Хигиенни въпроси

  • 117 944
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 225
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 466
на колегата му харесва да мирише на собствената си (натурална) миризма.
ти искаш да миришеш на изкуствено.  какъв е проблема ? 
той е дискриминиран спрямо теб - ти спрямо него.
същото е като при пушачите. и двете страни са дискриминирани, и двете страни са прави.

# 226
  • Мнения: 9 196
Да си мирише на каквото иска. В тях. Работното място не е бациларник и сметище.

# 227
  • Мнения: X
Кажи честно, клетникът не се ли разврещя, че е дискриминиран?

# 228
  • Мнения: 9 196
Кажи честно, клетникът не се ли разврещя, че е дискриминиран?

А, той го мързи да се изкъпе, че да се разправя. А и те не врещят обикновено, знаят що за стока са - от Бангладеш беше прасето му с прасе.

А и какво да врещи, всеки си разписва договора да спазва определени правила - униформа, лична хигиена, хигиена на работното място.

# 229
  • Мнения: 4 808
В почти всяка фирма, в която съм работила, все е имало заповед за хигиената. При това, предизвикана не от колеги, а от оплаквания от клиенти. Не знам писмени или устни са били, но преди два-три месеца пак имаше такава заповед. Понеже са се чудели как да му кажат на съответния колега, заповед, та дано се сети. С уточнение, че при следващ такъв случай, ще се посочва поименно.

# 230
  • Мнения: X
Офф топик, но сега се сетих как по Татово време в училище освен дружинни, отрядни, отговорници на звена и др. имаше и хигиенисти. Ама не в смисъл "чистачи", ами ученици, които следяха за хигиената на другарчетата. Та на мен се падна тази неприятна роля да проверявам кой не си носи носна кърпа, кой не си е изрязал ноктите ...и още нещо имаше, което вече не помня какво е. След това се докладваше на всеослушание. Примерно: "Вчера Станка дойде с неизрязани нокти. Но днес дойде без нокти." За това "без" ноктите падна голям смях, но като цяло още тогава осъзнавахме как нещо уж с възпитателна цел е опорочено по един отвратително унизителен начин.

# 231
  • Мнения: 8 927
Ушите бяха и още нещото.

# 232
  • Мнения: X
Е сега пък ходят с шарени коси, пиърсинги, татуйровки, полуголи. От едната крайност с униформи и контрол също не е нормално да се премине в другата крайност на тотална слободия.

# 233
  • Мнения: 178
Ушите бяха и още нещото.
Не беше ли това, че м/у пръстите на ръцете да няма мръсно newsm78

# 234
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 466
Ушите бяха и още нещото.
Не беше ли това, че м/у пръстите на ръцете да няма мръсно newsm78
ръцете се слагаха на чина за да се види изрязани ли са ноктите и дали има мръсотия под тях.

# 235
  • Мнения: 1 153
Ушите бяха и още нещото.
Не беше ли това, че м/у пръстите на ръцете да няма мръсно newsm78
ръцете се слагаха на чина за да се види изрязани ли са ноктите и дали има мръсотия под тях.

При нас и за носни кърпички проверяваха.

# 236
  • Мнения: X
Хаххххх! Моето детство също беше през 70-те-80-те години и помня как Молядругарката ни караше да събуваме обувки и чорапи, за да провери за изрязани нокти на краката. Незабравим момент беше един зимен ден, когато по време на такава проверка установихме, че Жорко носи чорапогащник. Бял. Що подигравки отнесе горкичкият.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 14 879
При нас не е имало такова нещо, поне не помня. Също за 80-те години говоря.

# 238
  • Мнения: 12 029
 Когато бях ученичка, имах дълга, гъста и къдрава коса.Разбира се, носех я прибрана.Но в училище ни проверяваха за въшки и трябваше да махна там с каквото я бях вързала. Молядругарката ни пощеше главите, ще, не ще, задължение и беше. Преподаваше английски и като ми прерови главата ме пита на англ. "Ти среса ли си косата тази сутрин?" А косата ми е такава, че едно тръскане на главата и къдриците се заплитаха.Умрях от срам, пък момичето на чина до мен ме ръчка да пита какво ме питала учителката.И аз хем се зарадвах, че не е разбрала, хем ме досрамя, че на всичко отгоре аз трябва да го казвам.

# 239
  • Мнения: 630
Темата ме присети как преди време гледах филм за Краля Слънце, където рекоха, че се е къпал само 3 (три) пъти в живота си, имал някаква фобия от водата. Като се размислих, взе че ми призля. Яко парфюми са се ползвали.
Отделно човекът много обичал да кани гости и то по много, но видиш ли, не достигали цукалата и всеки го правил къде свари по ъглите. Даже имаше възстановка - една наконтена дама с дълга рокля запретна полите така  в един ъгъл.

Сетих се и за един колега, който не си пере дрехите, а ги проветрява на простора.
Къде е онази прекрасна икона, дето една глава се удря в стена?

Общи условия

Активация на акаунт