Хигиенни въпроси

  • 117 773
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 650
  • Мнения: X
Хм, кабелът е 12м, а ако колата е до гаража не виждам как с контактите вътре не би могло да се почисти, но ти си знаеш. И нашите стълби са дълги и те разбирам.

ММ като си строи гаража преди 3 години си сложи много контакти и вътре е гаража и много и отвън с предпазители за дъжда, които тук се ползват много за подгряване на колата през зимата и всяка кола е с кабел, освен ако не е в отопляем гараж.

Eто как излеждат отвън на прозиволен двоен гараж:




Мисля да взема една без кабел, но не си заслужава да купувам нов уред само за едни стълби и го обмислям.

Иначе да попитам хората с дъбов паркет дали ползват парочистачка на него?

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 20:03 от Анонимен

# 1 651
  • Мнения: 19 139
Ами нямаме гараж, използвахме мястото, което можеше да е за гараж, за други цели. Няма прахосмукачка с толкова дълъг кабел, че да ми спести местенето между етажите, които са разчупени. Мога само късите вътрешни стълбища да обхвана.
Парочистачка ползвах за ламинат, сигурно и за паркет ще стане, ако не пуска много вода. Иначе трябва да се забърса със сух парцал после.

# 1 652
  • Мнения: 1 297
Промоция в Техмарт има, с подарък уред за гладене. 3 В 1 е тази-метла, ръчна и моп. Дали някой е ползвал такава. А също и уреда за гладене?

https://techmart.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D1%81%D0%BC%D … PHILIPS%20GC29940

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 21:31 от Не се сърди, човече

# 1 653
  • София
  • Мнения: 2 995
Имам такова - прахосмукачка и четка-моп едновременно. Търсех го  специално за къща с непосредствен излаз в градина. Доста е мощно - изжулва фугите и може да изсмуче счупено яйце - изпробвано.

Ползвам го за гранитогрес, дюшеме и килими, като при килимите слагам препарат за пране на килими.

Единственият му недостатък е, че поради формата си, не може да достигне плътно до ръбовете и там се налага да минавам ръчно.

# 1 654
  • Мнения: X
Асос, дай моля те, някакъв линк! Точно такова ми трябва за селското шато.

# 1 655
# 1 656
  • Мнения: X
Мерси, Асос! Колкото и да се събува човек, вечно влачи вътре някакви частици от градината и ми писна да влача мопове и прахосмукачки.

# 1 657
  • София
  • Мнения: 2 995
Така е. Затова аз и не придирям нито на гости, нито на домашните - всеки ходи както иска на първия етаж, а и нервите ми са запазени.

# 1 658
  • Мнения: X
Ние за къщата на село ползваме един по-стар Рейнбоу, а у нас немската версия Робоклийн ( пак със сепаратор и вода) и парочистачка на Керхер след като изчистя. Не обичам да нося домашни пантофи и държа да е чисто колкото е възможни, малко е трудно, имаме един 35кг. пухкав голдън и чистим постоянно Simple Smile

# 1 659
  • Мнения: 1 338
Мъжът ми “влачи” тампони Тампакс от Италия. Не мога да схвана нашите защо не внасят тия тампони с апликатор и тва си е. И в Гърция ги има, само тука не. Откакто се научих с тях, край.

Имаше ги в брошурата на Лили, много им се зарадвах.  Есента като бяхме в Италия и аз накупих като кукувица количество, чак този месец май използвах последните. Но и Паломита стават също. Изобщо апликаторът е супер удобно и хигиенично нещо!

# 1 660
  • Мнения: 9 196
Мразя ги тия Тампакс. Отвратителни са ми, а тук са предимно такива. Като пътуваме някъде навън си влача ОB насам. Simple Smile

# 1 661
  • София
  • Мнения: 17 592

Ми аз пък редовно от тук си ги вземам - абе, редовно-редовно, сигурно веднъж на година-две... ПОлзвам ги ако се налага да сменям тампон някъде... как да кажа - навън - не в сиисъл в полето, а не в моя тоалетна (което по начало избягвам). Преди доста повече ми се е налагало, та по-често съм вземала...

# 1 662
  • Мнения: 22 036
Куку, Конти, има някакви вградени системи за прахосмукачки за двуетажни къщи, но не съм много наясно удобни ли са. Едни познати си сложиха такава, като строиха.

Аз с целия си акъл си купих някаква прахосмукачка Сирена с воден филтър за много пари, вместо да си купя перяща. Адски е голяма и ми е мъка всеки път, а не мога да кажа, че чисти по-добре от някаква за 60 кинта. Роботът ме спасява обаче. Пускам го всеки ден.

# 1 663
  • Мнения: 19 139
Куку, Конти, има някакви вградени системи за прахосмукачки за двуетажни къщи, но не съм много наясно удобни ли са. Едни познати си сложиха такава, като строиха.

Аз с целия си акъл си купих някаква прахосмукачка Сирена с воден филтър за много пари, вместо да си купя перяща. Адски е голяма и ми е мъка всеки път, а не мога да кажа, че чисти по-добре от някаква за 60 кинта. Роботът ме спасява обаче. Пускам го всеки ден.

Скъпо ми изглежда подобна вградена система, а при вече построена къща е още по-скъпо. И по-горе показаната прахосмукачка ми идва твърде скъпа като за помощна прахосмукачка - 250 паунда ми е прекалено, докъм 200 лева съм склонна да дам. Имахме и робот, но го върнахме - добър е на "голи" пространства, а при нас е претрупано - столове, маси, бюра, котешки панички, котешки възглавници... аз реално, като чистя, ги местя от едно място на пода - на друго, ама са си все на пода. Роботът за да го пусна, се чудех къде да ги смотам нещата, пък и имаме прагове, стълби, а диваните и възглавниците по тях са ми по-голям зор да изчистя, отколкото пода. Не ми свърши работа роботът и не защото беше от Лидъл, а не Румба. Същите затруднения ще ги имам и с по-скъп робот, освен ако не е нещо хуманоидно, което чисти дивани, мести си мебелите и пр.

# 1 664
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Сега кажете как перете седалките в колата. Едва ли ще стане, докато чакам на светофара, де, ама... Или препоръчайте място в София, където ги перат като хората.

Общи условия

Активация на акаунт