Мартенчета 2018

  • 70 711
  • 466
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 478
Тук няма бели моркови 😏 Исках първата му храна да не е картоф защото съм чувала че не го харесват, исках с нещо по вкусно да започнем.
Пащърнака много се харесва.

# 181
  • Мнения: 648
Здравейте и от мен ☺ ние започнахме захранване на 1 този месец при навършени 4 м и 11 дни. Започнахме с тиква и картоф. За малката беше малко странно, но след това свикна 😊 давам два дни едно и също пюре и следващите два дни давам друг вид пюре. За сега са и харесали сладкия картоф и пащърнака. Давам и ги на обедно хранене някой път преди млякото (изцяло на АМ от раждането) или след млякото. Бих искала да споделите кога давате на вашите деца пюретата преди/след млякото. По колко давахте и давате вече. Заместихте ли едно хранене с пюре или дохранвате с мляко. Не съм много наясно с нещата. Пък и нашата педиатърка на последната консултация много набързо отговори на въпросите ми. Следвам детето си и така като гледам може би мога да заместя 1 хранене с пюре вече , но тъй като пак казвам неопитна съм много първо дете ми е и не съм наясно ще бъда много благодарна да споделите по подробно как минава един ваш ден с детето с храненията 😊😊😘 Приятен ден на всички Ви 😊
Здравей ! Ние започваме в 6 с АМ 160мл в 9 отново АМ пак давам 160( не се изяжда най- много 120) към 12 давам зеленчуково пюре без да дохранвам с АМ( днес дадох с ориз и броколи190 гр за пръв път изяжда толкова. Давам и микс от зеленчуци) в 15ч давам оризова каша безглутенова и безмлечна каша на Милупа като добавям от нашето АМ. В 18ч. И 21ч. АМ! Мисля след обед да сменям и с плодови пюрета или бананови каши, но се чудя дали не е рано( на 5 месеца и12 дни)

# 182
  • Мнения: 166
Днес започнахме с морков.  Пълен провал.Едни физиономии , мращене чак настръхна от погнуса.  5 лъжици дадох от които 4.5 бяха изплюти. Утре пак ще пробвам ако не стане ще изчакам още малко

# 183
  • Мнения: 478
Днес започнахме с морков.  Пълен провал.Едни физиономии , мращене чак настръхна от погнуса.  5 лъжици дадох от които 4.5 бяха изплюти. Утре пак ще пробвам ако не стане ще изчакам още малко
Ако не стане след седмица, две опитай пак, обикновено тогава става, а някои зеленчуци просто може и да не им се понравят на мъниците, както ние не обичаме всички храни. 🤗

# 184
  • Мнения: 478
Здравейте и от мен ☺ ние започнахме захранване на 1 този месец при навършени 4 м и 11 дни. Започнахме с тиква и картоф. За малката беше малко странно, но след това свикна 😊 давам два дни едно и също пюре и следващите два дни давам друг вид пюре. За сега са и харесали сладкия картоф и пащърнака. Давам и ги на обедно хранене някой път преди млякото (изцяло на АМ от раждането) или след млякото. Бих искала да споделите кога давате на вашите деца пюретата преди/след млякото. По колко давахте и давате вече. Заместихте ли едно хранене с пюре или дохранвате с мляко. Не съм много наясно с нещата. Пък и нашата педиатърка на последната консултация много набързо отговори на въпросите ми. Следвам детето си и така като гледам може би мога да заместя 1 хранене с пюре вече , но тъй като пак казвам неопитна съм много първо дете ми е и не съм наясно ще бъда много благодарна да споделите по подробно как минава един ваш ден с детето с храненията 😊😊😘 Приятен ден на всички Ви 😊
Здравей ! Ние започваме в 6 с АМ 160мл в 9 отново АМ пак давам 160( не се изяжда най- много 120) към 12 давам зеленчуково пюре без да дохранвам с АМ( днес дадох с ориз и броколи190 гр за пръв път изяжда толкова. Давам и микс от зеленчуци) в 15ч давам оризова каша безглутенова и безмлечна каша на Милупа като добавям от нашето АМ. В 18ч. И 21ч. АМ! Мисля след обед да сменям и с плодови пюрета или бананови каши, но се чудя дали не е рано( на 5 месеца и12 дни)
Въвела си доста неща , браво. Но според мен изчакай още малко, не бързай да заменяш и следобедното хранене. Плодови пюрета даже повечето мнения на педиатри са да се дават от 7 месец.

