Лято в Албена 2018 г.!

  • 97 330
  • 972
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 115
привет,
От 5 год не сме ходили в Албена - беше ни поомръзнало. Сега обаче се замислям за едно кратко море - изкушена съм от Paradise Blue.
Може ли да споделите малко повече отзиви за следното:
- за плажа зоната му достатъчна ли е, и чадърите по-отдалечени ли са един от друг спрямо останалите хотели? На картата така са ги нарисували, но дали е така в действителност. Също има ли от хотела хавлии за плажа?
- другото ми питане е за стаите с басейн. Не можах добре да се ориентирам този басейн отделен ли е за всяка стая, или е един общ, който минава пред тези стаи?
- и последно - има ли приятен ресторант за обяд?

# 151
  • Мнения: 6 718
За Парадайс блу - чадърите не бяха нагъчкани по мое мнение, но и ние бяхме през септември и нямаше много хора, та затова може да ми се е сторило така.
За плажа не знам дали дават хавлии, но за басейна пред хотела дават.
Има два вида стаи с басейн - тези от северната страна са с отделен басейн за всяка стая, а от източната страна две или три стаи са с общ басейн.
Ресторантът е приятен, има тераса и вътрешна климатизирана част.

# 152
  • Мнения: 2 046
привет,
От 5 год не сме ходили в Албена - беше ни поомръзнало. Сега обаче се замислям за едно кратко море - изкушена съм от Paradise Blue.
Може ли да споделите малко повече отзиви за следното:
- за плажа зоната му достатъчна ли е, и чадърите по-отдалечени ли са един от друг спрямо останалите хотели? На картата така са ги нарисували, но дали е така в действителност. Също има ли от хотела хавлии за плажа?
- другото ми питане е за стаите с басейн. Не можах добре да се ориентирам този басейн отделен ли е за всяка стая, или е един общ, който минава пред тези стаи?
- и последно - има ли приятен ресторант за обяд?

Ние бяхме в началото на август. Чадърите бяха доста отдалечени един от друг и беше спокойно. Хавлии за хлажа вземахме от бара до басейна.
Стаята ни беше една от шесте стаи с общ басейн, а от лявата страна на хотела, ако гледаме към плажа, имаше стаи с малък басейн пред всяка.
Храната беше много вкусна, прясна и добре приготвена. Ресторанта е красив, но сервитьорите бяха украинци, не добре обучени и не го поддържаха много добре.

# 153
  • Мнения: 1 069
Върнахме се от 5 дневен престой в Ралица супериор.
Пълно с прости румънци.
На плажната ивица е хаос с чадърите. В аквапарка беше готино, но чак пък в топ 20 на Европа - да, да.

И това с паркирането изобщо не ми стана ясно, зарязах колата на паркинг автогара. Трябваше да ми вземат 5х5 = 25лв, при валидиране ми взеха 55лв. Колата 5 дни не е мърдала от паркинг автогара. Пълен хаос Simple Smile

# 154
  • Силистра
  • Мнения: 113
Върнахме се от 5 дневен престой в Ралица супериор.
Пълно с прости румънци.
На плажната ивица е хаос с чадърите. В аквапарка беше готино, но чак пък в топ 20 на Европа - да, да.

И това с паркирането изобщо не ми стана ясно, зарязах колата на паркинг автогара. Трябваше да ми вземат 5х5 = 25лв, при валидиране ми взеха 55лв. Колата 5 дни не е мърдала от паркинг автогара. Пълен хаос Simple Smile
Честито първо море за годината. Българското си е българско, нормално е румънците да са все повече всяка година, защото оценяват качествения и достъпен български туристически продукт, както казва г-жа министърката.

# 155
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
То е ясно, че  тия сложни схеми с паркирането няма да ги бъде. Дано го осъзнаят овреме и въведат или върнат някоя по-проста система.

# 156
  • Мнения: 1 069
За първи път посещаваме Албена, хареса ни, че е спокойно, но лудницата се задава Simple Smile

# 157
  • sofia
  • Мнения: 409
За първи път посещаваме Албена, хареса ни, че е спокойно, но лудницата се задава Simple Smile


Може ли да разкажете повече за хотела - стаи , храна ,анимация за децата и т.н. ? Повече за аквапарка / това е нещото ,което наклони везните /
Ако искате може и на лично .
Живи и здрави юли месец и ние ще сме там ,като това ни е първото посещение в Албена .

