Май ще се откажа да готвя!!!

  • 2 061
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Спокойно,всеки има такива моменти,другия път ще стане  Peace
За палачинките знам,че се слагат колкото яйца,толкова и жълтъци,за да не стават жилави или пък да се късат лесно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Възможно е да е от брашното, понеже споменаваш все неща с брашно. Едно време, като се бяхме запасили вкъщи с повечко брашно, почнаха да не се получават ни баници, ни кексове, ни какво да е с брашно. Оказа се, че било хванало картофена болест...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Хей да не впрягаш толкова.
Готвенето не винаги се получава както си го намислил. Най-важното е да става за ядене или да можеш набързо да направиш нещо, което да влезе в употреба, ако рецептата с която си се захвнала се издъни.
Искам и аз мъж, дето да пържи тиквички. Моят ги пържи във фритюрника и стават гадни.
А за палачинките и аз ги правя като дани66, само ако ще са сладки слагам и една супена лъжица захар, а иначе щипка сол и щипка сода бикарбонат.
В моя тиган от тази смес излизат 12 броя.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 285
Какво по-хубаво от това да не ти върви в кухнята и мъжът ти да поеме тая част  Joy Joy Joy
Иначе и аз съм забелязала, че като съм напрегната всичко ми се получава на мазало  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 713
Взех да правя по следния начин тестото за палачинки:
Не разбивам с миксер, а бъркам с вилица. После понеже винаги стават бучки, взимам един метален гевгир и през него прокарвам сместа.   chef
Да ви кажа оттогава винаги стават много хубави Crazy. Иначе цялата рецепта е нормално тесто за палачинки.

Също и котлона от 6 степени го включвам на пет, и по някое време като усетя, че почват да залепват - на 4.

Успех!
 Peace

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 21:38 от lourdes

# 20
  • Мнения: 373
Момичета какъв ужас ми се случи, днес съм в отпуск и като примерна домакиня почнах да готвя аз, яхнийка, нарочно че на милия много му се яде "манджица" , а на последък все на салати, пържено и печено я караме. Та се разготвих аз - кюфтета яхния, по чирпански , кълцах зелечуци като невидяла, 2 салати  та и къщата изблизах между врочем и какво...мойто мъж се връща специялно от работа, сяда и ...ами каймата му "дъхала" и от там цялата манджа... Embarassed УЖААААААААААААС и ...пак на сухоежбина...цялата тенджера си заминава!
И аз ще се отказвам да готвя! Confused

# 21
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Мдааа и на мен онзи ден ми хрумна това с отказването. Гледах , блях цял следобед да си харесам нещо за вечеря и си харесах от "Гответе с мен" едно картофено руло с пушена риба. Сдобих се с нужните продукти, голям кеф докато го правех , тикнах го да се стегне в хладилника, ама не за 2-3 часа, а бая повече, че излизах и като се наканих да го вадя и прилежно режа на парчета - и то се разпадна тотално - получи се някаква невъобразима смес - много вкусна , ама вида и беше пълен потрес. И аз почти със сълзи в очите се жалвам на мъжа ми , а той ме гали по главата и ми вика: "Ти пък, за някакво си руло - ние тортите си ги ядем в купички за крем, ти си седнала да придиряш на рулото" Joy Одисеите с моите торти са безкрайни, затова няма да се впускам в допълнителни обяснения.

# 22
  • Мнения: 5 877
Добър повод да отидете на ресторант. Ама-ха!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Добър повод да отидете на ресторант. Ама-ха!

Преди малко от там се връщаме - пица, салата, запечени картофи, биричка.....чак преядох, ама де да можеше така всеки ден.  Laughing

# 24
  • Мнения: 5 877
Ето, ще ти дам втора добра идея, при това съвършено безплатно:
Научи мъжа си да готви.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Ето, ще ти дам втора добра идея, при това съвършено безплатно:
Научи мъжа си да готви.

Че той готви и още как!  Flutter

# 26
  • Мнения: 5 877
Е, че какво се оплакваш тогава - кИфтетата не станаха, палачинките не щат да падат от тавана. Сядай, връзвай си лигавника и толкоз!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Е, че какво се оплакваш тогава - кИфтетата не станаха, палачинките не щат да падат от тавана. Сядай, връзвай си лигавника и толкоз!

 Shocked

# 28
  • Мнения: 5 877
Ей, шегичка  Laughing Просто си представих себе си в подобна ситуация, умирам да гледам мъж как готви,

Общи условия

Активация на акаунт