# 185
  • Мнения: 166
Днес 2ри ден с морков мина кажи речи успешно 😊 но повече яде от пръста ми..  Пак малко се мръщеше но гълта поне 😀

# 186
  • Мнения: X
Здравейте, моят бебчо навърши 5 месеца скоро, но все още не се е научил да сяда. Как са вашите бебета?
По съвет на ортопеда не го слагам седнал, а трябва да го чакам сам да се научи да сяда, но той още не вдява как става номера. Опитвах се да го сложа седнал, но се сгъна и падна напред. Страх ме е да пробвам пак. Не изглежда изобщо стабилен. А като го сложа в полулегнало положение си надига главата като, че ли иска да седне, но до там.

# 187
  • Мнения: 478
Здравейте, моят бебчо навърши 5 месеца скоро, но все още не се е научил да сяда. Как са вашите бебета?
По съвет на ортопеда не го слагам седнал, а трябва да го чакам сам да се научи да сяда, но той още не вдява как става номера. Опитвах се да го сложа седнал, но се сгъна и падна напред. Страх ме е да пробвам пак. Не изглежда изобщо стабилен. А като го сложа в полулегнало положение си надига главата като, че ли иска да седне, но до там.
Моята бебка след седмица прави 5 месеца и също още не сяда. Ние не я й слагаме, мисля че още малко да изчакаме е по-добре. Иначе и тя така вири главето и сякаш се опитва да седне, но има време, не случайно примерно и летните кошове на колкчките , които са полуседнали седнали са от 6+ месеца. Слагай го по малко на възглавници, хвани му ръчичките и го насърчавай да се надига към теб , като внимателно го придържаш , постепенно ще станат нещата не се притеснявай , не изоставате изобщо. 😁

# 188
  • Мнения: 648
Моето момче все още не сяда , но ако е малко по навдигнат се сгъва напред и не може да се върне ! Не желае да е легнал постоянно се навдига все едно прави коремни преси! Предиатърката каза , че е рано още и аз го натискам назад , но започва мрънкането ! И аз се страхувам да не стане нещо като така се сгъва

# 189
  • Мнения: 147
Не разбирам какъв е тоя зор с това сядане и кой кви пюрета дава. За къде бързате? Сядане след 6м! Аз кърмя и захранването ще започне от 6м като заместено хранене трябва да има на годинка! Дотогава може да се вкарват разните му неща, но не е необходимо да се замества цяло ядене. Всяко нещо се вкарва постепенно в рамките на седмица-две и тогава може да се каже, че е въведено. Не както чета навсякъде (не визирам никой тук, но масово...) два поредни дни дават морков и това значи, че вече е въведен. Много лекомислено подхождят някои хора и нищо чудно, че всяко второ дете има някаква алергия към нещо. До някаква степен разбирам майките, които хранят с АМ, че избързват, ама чак пък толкова... на 4м пюрета да яде... не съдя никого от вас и не търся конфликти, изказвам мнение и се надявам поне една майка, наумила си, че иска да почне захранване и се чуди как аджеба да стане тая работа, да се замисли и да го поотложи още малко.

# 190
  • Мнения: 166
Първо- всяка майка си решава за нея. Второ нали за това е този форум както ти каза да си казваме мненията и да споделяме неща. Трето- никъде не съм писала че е въведен, просто опитвах да започна лека по-лека, защото нямам тези 2години в които вие имате в България, не си ми в положението да трябва да пращаш бебето си на ясла след 2седмици. Тук много от майките почват сега, искаш не искаш трябва да захранваш 4ти месец. Който и педиатър питах ми каза да почвам в 4ти и определено не по 1седмица едно и също.

# 191
  • Мнения: X
Не разбирам какъв е тоя зор с това сядане и кой кви пюрета дава. За къде бързате? Сядане след 6м! Аз кърмя и захранването ще започне от 6м като заместено хранене трябва да има на годинка! Дотогава може да се вкарват разните му неща, но не е необходимо да се замества цяло ядене. Всяко нещо се вкарва постепенно в рамките на седмица-две и тогава може да се каже, че е въведено. Не както чета навсякъде (не визирам никой тук, но масово...) два поредни дни дават морков и това значи, че вече е въведен. Много лекомислено подхождят някои хора и нищо чудно, че всяко второ дете има някаква алергия към нещо. До някаква степен разбирам майките, които хранят с АМ, че избързват, ама чак пък толкова... на 4м пюрета да яде... не съдя никого от вас и не търся конфликти, изказвам мнение и се надявам поне една майка, наумила си, че иска да почне захранване и се чуди как аджеба да стане тая работа, да се замисли и да го поотложи още малко.

Аз не бързам да го уча да сяда, просто попитах дали е вид изоставане, исках да сравня с други бебета на неговата възраст.
А за захранването и аз не съм го започнала.

# 192
  • Мнения: 1 406
Момичета, според СЗО и най-новите изследвания подходящата възраст за захранването е между 4-6 мес. И все пак е препоръчително да се изчака до 6 месец, особено при изключително кърмени бебета. Тенденцията е захранването да се отлага и за по-късна възраст. Причината основно е в зрелостта на храносмилателната система на бебето и незатворенита стена на червата. Счита се, че около 6 месец съзрява и се "затварят" така да се каже червата. Ранното захранване е останало от времето на войните, когато жените е трябвало да се връщат на работа и не са можели да кърмят по-дълго поради тази причина. По повод коментари от типа нас като са ни захранили на по 2-3-4 месеца какво ни е?? Ами носим си последствията. И да, най- новите изследвания сочат, че редица хронични заболявания и алергии са вследствие на ранно захранване. И тези предразположеност и  и заболявания се  проявяват в зряла възраст, т.е. към 30 години. Някои лекари обаче си карат по схемите от едно време и не си доопресняват знанията или не се аргументират пред майките ЗАЩО трябва да стартират по- рано със захранването. Понякога има медицински причини, но те са рядкост. Всяка държава си има своя здравна организация и приети норми. Така че педиатрите са длъжни да се съобразяват с тях. Друг е въпросът дали го правят и дали са адекватни.
Давам пример с моята лл. Каза да кърмя до 6 месец и едва след това да захранвам. Е да, ама в началото на 5 месец ми вика почвай сокчета, после плодови пюрета, после зеленчукови,каши и т.н. ... Е???? Питам я нали до 6 да кърмя, няма ли да се върнат коликите със сокчетата??? Ами не, почвай.
Е аз съм си магаре. Консултирах се с още трима педиатри. Тяхното мнение беше да изчакам до 6 месец, сокчета да не давам до година поне или ако държа да са разредени с вода.
По въпроса за сядането- лл вика ми не знам прецени си. ????!!!!???? Накрая питах тук там и ортопеда. Всеки различно един да слагам да сяда, друг не... В крайна сметка избрах да оставя децата си да се развиват сами и когато са готови да го направят сами.
Та мисълта ми е спрете да сравнявате децата си с другите. Всяко дете е индивидуално и се развива различно. При едни ще стане по-рано, при други по- късно. Има си определени норми от - до по месеци, но пак не са строго фиксирани. Моите са две и всяко се развива различно от другото. Едното припълзява, но не се напъва да седи седнало, другото по-малко пълзи, но голям зор за сядане. Едното се върти, другото по- късно започна. Главичките по различно време вдигнаха. Сега за храненето едното вече се захрани с доста неща, другото едвам опита картофи...
И да, колкото и да плюем законите в бг, тук имаме право две години да си гледаме децата. А в другите развити, бели и там както искате ги опишете страни, майчинството е по-малко. Но никой не спира майките да не се връщат на работа. Въпрос на финанси и личен избор.

# 193
  • Мнения: 147
Първо- всяка майка си решава за нея. Второ нали за това е този форум както ти каза да си казваме мненията и да споделяме неща. Трето- никъде не съм писала че е въведен, просто опитвах да започна лека по-лека, защото нямам тези 2години в които вие имате в България, не си ми в положението да трябва да пращаш бебето си на ясла след 2седмици. Тук много от майките почват сега, искаш не искаш трябва да захранваш 4ти месец. Който и педиатър питах ми каза да почвам в 4ти и определено не по 1седмица едно и също.
Къде точно написах, че говоря за Вас, че да ми пишете “не си ми в положението” и не знам си кво си точно на мен? Винаги има някой като Вас недоразбрал, ама да се отчете да пише и да стане скандала Wink Приятен ден!

# 194
  • Мнения: 173
Не стига, че сме 5-6 момичета, останали в тази тема, ами и противоречия се появиха. Всеки е свободен да пита и изразява мнения, моля да запазим добрия тон. Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт