Мартенчета 2018

  • 70 662
  • 466
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 102
Мамчета Здравейте малката е на Суметролим от Неделя вечерта и сутрин и давам 1 ампула Витамин С. Аптекалката каза че мога да давам Осцилококцинум профилактично 1 доза седмично. Една позната казва че е давала Осцилококцинум поне 3 дни сега су чудя дали да и дам още 2 дози за 2 дни.

# 376
  • Мнения: 136
Здравейте мами 🌷 ,
Малката още не е правила самостоятелни стъпки , иначе се изправя сама и пада по дупе.  Не я насилвам , когато е готова ще проходи . Според ортопеда за всичко си има време , пък и си е до дете . Каза ми също да не ползваме проходилка или уокър , да я оставям сама да се опитва .
Относно храненето все още й готвя аз . Купувам и пюрета , основно от две марки , които й харесват . Опитвам се до колкото мога да разнообразя , но вече се изчерпвам от към идеи . Решила съм февруари да я запиша на кухня да пробвам дали ще й хареса .
А какъв е режимът на хранене на вашите бебоци ? Blush

# 377
  • Мнения: 478
В ранните сутрешни часове 180мл АМ, 9 и 30 попара, кус кус, юфка, грис, качамак и тн, гледам да е нещо с масло и сирене,13 и 30 обяд до скоро редувах месно и Зеленчуково пюре, от няколко дни сме на кухня, за момента не харесва яденето и е голяма мъка обедното хранене, давам и суров плод с другата храна (банан, круша, ябълка), след около 2 часа заспива с 100мл кисело мляко, към 17 и 30ч яде грис, кисел, от скоро десерта от кухнята и 21ч АМ около 180мл за заспиване. Трябва да въведа вечеря вместо десерта в 17 и 30,но обяда е адска мъка, не знам как и вечеря да въведа в такъв случай все още. Иначе каши, кремчета и подобни си ги хапва без проблем.

# 378
  • Мнения: X
Ние режим е силно казано, че имаме, яде като огладнее, спи като й се доспи. Но да речем, към 7 се буди и я кърмя, заспива пак и към 9-9:30 закусва попара, овесени ядки с масло и сирене, качамак, каша с плод, в 11-12 заспива за един час с кърмене, в 13-14ч. обяд зеленчуково или месно пюре, в 17 следобедна закуска каша, плод, бисквитки с кисело мляко, нещо за ядене с ръце - бисквити, солети, банан, след това дремва малко и вечерята още ни е кърмене, мисля към годинката да заменя вечерята.

# 379
  • Мнения: 136
При нас съня е мираж Expressionless .. през деня почти не спи , а вечер се буди много често с плач . Все още няма нито едно зъбче и си мисля , че може и това да е причината за неспокойството  . Опитвам се да й създам режим поне за спането , но не ми се получава .

# 380
  • Бургас
  • Мнения: 176
Моят юнак закусва към 9-9.30 попара, юфка, овесени ядки или кускус. Излизаме на разходка, на която дремва за около 40 Мин. В 13.30 яде основното от кухнята, след това суче , колкото да се унесе и спи между 15ч и 17ч. В 17.30 яде плод, плодово пюре или каша (умишлено не взимам десерт от кухнята, че да основно нишестета.) Към 20ч яде супата от кухнята и към 22ч суче за заспиване. От 2 седмици приключихме с нощното кърмене, защото доста зъби извади и положението се кротна. Обикновено се събужда към 3ч изпива 100-200 млн чай и така заспива до към 9 сутринта. С този режим сме от скоро, до преди месец се будеше по 4-5 пъти на нощ и беше ад, рев, сълзи, писъци, но малко се кротна сега...до следващия зъб. Но аз вече категорично му махнах нощното кърмене и мисля, че свикна.

# 381
  • Мнения: X
О, и моята се буди по 3-4-5-100 пъти вечер. Последните няколко нощи се буди по 2 пъти само, но не бързам да се радвам, че може да е само временно...
Нощното кърмене не знам как да махна, като само с това се приспива. Направо не знам как ще я отбивам. Пробвах всички възможни начини за приспиване и вместо да заспи се изнервя още повече. Отгоре на всичко от седмия месец спим заедно на едно легло, защото се разбужда като я премествам в креватчето й и плаче.

# 382
  • Бургас
  • Мнения: 176
Нашият мъж като каза, че от септември ще реве през нощта, та чак до януари. За този период изкара 8 зъба, които ни костваха много безсънни нощи, с много рев. Сега като се замисля не знам как го изкарахме това време, дойдеше ли вечер и на мен ми се ревеше като знаех какво ме чака.  Първо мислех, че е гладен и предлагах постоянно гърда, но и това го успокояваше за около час и така цяла нощ. Интервал от 3 часа беше мираж. Просто в един момент се успокои, а междувременно вече бяхме почнали да му даваме чай. Цаката е да е топличко, изпива го на екс и се унася. Взимам на Ганчев гранулиран. Искрено се надявам скоро вече и за чай да не става. Все пак наближава годинка.

# 383
  • Мнения: 166
Давате ли кисело мляко и ако да с какво го смесвате?

# 384
  • Мнения: 136
Давате ли кисело мляко и ако да с какво го смесвате?

Давам кисело мляко , правя го с вода 1:1 и слагам бисквити вътре . Напоследък мисля дали да не предложа кисело мляко с някакъв плод , но не съм сигурна дали ще й хареса .

# 385
  • Мнения: 478
Давам кисело мляко всеки ден около 100мл съвсем малко разредено с вода за следобедно заспиване между обедното хранене и следобедното.

# 386
  • Мнения: X
Давате ли кисело мляко и ако да с какво го смесвате?

Давам кисело мляко , правя го с вода 1:1 и слагам бисквити вътре . Напоследък мисля дали да не предложа кисело мляко с някакъв плод , но не съм сигурна дали ще й хареса .

Аз давах кисело мляко с банан и много й хареса, не знам дали, защото е голяма бананаджийка или нещо друго Joy

# 387
  • Мнения: 136
Давате ли кисело мляко и ако да с какво го смесвате?

Давам кисело мляко , правя го с вода 1:1 и слагам бисквити вътре . Напоследък мисля дали да не предложа кисело мляко с някакъв плод , но не съм сигурна дали ще й хареса .

Аз давах кисело мляко с банан и много й хареса, не знам дали, защото е голяма бананаджийка или нещо друго Joy

Ще опитам с банан , тя по принцип види ли банан и се почва една радост голяма , едно мятане на ръце и крака Grinning , много ги обича .

# 388
  • Мнения: 166
Пробвах с банан не се хареса много. Не съм в България и нямам голям избор на кисели млека, взимам едно сръбско което е 3.2% fat. Много харесва бисквити да си ги яде цели обаче сложа ли ги в нещо яде една лъжичка и почват физиономиите 😃. А защо го разреждате ? Това което взимам е мн рядко ако трябва и вода да слагам трябва да го пие с шишето

# 389
  • Мнения: 136
Пробвах с банан не се хареса много. Не съм в България и нямам голям избор на кисели млека, взимам едно сръбско което е 3.2% fat. Много харесва бисквити да си ги яде цели обаче сложа ли ги в нещо яде една лъжичка и почват физиономиите 😃. А защо го разреждате ? Това което взимам е мн рядко ако трябва и вода да слагам трябва да го пие с шишето

Разреждам го , защото давам домашно и е доста гъсто . А ако нямам домашно мляко купувам такова , което е с масленост 3.6% и пак е доста гъсто . В началото и го правех 1:1 , но вече слагам по-малко вода и повече мляко . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт