Мартенчета 2018

  • 70 715
  • 466
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 166
И аз мисля да взема да го слагам вече но с тая ясла незнам как ще се получат нещата. Тук майките почват да учат децата след 3 годишна възраст. 😒😬

# 301
  • Мнения: 478
И аз мисля да взема да го слагам вече но с тая ясла незнам как ще се получат нещата. Тук майките почват да учат децата след 3 годишна възраст. 😒😬
Как е на яслата, винаги ми е било интересно за мънички бебета, моята например заспива сама с мен или баба си, вашето дете как свикна на яслата има ли някакви драми, нощтно време спи ли си добре от колко до колко е на ясла. Извинявам се за многото въпроси просто ми е интересна всяка информация относно яслата. Благодаря.

# 302
  • Мнения: 166
На яслата много се зснимават с тях рисуват почти всяка седмица. И аз незнам с кукуто и яслата как ще се разберем. По 4 пъти в седмица за 7часс ходи . За спането не спи много ако е в нас спи по 2 пъти там само един. Имат книжка в която пишат всичко коха е ял кога е спал кога е акал и с какво се е занимавал.  Например вчера правели са коледни активитийс ,учил се е да става и се е гледал в огледалото и смял 😅 Като цяло доста го изморяват там. 😃

# 303
  • Мнения: 648
Мами,моето момче ме притеснява ! От месец и нагоре стои прав , обикаля межвлите държейки се за тях , но сложа ли го по средата на стаята стои прав и не помръдва или ако го подтиквам да дойде при мен се хвърля с ръцете напред( все едно крачетата са му залепени за земята) с Уокъра обикаля ! Защо е така тука бабите само ми казват трябва да му се направи прощапулник да проходи! Аз не искам за мен прощапулник се прави , ако ходи!

# 304
  • Мнения: 1 406
Мами,моето момче ме притеснява ! От месец и нагоре стои прав , обикаля межвлите държейки се за тях , но сложа ли го по средата на стаята стои прав и не помръдва или ако го подтиквам да дойде при мен се хвърля с ръцете напред( все едно крачетата са му залепени за земята) с Уокъра обикаля ! Защо е така тука бабите само ми казват трябва да му се направи прощапулник да проходи! Аз не искам за мен прощапулник се прави , ако ходи!
Не насилвайте детето. То само ще се пусне да ходи, когато е сигурно и уверено в себе си. Така има опасност да го стреснете и да не иска да ходи още дълго време.
Бабите да си приказват каквото искат. Вие сте майкатаи вие решавате.

# 305
  • Мнения: 478
Мами,моето момче ме притеснява ! От месец и нагоре стои прав , обикаля межвлите държейки се за тях , но сложа ли го по средата на стаята стои прав и не помръдва или ако го подтиквам да дойде при мен се хвърля с ръцете напред( все едно крачетата са му залепени за земята) с Уокъра обикаля ! Защо е така тука бабите само ми казват трябва да му се направи прощапулник да проходи! Аз не искам за мен прощапулник се прави , ако ходи!
Просто не е готов да проходи, което е съвсем нормално за бебе на 9 месеца. А да тръгне без никаква опора от средата на стаята си е пеохождане. Даже е много напреднал за месеците, които е, няма място за никакво притеснение. Остави ги бабите, все имат какво да кажат. Детето само ще си тръгне и по този начин, когато е готово. Иначе както каза и другата майка, най-много да се стресне и тогава вече дълго време няма да рискува да се пробва. Прошъпулник знам, че се прави на проходило дете, т.е поне няколко стъпки напълно самостоятелно без никаква опора, рано е още според мен.

# 306
  • Мнения: 648
Да и аз така знам, ама не те твърдо са решени , че без да се направи “ кръстче” нямало да проходи и само щял да си стои така! А за мен няма значение той и без това е палав и сега е вечно посинен и ударен така че когато е готов , ама Ей така като се говори нон стоп и се правят сравнения с други деца се ядосвам !

# 307
  • Мнения: 478
Да и аз така знам, ама не те твърдо са решени , че без да се направи “ кръстче” нямало да проходи и само щял да си стои така! А за мен няма значение той и без това е палав и сега е вечно посинен и ударен така че когато е готов , ама Ей така като се говори нон стоп и се правят сравнения с други деца се ядосвам !
Напълно те разбирам, моята свекърва и тя така все има какво да каже в противоположност с това, което аз правя, все това дете, това иначе. Понеже не е избрала или решила нещо тя все има какво да каже. Аз съм била виновна едва ли не, че детето не пълзи, защото тя като се обърне по корем и започва много да се мъчи, изпотява се чак и реве яката и понеже аз не оставят детето да се мъчи много време така, затова не прооълзявала. 🤔

# 308
  • Мнения: 648
Да и аз така знам, ама не те твърдо са решени , че без да се направи “ кръстче” нямало да проходи и само щял да си стои така! А за мен няма значение той и без това е палав и сега е вечно посинен и ударен така че когато е готов , ама Ей така като се говори нон стоп и се правят сравнения с други деца се ядосвам !
Напълно те разбирам, моята свекърва и тя така все има какво да каже в противоположност с това, което аз правя, все това дете, това иначе. Понеже не е избрала или решила нещо тя все има какво да каже. Аз съм била виновна едва ли не, че детето не пълзи, защото тя като се обърне по корем и започва много да се мъчи, изпотява се чак и реве яката и понеже аз не оставят детето да се мъчи много време така, затова не прооълзявала. 🤔
то може и да не пълзи, а направо да се изправи!

# 309
  • Мнения: 648
Мамчета какво слагате в АМ вечер? Преди слагах бисквитки и си спеше нормално, сега се събужда и е гладен ! Не слагам бисквитки , защото трябва да ги меля с робота, а го е страх и е страшен рев! Какво да сложа , за да чувства ситост?

# 310
  • Мнения: 587
На Plasmon бисквитките се разтварят за секунди в млякото,не е нижно да се трошат.

# 311
  • Мнения: 166
Защо не си натрошиш с ръка .. Аз така правя ако ми трябва една бисквитка примерно в кашата

# 312
  • Мнения: 648
Не минават през бибето на шишето , а е 3 капки ( запушва се)! Кога ще водите бебетата на консултация или ако сте кажете колко са пораснали мъниците:)

# 313
  • Мнения: 4 660
Не съм слагала бисквити в млякото и сега давам супа със хляб към 18:00 и АМ към 21:00 .
т.е съм въвела нещо като ранна вечеря
Буди се чак на сутринта към 7:00 за закуска.

# 314
  • Мнения: 118
Ние бяхме на консултация на 11.12, т.е. на 9 месеца и една седмица я измериха 72см и 8,600 кг. Тръгнали са да избиват горните резци и предполагам,че ще посрещне Нова година с четири зъба Animal Rabbit

Общи условия

Активация на акаунт