Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 96
За течението - и аз го имам, днес ми взеха секрет за микробиологично изследване и скоро ще знам има ли за какво да се притеснявам. Но нещо друго ми е странно. Изпращат ме на "доплер". Лекарката каза, че това е нормално за този период на бременността изследване на кръвотока на плацентата. Дали се съмнява за някакъв проблем или просто наистина ме гледа "под лупа", тъй като съм и от проблемно забременелите, а и като бременна имам проблеми с кръвното?

# 256
  • София
  • Мнения: 96
аз си носех детето в слинг, но не беше този тип с халка, а само от плат. От една мама във форума си бях взела и инструкциите за връзване. Никак не е трудно, макар така да изглежда в началото. Ето за такъв става дума http://www.didymos.de/english/index_e.htm
Мога да кажа, че е доста по-удобно, ако трябва да се носи детето на планина, или въобще терен неподходящ за количка, в магазините също е по-удобно понякога, но сега вече ми тежи да го нося по този начин и само мъжа ми от време на време го носи в слинга. За второто дете мисля също да си го ползвам, ама да си знаете, че не може да замести изцяло количката.

Stanislavchen, а пазиш ли си тези инструкии? Ще съм ти благодарна, ако можеш да ги качиш тук. Това само в случай, че са на бълг. език. Иначе в линка, който си дала ги намерих на англ. език.

# 257
  • Мнения: 1 055
Здравейте отдавна не съм писала, но иначе ви чета редовно. Контракции продължавам да имам въпреки хапчетата и се чудя дали да не се обадя на доктора. Мисля, че поне трябваше да намалеят вече. Иначе бебо си рита усилено нали наближава световното - тренира!!!   football
Kabiv  относно течението моят доктор ми каза, че по време на бременността е нормално да се засили, но ако имаш парене, сърбеж или неприятна миризма трябва да ти го изследват.
ROZI24  пази се много  почивай си щом имаш контракции аз сега пазя леглото и не си давам много зор.
ellenka аз смятам да ползвам на  Dr. Brown. Сестра ми имаше такива и беше много доволна divas според мен не се почистват толкова трудно, защото си вървят комплест с една малка четчица за тръбичките. За шишетата на Avent съм чувала, както хубави така и лоши отзиви. Бебето на моя колежка се задави 2 пъти с шише на Avent, защото тези шишета имали някакви степени какво количество да пускат и трябва внимателно да се следи на коя страна е обърнато шишето. A нали знаете, че бабите недоглеждат много та  ме е страх да не стане някаква беля.
На всички мами с празници честито на патерици Дано ви радват найсладките бебешоци!!!  bouquet
gybka 1111 може ли да снимаш количката и във варианта без кош, защото ми хареса, но не зная как изглежда като лятна. Благодаря предварително!
Ние се заехме с ремонта на спалнята и таткото само чука! Надявям се да стане хубаво до вчера бях чертожник! Но вече е готов крайният вариант. bebon хареса ми идеята ти за детски тапети на стената където е кошарата и мисля и аз да направя нещо такова.
gabi32 мен до сега мисля, че не са ми правили такова нещо, но пък тя и моята лекарка е една сумати изследвания не ми ги беше направила и си ги правих сама. Щом не ти е казала, че има нещо притеснително не се навивай сама за да може бебчето да расте спокойно!
Целувки по шкембенцата!!!  love001

# 258
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
И аз нямам много време да пиша, ще работя до края на месеца и бързам да приключа работата, но и аз чета редовно.
Контракциите утихнаха, но още си пия хапчетата .Относно течението и аз имам ,първия път се стреснах доста.Дано всички мами с проблеми да се оправят по-бързо.
Lorexa, надявам се да си добре, не си писала скоро.
За отчета 30 г.с. + 13 кг.Обиколкота на корема е 103 см., бебо тежи около 1.700 кг.
Чао и леко бременеене. newsm10

# 259
  • Мнения: 330
Здравейте мами!
ROZI24 радвам се ,че при вас всичко е минало добре. PeaceНадявам се при всички мами нещата да вървят добре,макар и контракциите ,но да не създават проблеми Praynig
Днес докторката глеба бебка и каза,че тя си е добре.Контракциите обаче не са отминали и ми даде още хапове ooooh!Иначе ме гледа и за разкритие и там всичко беше наред.Така,че ще си почиваме повечко и да се надяваме всичко да е наред.
За течението аз предния месец се слагах глобули  Полижинакс,но сега пак се появи течение,но док каза,че това е нормално.
Лека вечер,Целувки на коремчетата и повечко почивка  love001

