Мартенчета 2018

  • 70 815
  • 466
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 648
Попарата ми я прие като започнах да разнообразявам с юфка , кус кус! Аз готвя за вечера супа , ама както казвате все едно и също( броколи пащърнак киноа, картофи сладки и обикновени, моркови малко грах , карфиол, тиквички, спанак, чушки! )от това се състои менюто му за вечерта като вскяка вечер са различни комбинации и слагам и пиле или чесън! Пред другото време на пюрета и направо не се издържа финансово с тея пюрета и нямам търпение да го запиша на кухня! Сега се сещам , че попарата може да се направи и с чай! Мами вашите бебчета ходят ли ? Ние правим опити но най-много днес е стигнал 11 крачки и пада и то доста бавно ги прави ! Все още е нестабилен явно ! И като отидем някъде иска да слиза да ходи , а не може и се държим за ръчичка , ама той иска сам , а мен ме е страх да Го пусна вън и е страшен рев! Понякога си мисля , че прекалено много внимание му обръщаме и за това е голямо мрънкало ! При вас как е?

# 346
  • Мнения: 13
Относно разнообразието от 10 дена е на кухня и съм много доволна. До преди това готвех аз, но общо взето въртях едни и същи зеленчуци и от време на време купешко пюре.

За съжаление ние нямаме тук кухня (живея в чужбина) и сме на пюрета и каквото има в магазина, освен сготвеното от мен Simple Smile

# 347
  • Мнения: 13
Здравейте, искам да попитам дали вашите деца отказват да ядат попара и ако да как се справяте с това. Доста ми е трудно да измислям разнообразно меню. Не ми се иска да яде едни и същи пюрета.
Попарата я давам с резенче банан и така се прие, оттогава винаги я изяжда с апетит. Обедното меню обаче си е трудно и за нас, колкото и да разнообразяване все нещо не съм улучила и стискаме зъби...Simple Smileпоследната новост е, че иска хапчици от ръката ми и винаги оставям нещо цяло(жълтък, сиренце, хляб) което подавам, а пюрето междудругото с лъжичка. Капризи колко щеш...Simple Smile

Да ти кажа честно моята хубавица хич не яде смесени консистенции Simple Smile или трябва да е твърдо и да си го яде с ръчичка (или аз да ѝ го давам) или ако е по-кашесто, като пюре с лъжичка. Но ако е манджичка с морковчета вътре изяжда течното и изплюва морковчето. НЗ дали това значи, че просто не е готова още или просто не ѝ харесва.


За сега дъщеря ми не съм я оставяла да ходи сама навън. Но вкъщи си ходи, пада по дупе, пак става и продължава. Не се сърди, че не може още стабилно, просто по-упорито се пробва Simple Smile иначе с баща ѝ за ръчички си ходи из стаите и даже много се радва и “тича”. Като види нещо на земята сяда чопка си го и пак става.

Последна редакция: чт, 24 яну 2019, 20:06 от ElenaRaychev

# 348
  • Мнения: 166
Относно разнообразието от 10 дена е на кухня и съм много доволна. До преди това готвех аз, но общо взето въртях едни и същи зеленчуци и от време на време купешко пюре.

За съжаление ние нямаме тук кухня (живея в чужбина) и сме на пюрета и каквото има в магазина, освен сготвеното от мен Simple Smile

И при мен е така. Ако вие си мислите че не разнообразявате храната при мен е 100пъти по трудно има 3марки пюрета буквално яде 15 пюрета които ги редувам за да не му омразне съвсем. Ходи на ясла и предпочитам готови защото нямам много време да ставам в 5сутринта да му готвя 😀 След годинката на яслата имат кухня която е 5евро на ден че тогава вече ще се възползвам то излиза същата цена долу горе, поне няма да хода да търса пюрета в други градове вече.

# 349
  • Мнения: 478
Попара яде ако й сложа вътре една бисквитка малка. За разнообразие давам и кус кус, юфка, овесени ядки, грис, качамак, каша с различни плодови пюрета, АМ с бисквитки. Това за сутрин и следобед като гледам ако сутринта е солено предимно следобеда да е каша с плод или с плодово пюре, нишесте натурално пак с плод или плодово пюре и тн. За обяд най-често давам купени пюрета каквито харесва. Вече не робувам на марки, взимам от всички марки, само да има малко разнообразие,защото в началото държах на Хип само и постоянно хвърлях по повече от половината пюре и детето не можеше да замести и едно хранене. Понякога за разнообразие главно в дните без месо й правя аз зеленчукови супи с различни зеленчуци. От другия месец и ние сме на кухня, дано я хареса. За ходенето изобщо не се и опитва, не лази също. Иска само да е права, но не може да се застопори, не се и сеща да прави крачки все още...

# 350
  • Мнения: 13
А пробвате ли ги на гърне? Моята дъщеря я пробвам от седмица, но за сега само 1 път се изпишка и то мисля по случайност Simple Smile Вчера я слагах към 3 пъти поне и нищо! След като ѝ сложа памперса и до 10 минути и е свършила голямата работа. Имам чувството, че за нея е просто столче и мястото за биологичните ѝ нужди е само памперса. Или пък не чакам достатъчно … Но си мисля, че повече от 10 минути е много. НЗ, споделете вашия опит 😉

# 351
  • Мнения: 648
Слагам го от  както е направил 6- месеца ! След хранене , след съм и като чуя, че се напъва , ама от няколко дни ми прави номера ! Държа го по 10 Мин на куку и сложа ли памперса свършва  работата ! Снощи го държах малко повече и се изака и изпишка в кукуто!  Бях го научила да не ака в памперса , ама ето , че нещата се промениха  за съжаление!

# 352
  • Мнения: 4 660
Аз също я слагам от 6 месечна, много рядко ака в памперса. След сън също се получава пишкането, но не всеки път се сещам да я сложа. Много вода не пие и сменям на ден 3-4 памперса

# 353
  • Мнения: 13
А колко време ги държите на кукото? 10 минути много ли е?

# 354
  • Мнения: 173
За мен е много, но то детето ще си покаже. При нас ако няма нищо става веднага, свикна от раз, но разбира се трябва да я наблюдавам , нзм вече като дойде моментът да казва , как ще са нещата.

# 355
  • Мнения: 4 660
Сутрин докато оправя леглото 5 мин.
Пишка ака понякога. През деня също толкова. Като си свърши работата опитва се да става или ако не и се пишка.

# 356
  • Мнения: X
Здравейте, за пръв път пиша тук. Вашите бебета проходиха ли вече? Изправят ли се самостоятелно? Търся съвет относно къпането, защото малката е вече много активна и се изправя сама, ходи държейки се за дивана и т.н., та и по време на къпането във ваничката се опитва да се изправя и ми е много трудно да я удържам вече, оливам се цялата и трябва да се преобличам всеки път след нейната баня Triumph
Вече се чудя дали да не влизам да се къпя заедно с нея под душа... Как къпете вие в такъв случай?

# 357
  • Мнения: 118
Лале, в същото положение сме и от началото на декември я къпем директно под душа.

# 358
  • Мнения: 4 660
Лале, в същото положение сме и от началото на декември я къпем директно под душа.
+1

# 359
  • Мнения: X
Лале, в същото положение сме и от началото на декември я къпем директно под душа.

Ама как става номера като тя не може да се закрепи сама права.

Общи условия

Активация на акаунт