Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 49 296
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 603
Здравейте и честита нова година!
Нашето бебче посрещна новата година в болницата. Приети сме от 6 дни с бронхиолит.
В тази връзка пожелавам на всички много здраве защото всичко друго се нарежда.

# 646
  • Мнения: 2 127
Ау Якамоз, много съжалявам! Как стана така???? При свекърите ходихте ли? Или каката докара нещо отбяслата?

# 647
  • Мнения: 550
Якамоз, дано скоро се оправи бебо и всички да сте заедно вкъщи, здрави и щастливи! Много сила и прегръдки от мен 🤗 Баткото беше на 4 месеца за 3 дни в болница заради обезводняване след стомашен вирус и знам колко е стресираща и плашеща цялата ситуация. Но така сте под наблюдение, в добри ръце и съм сигурна, че скоро ще се похвалиш с добри новини.

Ние изпратихме годината болни, откакто сме в България все някай е болен - ту конюнктивит, ту хрема с кашлица, ту стомашен вирус. Но нищо сериозно и се лекуваме вкъщи. Така че пожелавам и аз здраве за всички през новата година! И още бебета и бременни мамчета в темата 😍

Veggie,  поздравления! Лека и безпроблемна бременност!
Беше ли вече на лекар за потвърждение?
Как се чувстваш?

Сноуче, вие къде хванахте ли тен и тази Коледа? Ние сме много бели всички и витамин Море си мисля, че добре ще  ни се отрази в борбата с вирусите.

# 648
  • Мнения: 505
Честита Нова година и от мен.
С някои се знаем от други теми, с други не.
Не намерих друга тема за бременни е чужбина, но ако има, благодаря за линка.

И аз съм бременна с второто ни дете и съм в 10 седмица сега. Термина ми е на 5 август.
Живея в Брюксел. Имам един син който март ще стане на 7 години.

# 649
  • Мнения: 1 923
Честита нова година, да сме много здрави, това наистина е най-важното. Якамоз, дано бързо се приберете у дома с бебчето, представям си колко е стресиращо Sad

Айа, добре съм, благодаря че попита. Ходих на частен скан на 28ми, видя се бебока и чухме сърцето, отговаря си на седмиците. Утре съм при джипито, за да ме насочи към акушерка и да започнат да ме следят според тукашната система. Не ми се гади и се чувствам добре засега, дано така си остане, защото с Маги се поизмъчих първите месеци.

Bruxells1, добре дошла, и аз съм с термин август, но някъде 17-19ти.

Хубав ден на всички Simple Smile

# 650
  • Мнения: X
За много години, момичета! Живи и здрави!
Щастлива, мирна и благословена година ви желая!

# 651
  • Мнения: 2 127
Ууу още бременелки 😍😍😍 Ама идвайте, идвайте! Брюксел, аз те помня Simple Smile Лека бременност Simple Smile

Ходихме в Бали. Всичко беше прекрасно като изключим, че аз и Софи се разболях е. Тя беше с гнойна ангина и ушна инфекция... Сменихме два АБ... на мен пък ми излезе и херпес в интинмата област (от много години не ми беше избивал, а тази година вече два пъти...). Та почивката не беше от най-хубавите. Но прекарахме много време заедно четиримата и всичко в хотела беше ТОП, така че дори и без басейн и плаж имаше достатъчно забавления за Софи. В крайна сметка само ден и половина стояхме в стаята, заради болестта й. На тръгване вече беше пушка.

# 652
  • Германия
  • Мнения: 3 431
За много години!!
Бързо оздравяване на всички болни и леко бременеене на другите!

# 653
  • Мнения: 1 478
Честита Нова Година!

Якомоз, бързо оздравяване Simple Smile

# 654
  • Мнения: 2 603
Благодаря 😘
Не, не сме ходили при свеки защото голямата беше също много зле преди това, та беше на антибиотик. Не знам как се е заразил бебо защото при каката изглеждаше нещо друго, но не може да се изключи естествено. Изобщо все някой е болен тази "почивка". Знам, че бебо ще се оправи, но просто беше толкова зле предните дни, че още ми е пред очите. Аз също сега съм болна, най - вероятно съм заразена от него. Освен това не мога да кърмя и се цедя, но изобщо не мога да хвана ритъм и се цедя много на рядко.

# 655
  • Мнения: 505
Якамоз, кураж и не се предавай.
Досадно е това цедене, но така бебчо ще има после запаси.
Още ли е в болницата? Кога се очаква да го изпишат?

# 656
  • Мнения: 2 603
Няма да има запаси защото те му дават моето мляко поне колкото има и после ако има нужда добавят формула. Не се предавам в никакъв случай, просто това цедене е толкова изтощително. През нощта не мога хич да се дигна да стерилизирам. За изписване не знам, не сме говорили, а и не питам.

# 657
  • Мнения: 127
Yakamoz, какво лечение е предписано на бебо, дават ли му антибиотици? Колко е голям? Как и по колко го храниш? А също се цедя, почти бях успяла с кърменето, но свга давам кърмата от бутилка. Само да се оправи и продължаваме с упражненията.
Нашият принц Максимилиан се роди на 18 декември 3730 гр, 48 см-секцио, прибрахме се на 23 и на 27 вече бях на педиатър, защото чух хрипове. Взеха му секрет и откриха респираторен вирус и диагностицираха бронхиолит. Вероятно се е заразил от баща си, а сега и аз съм със същите симптоми.
Голям стрес е този  бронхиолит за такова малко бебе Sad. Ние не сме в болница , лекуваме го в къщи в постоянен контакт с педиатъра, правим инхалации и масажи на дробчетата, кинезитерапевт ни посещава всеки ден.
Очакваме подобрение, но става много бавно, за капак ни хванаха и коликите и сега съм дежурна по цяла нощ, гушкам си го,  опитвайки се да намеря поза, която да го облекчи поне малко.

# 658
  • Мнения: 2 603
VandG, не му дават лекарства и антибиотици защото това е вирус и няма лекарства за него. Терапията е поддържаща. Дават му кислород, за да поддържат сатурацията и го хранят със сонда през носа като сега от няколко дни му даваме и малко от шише. Той е на месец и половина, роди се на 19 ноември. Съжалявам, че и твоето бебе се е разболяло, ужасен е този вирус и стреса е огромен. Ние нямаше как да го лекуваме в къщи защото той спря да се храни. Успех и бързо оздравяване.

# 659
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Стискам палци и двете бебчета да се оправят бързо и да няма повече болести през новата година !
Ванд вие къде бяхте ?

Общи условия

Активация на акаунт