# 260
  • Мнения: 2 035
Привет  Hug
elli78 и ROZI24, радвам се че всичко е наред   bouquet

Днес най-после дадохме поръчка за скрин и компютърна маса. След 2-ве седмици ще са готови  Grinning отхвърлихме я и тая задачка.
Разходих се до магазин ШТЪРКЕЛ и мога да кажа, че се влюбих и аз в тия колички Маг Ингланд, ами те изглеждат много стабилни, отговярят на нещата които съм си набелязала и са толкова хубави разцветки, а цените им са супер прилични Flutter Мисля обаче да я купим след като бебчето се роди, за да може ако сме момиченце да наблегнем на момичешките цветове или обратното Blush
Така, че gybka111 и Simmon, браво за избора  Peace


Lorexa, надявам се да си добре, не си писала скоро.
Вярно е, и Мадона ми се губи нещо   Thinking Дано да са добре! Ей мацки напишете нещо, че да не ви мислим.

Отностно шишенцата, стерилизаторите и нагревателите нищо не разбирам още ooooh! но надявам се да се светна по-скоро  Mr. Green

Ами това е маменца от мен  Heart Eyes

# 261
  • Мнения: 372
Здравейте отново, притесних се малко, след като загрях  ooooh!, че това втвърдяване е контракция, но нали като не са болезнени не са толкова страшни? На вас докторите казвали ли са ви да пиете нещо за да не се влошават.
Найстина, Lorexa и Мадона нещо се загубиха, моля ако някоя мама има връзка с тях да опита да се свърже и да ни успокои  Praynig
Аз днес, по вечеря,  си видях бебо, съвсем неочаквано. Ходих с мъжо на доктор, че нещо го е свил стомаха и го прегледаха на ехограф, та и аз се вредих, за по една снимчица, там мн. ясно му се видяха мъжките атрибути и док. каза, че е 100% сигурно, иначе по седмици си отговаряме на 30г.с. Laughing
Ами това е за сега целувчици   bouquet

# 262
  • Мнения: 2 035
Здравейте отново, притесних се малко, след като загрях  ooooh!, че това втвърдяване е контракция, но нали като не са болезнени не са толкова страшни? На вас докторите казвали ли са ви да пиете нещо за да не се влошават.
Да, не са страшни щом няма болки, това са подготвителни контракции . По-принцип лекарите изписват МагнеБ6, Магнерич или Магнерот и трите са магнезий, който спомага за отпускане на спазмите. Според мен може да се консултираш с дока си, за да си каже мнението той и да не се притесняваш  Peace

# 263
  • София
  • Мнения: 1 397
gabi32 Имам ги инструкциите, ама не знам как да ги кача тук. Сложих ги на тоя адрес, ама ако са малки и не ти свършат работа мога да ти ги пратя и по e-mail, че в yahoo не става много читава работата със снимките...

http://photos.yahoo.com/dostina_st

А за шишетата само мога да споделя, че не препоръчвам стъклени, защото едно, че аз изпускам понякога, второ детето почна да изпуска и хвърля с напредване на възрастта, та поне аз предпочитам пластмасовите пред риска от порязване. Въпреки, че като материал стъклото си е стъкло, а пластмасата боклук, ама... Wink

# 264
  • Мнения: 4 970
Здравейте,момичета! LaughingВИждам 4е усилено дискутирате покупките,затова бързам да се включа и аз.Стерилизатор съм си купила- на Чико за микровълнова.Смятам 4е и най-елементарния и евтин вариант ще върши 4удесна работа PeaceСестра ми ми предлага да ми даде нейния стерилизатор( тя има електри4ески голям #Crazy),но аз категори4но отказах- нямам излишно място за техника. NaughtyПО въпроса със шишетата- към стерилизатора има 1 малко шише -мисля 4е от 150мл.Купих си и това кривото физиологи4но за новородени също на 4ико,и ...като се замисля- беза да искам съм си набавила шишета от 1-ва необходимост.Явно при мен ще е ЧИко LaughingСестра ми ползваше на Др.Браун и беше много доволна,но е по-трудно по4истването,заради въпросната тръби4ка.Ина4е- май  при колики нищо не помага WinkВси4ко е рекламен трик..В момента съм се оплела с информация относно бибероните за шишета ooooh!Какви,с колко дупки,кау4укови или силиконови.... #CrazyИ - въобще- вие какви мислите да ползвате и въобще има ли нужда да се купуват от сега допънителни.попаднах на мнения 4е на каквито  биби свикнем бебо,такива ще иска.Ох- съвсем се оплетох.Хайде- спирам до тук за сега. ПО-късно пак ще пиша Laughing

# 265
  • Мнения: 273
Здравейте мами!
Вярно е, и на мен Мадона и Lorexa, нещо ми се губят    Дано да са добре.
Защото аз нещо не съм добре, много взех да отпадам, в неделя сутринта - станах към 10ч хапнх, почетох малко книга и към 11ч ми стана лошо болеше ме главата ужасно и заспах наново и се събудих в 16ч - бях по добре. Но снощи пак така тъкмо хапнах за вечеря и пак ми стана зле. Звъннах на доки и му се оплаках и тои каза вземи едно хапче Малтофер и хапни малко и ако не се оправиш ела за изследвания.
Мамета най-много се притеснявам да не навредя нещо на бебо с този нисък хемоглобин,явно е доста паднал.
Искам да ви питам имали възможност сега да се изследва бебо за болести дали му се отразява това, в книгата ми пише че може да получи хипотрофия.Отивам да ми вземат малко кръв и като станат изследванията готови ще пиша.

# 266
  • Мнения: 554
Здравейте мами!   bouquet
Днес може да ви досадя, защото съм сама във вкъщи и сигурно ще откача от скука, но ще ме извините!  Laughing
gabi32 мисля, че вече ни е време за доплер. Не се притеснявай, това са рутинни прегледи. 
velmar и аз съм се спряла на Чико. Мисля като за начало да купя каучукови биби, така ме посъветва един познат лекар. За новородени били най-добрите, а после се минавало на силиконови.
Като сме зачекнали тази тема да попитам - кога се купува помпата за кърма, след раждането или е добре да си я набавим предварително?  newsm78
snejko стискам палци да са добри резултатите! Ти вече разделно ли се храниш? Според мен не е сега моментът за разделно хранене. Може и това да оказва някакво влияние.
Сутринта се събудих с мисълта, че Lorexa ще се включи днес (моля се от сърце  Praynig) и ще каже, че е нямала нет или е била някъде на почивка. Хайде чакаме те мила!
А Мадона снощи ни четеше. Сигурно има доста работа и затова не пише!
Лек ден на всички!   bouquet

# 267
  • Мнения: 4 970
Emelle,ама нали самите шишета са си с биби.Ти отделно от тях ли ще купуваш още биби?И аз 4етох 4е кау4уковите били за новородени по-добри.А ина4е Чико имат и силиконови,които при нужда да се сменят на шишето.Аз за бибероните-залъгалка се 4удя ThinkingВсе  на външен вид ги гледам  LaughingА то си има разни особености.Мисля да взема 1-2 за всеки слу4ай да имам, само 4е се 4удя какви newsm78

# 268
  • Мнения: 1 617
Добро утро Мамчета!

Направо се чудя на себе си. Обикновенно съм толкова сънлива сутрин, а в последните седмици се събуждам към 7,30ч. На таткото му харесва,защото пием заедно кафе преди да тръгне за работа. newsm62
След малко ще засядам да уча,колкото и да ми е трудно, но няма да се отказвам. Догодина ще е още по-трудно да се чета с малко дете,което иска да се движи. Laughing

[Lorexa, надявам се да си добре, не си писала скоро.]

Lorexa беше споменала че има работа тази седмица и може би затова не пише.

Относно покупките аз съм доникъде. Но не мисля да купувам стерилизатор, смятам да си изварявам шишетата и бибероните. Като приключи и у нас ремонта ще пазарувам активно.

snejko надявам се изследванията да са ти добри. Беше споменала че смяташ да минаваш на разделно хранене/ако не се лъжа/ newsm78 , не мисля че сега е момента да се подлагаш на диети. По добре хапвай по малко и на често, отколкото да се ограничаваш. Сега имаш нужда от енергия. Аз например ако не хапна по-дълго време се разтрепервам цялата и се чувствам слаба. Казаха ми че ми пада кръвната захар - тогава нещо сладко спасява положението докато хапня нещо стабилно. След раждането може да се ограничаваш ако искаш.

Това е за сега от мен. Целувки по игривите тумабачета!  love001

# 269
  • Мнения: 4 970
Снежко,колко всъщност ти е хемоглобина??!?Аз също пия желязо от няколко седмициза ради нисък хемоглобин.Това е много 4есто срещано по време на бременност.дори има лекари ,които превантивно,независимо от резултатите от изследванията изписват по време на бременността прием на желязо.СПоред мен недей да се тревожиш излишно и най-ве4е- недей да 4етеш толкова #Cussing outНиския хемоглобин е опасен за майката а не за бебето.Дори и майката да е с анемия,изклю4ително рядко това влияе на бебето,още пове4е да се роди и то с анемия.Така 4е- не се тревожи излишно.Аз самата също се притеснявам заради това,но аз и като дете съм имала анемия,така 4е...още пове4е ooooh!
Хайде- не се тревожи.Ще чакам да кажеш резултатите от изследванията! Wink

Общи условия

Активация на акаунт