Мартенчета 2018

  • 70 206
  • 466
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 478
И ние сме далече. Иска да е все изправена, но е много нестабилна все още. Не може сама изобщо да се задържи, дори подпряна на стол например. Как сте със зъбите момичета. При нас от 4 5 дни е ад. Не спи, киселеви се постоянно, температура вдига, снощи рева 20 минути истерично преди да заспи, после през нощта пак се буди с рев 4 5 пъти и се успокоява само ако я вдига и гушна с нищо друго. Водих я вчера на лекар, каза че второто зъбче напира дано не разположения са от това и скоро поотминат малко..

# 331
  • Бургас
  • Мнения: 176
6 зъба има вече, изкара ги с голям рев през нощта, от септември насам не сме спали нормално. За Коледа ни подари една нощ сън и пак наново ни почна. Заспива си в кошарата, но през нощта го пренасям при нас, защото нямам сили да ставам по 5 пъти. В последно време заспива основно върху мен, по е намалихме значително броя за сученията през нощта, а от скоро и с  чай се залъгва. В тази връзка, тези които още се кърмите как сте с режима на сученето? Моят суче на обяд преди да заспи , т.е идва му като десерт след яденето , вечер преди да заспи и през нощта между 1 и няколко пъти, зависи дали вади зъб или не. Вечер в последно време яде супа с нас на вечеря, не знам дали не я вкарах рано, но определено не му е в повече. Хапва си я цялата. Вече е доста стабилен , но когато е подпрян, ако го държа за ръце да върви вдига краката 😁.На моменти се пуска сам за по няколко секунди , та задобрява детето, но е далеч от прохождане.

# 332
  • Мнения: 166
И при нас беше така миналата седмица събуждаше се всяка вечер да реве. Още не е излязал втория може и скок в растежа да е било пак. За сега се е успокоил малко че да видим до кога .

# 333
  • Мнения: 117
Познах! Дребното изкара горните два зъба седмицата преди Коледа. За ходенето - още я е страх сама да се пусне. Иначе само да се хване за нещо и се изправя, обикаля около цялото легло, върви по мебелите.

# 334
  • Мнения: 136
Здравейте мами , Flowers Hibiscus
Ние все още нямаме нито един зъб .. Според ЛЛ няма да излезнат скоро . Далеч сме все още и от прохождане , изправя се на крачета , но само когато някой я държи .

# 335
  • Мнения: 332
Момичета,давате ли вече кисело мляко?
Аз мисля да започна като СЗ с бисквитки, но се чудя пак ли по лъжичка- две трябва да го въвеждам 🤷‍♀️

# 336
  • Мнения: 478
Момичета,давате ли вече кисело мляко?
Аз мисля да започна като СЗ с бисквитки, но се чудя пак ли по лъжичка- две трябва да го въвеждам 🤷‍♀️
Тези дни ще започна да давам на 9++ е. Педи каза първите дни по лъжичка, две, нискомаслено и разредено с вода.

# 337
  • Мнения: 117
Вчера за следобедна закуска яде добруджанка, която се прави с кисело мляко. Днес сутринта хапна 70-80 гр кисело мляко с овесени ядки. Не съм го въвеждала лъжичка по лъжичка, но и досега не е правила реакция към храна.

# 338
  • Мнения: 1 406
Момичета,давате ли вече кисело мляко?
Аз мисля да започна като СЗ с бисквитки, но се чудя пак ли по лъжичка- две трябва да го въвеждам 🤷‍♀️
Тези дни ще започна да давам на 9++ е. Педи каза първите дни по лъжичка, две, нискомаслено и разредено с вода.
На твойто преди и кажи пак да си прочете учебниците, освен ако не са от преди 30 години. В такъв случай да отиде на опреснителен курс.

На малки деца ( поне до 3-та година) не се дава ниско или обезмаслено мляко, освен при патологичен случай, налагаш такава диета без мазнини. Децата си набавят енергия предимно от мазнини, а не от въглехидрати. Основен градивен материал са белтъчините. Те се набавят освен от кърма/ ам от месо, млечни и някои бобови.
Нискомаслено кисело мляко с вода е пълен абсурд, остава и захар да ти е казала да сложиш и... Аз ако съм на твое място ще я сменя. Водата в случая е излишна, празен обем, само ще раздуе стомахчето, за сметка на останалата храна. Водата си я давай отделно между храненията или след ядене.
Ако се касае за детенце на специална диета се извинявам за хапливия пост. Но едва ли.

