, ми се струва никаква. Имам предвид, че за да се ожени за теб и подаде съответната форма  Form I-130, Petition for Alien Relative, трябва да се попълни изчерпателна информация, включително и документи за развод
https://my.uscis.gov/exploremyoptions/petition_for_spouse
включително и
A copy of all divorce decrees, death certificates, or annulment decrees that demonstrate that all previous marriages entered into by you and/or your spouse were terminated



# 26
  • Мнения: 292
Петицията за имигрантска виза включва документи за предишни бракове и разводи. Щом е подадена, трябва да ги е приложил. Ако предишният брак не е преключил, вашият брак става невалиден и петицията няма да бъде одобрена. От разстояние е трудно да получите информация, ако той не е склонен да ви я даде.

 Ако е излъгал под клетва, че не е женен, може да е излъгал и на петицията и да е казал, че никога не е бил женен. Може да го хванат, може и да не го хванат

Така е. Ако не е и подавал данъчна декларация като семеен, едва ли ще се ровят сериозно.

# 27
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
На твое място бих се обадила в мексиканското консулство и бих обяснила притесненията си. Лично познавам няколко българи и българки, които, преди 25-30г успяха да се оженят в ОК без да се развеждат в Бг. Всички получиха право на постоянно пребиваване въз основа на новосключените си бракове и си доведоха децата, а някои и първите съпрузи. Едната ми обясни, че от Бг и пратили фалшиво свидетелство за развод. Във Франция се случва редовно с мъже от Северна Африка.

Църковният брак е признат в БГ и навсякъде по света ако държавата, в която е сключен го признава и няма други пречки според бг законодателството като близко родство, полигамия итн. Ако има пречки според бг закон, то в Бг е невалиден, но навсякъде по света е валиден.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Важно е къде живее бившата жена и дали е бил женен в Мексико или САЩ т.е тя живяла ли е в САЩ по време на брака. Ако да - отговора трябва да се търси в САЩ и вероятно по-лесно може да се разбере...Той настоявал ли е изриюно брака ви да не се сключи в САЩ? Или е сключен в БГ за да вземеш виза?

# 29
  • Мнения: 9
Петицията за имигрантска виза включва документи за предишни бракове и разводи. Щом е подадена, трябва да ги е приложил. Ако предишният брак не е преключил, вашият брак става невалиден и петицията няма да бъде одобрена. От разстояние е трудно да получите информация, ако той не е склонен да ви я даде.

 Ако е излъгал под клетва, че не е женен, може да е излъгал и на петицията и да е казал, че никога не е бил женен. Може да го хванат, може и да не го хванат

Така е. Ако не е и подавал данъчна декларация като семеен, едва ли ще се ровят сериозно.

Той никога не е подавал документи за нея и децата, за да заминат за САЩ. Това поне ми каза и аз знам.
А за данъците ги е вписвал всяка година иначе. Затова в САЩ знаят имат със сигурност някакви данни за бившото му семейно състояние.
Иначе като подписвахме граждански брак освен тази клетвена декларация, която се изисква да се внесе ни искаха и номер на бракоразводното дело. Не зная толкова съм объркана и депресирана че се чувствам в страхотна безосхофица и страшно безсилна. Минаваме през много проблеми в момента и ако го попитам за документ да ми покаже просто ще започна нов скандал. Искам душата да ми се успокои и да намеря мир нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт