„ХИТОВИ романтични РУСКИ филми и сериали" - тема 17

  • 79 243
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 230
Здравейте, компания, предлагам да пием за здравето на Даниил Страхов.
Един от най-талантливите, красивите и ерудирани руски актьори!

# 646
  • AMS
  • Мнения: 6 416
Привет, привет!!!
Честит празник!!!
Днешната дата ме накара да си припомня за >>>
Александър II Освободител; Преминаването на руските войски
при Свищов 27 юни 1877г.; Големите битки; Обсадата на Плевен;
Генералите Драгомиров, Скобелев, Тотлебен, Гурко, ...;
Самарското знаме; Подвигът на подполковник Павел Калитин;
Пътят към София и освобождаването - 28.12.1877;
Примирието, подписано в Одрин, сложило край на войната - ян. 1878;
Граф Игнатиев и 3 март 1878 Санстефанския мирен договор;
Сетих се и за филма >>>


# 647
  • Мнения: 3 230
Здравейте и честит празник! Нещо интересно по темата:



И малко новини от света на руското кино. Предстояща премиера на 8-сериен филм за Муслим Магомаев на 9 март.



Данила Козловский и Ольга Зуева имат дъщеричка.


# 648
  • Мнения: 7 848


Дорогие дамы! Милые девушки! Прекрасные леди!
Поздравляем всех с замечательным праздником 8 марта! 🌺🌺🌺
Пусть у каждой из вас в душе всегда царит весна, за окном сияет солнце, а любовь согревает сердце!
Для вас поздравление от любимого актёра!

От страницата на любимият актьор.
И моят поздрав за Осми март.

# 649
  • Мнения: 5 366
Цамбур при вас. Обожавам руското кино и по-специално, сериалите.

# 650
  • Мнения: 10 807
Най-после качиха дългочакания от мен "(НЕ)идеальный мужчина":

https://kinokrad.co/339327-ne-idealnyy-muzhchina.html



# 651
  • Мнения: 3 230
Лято добре си ни дошла. Щом обожаваш руското кино, сподели какво гледаш в момента. Ще ни бъде интересно.
Аз от няколко дни се каня да разкажа какво съм гледала и какво съм харесала, но се страхувам, че мога да откажа някого да гледа филм, ако споделя отрицателно мнение. Хем е полезно да обменяме мнения, нали затова сме тук, хем имам спирачки.

Напоследък няколко криминални сериала имаха претенции и потенциал да покажат ниво, но според мен не успяха да минат във висшата лига.
Имам предвид Отражение радуги, Исчезающие следы, Горячая точка.

Сериалът, който много ми хареса, е Триггер.
Тригер от англ. trigger - спусък, в смисъл привеждам в действие. В психологията
 
Цитат
Емоционалните тригери са като „червени бутони“, които крещят с всички сили „Не пипай тук!“. Това са болезнени места вътре в нас, които, бидейки докоснати, ни карат да реагираме свръхемоционално.

В ролята на психолога - Максим Матвеев. И цяло съзвездие актьори, много добри. Някои от тях се появяват за кратко в един епизод, други преминават през целия сериал със сложни взаимоотношения с ГГ и трудно развитие.
Оказа се, че героят на Максим има прототип - Сергей Насибян. Ето интересен разговор между двамата.



Друг сериал, който ме вълнува, е "Магомаев". Милош Бикович в ролята на великия певец. Тамара Синявская, съпругата на Магомаев, е била главен консултант на сериала, тя е избрала Милош Бикович за ролята, а той преди снимките не е знаел нищо за Муслим Магомаев.
Тя казва, че го е избрала заради известна външна прилика, нещо неуловимо в движенията и мекота на интонацията.



На мен Бикович ми харесва като Магомаев. В сериала има и много музика, също и политика. Епохата на СССР и министъра на културата Фурцева, и турнетата под зоркото око на КГБ.

И накрая да предложа нещо непретенциозно, леко, но много приятно и със свеж хумор. Сериалът "Невеста комдива" с Александра Никифорова и Максим Аверин.





Въобще, богат избор.

# 652
  • AMS
  • Мнения: 6 416



Привет, привет!!!
Най-после време за филми и сериали настана и при мен.
Изгледах Горячая точка. Хареса ми.
Триггер е много интересен сериал.
Накара ме да прочета за тригерни точки, и ...
Освен Максим Матвеев участват и други много добри артисти.
Светлана Иванова помня от Вербовое воскресение, 
а Ангелина Стречина, скоро гледах в Екатерина Самозванцы
в ролята на княжна Тараканова.
Сега продължавам с Невский Тень Архитектора
И Магомаев няма да пропусна.

# 653
  • София
  • Мнения: 7 806
Сега през март - този "женски" месец, аз изгледах залпово и по диагонала доста отлагани досега стари "мъжки" сериали, но всъщност се оказа, че не съм изгубила нищо, като съм ги пропускала. Единствено впечатление ми направи един сериал с младия тогава Дмитрий Марьянов, ще потърся още филми с него.
Доста сериали от този тип съм изгледала, успях да "зарибя" и баща ми,  който независимо от преклонната си възраст бойко щрака с мишката и рови в Интернет - по моя препоръка изгледа "Невский", "Карпов", "Ленинград 47" и още доста други, а последно гледа "Казнить нельзя помиловать" и много го хареса.
Той не успя, обаче, да се пребори с «Ликвидация» - впрочем и мен много ме затрудни заради характерния "одесский язык" и всички там каламбури, но когато посвикнах - получих невероятно удоволствие, филмът е класика. Даже в Интернет намерих събрани крилати фрази оттам и добре се посмях, докато ги четох. Smiley
Заинтригува ме този "Триггер" и смятам да го започна.

# 654
  • Мнения: 3 230
NumLock предложи на баща си Шеф, 4 сезона, има го и с бг субтитри. Много добър сериал, изпипан и интересен.
Тригер в момента се превежда.

Нещо новичко от поредицата с Бондаренко и Копанова.



Във филма се появява и Марк Бондаренко Simple Smile

# 655
  • Мнения: 4 936
не бях гледала Знахарь - много ми хареса. Явно ще има продължение защото с доста'отворен край ' свърши

# 656
  • Мнения: 654
не бях гледала Знахарь - много ми хареса. Явно ще има продължение защото с доста'отворен край ' свърши

С бг субтитри ли е?

# 657
  • Мнения: 3 230
не бях гледала Знахарь - много ми хареса. Явно ще има продължение защото с доста'отворен край ' свърши

С бг субтитри ли е?

Едва ли ще се намери кой да го преведе, има много медицински термини.

Излезе Танц със саби за Хачатурян и написването на балета Гаяне по време на войната.

# 658
# 659
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Гледам,,Невеста комдива,, и мнооого ми харесва.
После ще гледам,,Триггер,,.
А след това ще си потърся някой по-дълъг сериал .

Общи условия

Активация на акаунт