# 158
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Върнахме се от 5 дневен престой в Ралица супериор.
Пълно с прости румънци.
На плажната ивица е хаос с чадърите. В аквапарка беше готино, но чак пък в топ 20 на Европа - да, да.

И това с паркирането изобщо не ми стана ясно, зарязах колата на паркинг автогара. Трябваше да ми вземат 5х5 = 25лв, при валидиране ми взеха 55лв. Колата 5 дни не е мърдала от паркинг автогара. Пълен хаос Simple Smile
Честито първо море за годината. Българското си е българско, нормално е румънците да са все повече всяка година, защото оценяват качествения и достъпен български туристически продукт, както казва г-жа министърката.
Да бе...идват румънците, защото е евтино за тях.А не, защото оценяват нашето обслужване, което не е на световно ниво.

# 159
  • София
  • Мнения: 274
Върнахме се от 5 дневен престой в Ралица супериор.
Пълно с прости румънци.
На плажната ивица е хаос с чадърите. В аквапарка беше готино, но чак пък в топ 20 на Европа - да, да.

И това с паркирането изобщо не ми стана ясно, зарязах колата на паркинг автогара. Трябваше да ми вземат 5х5 = 25лв, при валидиране ми взеха 55лв. Колата 5 дни не е мърдала от паркинг автогара. Пълен хаос Simple Smile

Може ли за по-подробна информация за паркирането и за хаоса на плажа с чадърите?

# 160
  • София
  • Мнения: 11 472
Привет, разбира се, че румънците идват защото им е много изгодно, особено през май-началото на юни. Оставете я Ангелкова какви ги плещи Grinning. Тези 55 лв. за 5 дни е странно, да не сте имали кратко навлизане/преминаване през бариера на синя/зелена зона? Не попитахте ли на рецепция как са станали 55 лв?

Има ли достатъчно места на паркинга край автогарата (макар че.... през май и юни - ще има, логично)...

# 161
  • Мнения: 1 069
Имах влизане през бариера, но никой нищо не обяснява. Явно от там са дошли парите, сега прочетох назад коментари.

Паркинга е т.е. беше идеално празен, иначе румънците си спират директно пред хотелите. Преценихме, че не си заслужава, не са ни проблем 1000 метра с 2 куфара.

Анимацията почти не сме я ползвали, само детето ходеше на детско диско.
Аквапарка беше с приоритет, но го откриха на 1ви и реално само 3 дни го ползвахме.
Шезлонги и чадъри, обещаха, че ще има достатъчно още днес т.е. 4ти, но дали е така не знам, ама предполагам е така Simple Smile

# 162
  • Мнения: 574
Дано и ние изкараме добре. Че другия петък живи и здрави трябва да сме в Албена. И ние сме решили колата да е на паркинга при автогарата, но ще слизаме за да оставим първоначално багажа. Дано важи това за половин час престой да не се заплаща, защото сме с бебе и ще имаме доволно багаж. И се надявам да е спокойно или румънците да са тихи. Дали приключи реновирането на Добротица? Нито снимки виждам, нито нещо публикуват в сайта на Албена.

# 163
  • Мнения: 1 069
Изобщо не са тихи. Абсолютни диваци.
Яде на блок масата и пипа с ръце храната.

# 164
  • Мнения: 452
Дано и ние изкараме добре. Че другия петък живи и здрави трябва да сме в Албена. И ние сме решили колата да е на паркинга при автогарата, но ще слизаме за да оставим първоначално багажа. Дано важи това за половин час престой да не се заплаща, защото сме с бебе и ще имаме доволно багаж. И се надявам да е спокойно или румънците да са тихи. Дали приключи реновирането на Добротица? Нито снимки виждам, нито нещо публикуват в сайта на Албена.
В Добротица ли ще бъдете? Моля да споделите след това ако сте там.

Общи условия

Активация на акаунт