# 339
  • Мнения: 19
Здравейте! Да се включи и аз Simple Smile Синът ми от седмица вече си ходи сам , но с зъбките сме доникъде... От 6 месеца не е спрял да се буди вечер с рев поне по 2 пъти. Венците му са белички от 2 месеца , но нищо. Доста неспокойно спи и се чудя някога дали ще се спре този плач нощем 😔 Иначе си хапва всичко и кисело мляко , но давам мах 5-6 лъжички от време на време. От утре ще му взимам детска кухня , да видим дали ще му се понрави менюто за по-големи

# 340
  • Мнения: 478
Момичета,давате ли вече кисело мляко?
Аз мисля да започна като СЗ с бисквитки, но се чудя пак ли по лъжичка- две трябва да го въвеждам 🤷‍♀️
Тези дни ще започна да давам на 9++ е. Педи каза първите дни по лъжичка, две, нискомаслено и разредено с вода.
На твойто преди и кажи пак да си прочете учебниците, освен ако не са от преди 30 години. В такъв случай да отиде на опреснителен курс.

На малки деца ( поне до 3-та година) не се дава ниско или обезмаслено мляко, освен при патологичен случай, налагаш такава диета без мазнини. Децата си набавят енергия предимно от мазнини, а не от въглехидрати. Основен градивен материал са белтъчините. Те се набавят освен от кърма/ ам от месо, млечни и някои бобови.
Нискомаслено кисело мляко с вода е пълен абсурд, остава и захар да ти е казала да сложиш и... Аз ако съм на твое място ще я сменя. Водата в случая е излишна, празен обем, само ще раздуе стомахчето, за сметка на останалата храна. Водата си я давай отделно между храненията или след ядене.
Ако се касае за детенце на специална диета се извинявам за хапливия пост. Но едва ли.
Т.е с какво мляко трябва да започна и как? Тя си е малко не оправна, но нямаме много голям избор, ползваме я главно за задължителните месечни консултации, иначе когато има проблем я водя другаде на частно. Благодаря за информацията.

# 341
  • Мнения: 1 406
Детенцето е достатъчно голямо. Харесай си някоя марка кисело мляко, например това което вие ядете гледай да е с по- висока масленост -и3,6 -4 % или ако имаш достъп до прясно мляко с чист произход си подкваси домашно. Започни сутрин да даваш по две три лъжички със закуската или на обяд към някое ядене пак две три лъжички. Ако няма реакция ден два увеличи количеството. И можеш да го даваш за следобедна закуска.
Аз си купувам мляко и квася. Но рядко давам повече от 4-5 лъжици, защото целя да запазя кърменето. Вкарвам го и в доста домашни храни - баница, кекс, палачинки. Понеже много го обичат често слагам две три лъжички на ядене, на което се мусят и така си изяждат всичко.

# 342
  • Мнения: 13
Здравейте, искам да попитам дали вашите деца отказват да ядат попара и ако да как се справяте с това. Доста ми е трудно да измислям разнообразно меню. Не ми се иска да яде едни и същи пюрета.

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 176
Няма проблем с попарата, редуваме я с кускус, юфка и каша. Относно разнообразието от 10 дена е на кухня и съм много доволна. До преди това готвех аз, но общо взето въртях едни и същи зеленчуци и от време на време купешко пюре.

# 344
  • Мнения: 173
Здравейте, искам да попитам дали вашите деца отказват да ядат попара и ако да как се справяте с това. Доста ми е трудно да измислям разнообразно меню. Не ми се иска да яде едни и същи пюрета.
Попарата я давам с резенче банан и така се прие, оттогава винаги я изяжда с апетит. Обедното меню обаче си е трудно и за нас, колкото и да разнообразяване все нещо не съм улучила и стискаме зъби...Simple Smileпоследната новост е, че иска хапчици от ръката ми и винаги оставям нещо цяло(жълтък, сиренце, хляб) което подавам, а пюрето междудругото с лъжичка. Капризи колко щеш...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт