Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 741
Добро утро и от мен

За стерилизатора - вчера говорих с една приятелка ( бебето й е на 2 месеца) тя ми каза, че имало някаква студена стерилизация на Чико - течност - капваш и шишета седят 15 мин. - на запад ползали само това вече. Сега се чудя дали такъв за микровълнова или пък това ново чудо на Чико. Вие чували ли сте за такова нещо ?
 
За шишетата - на мен всички приятелки с бебета ми препоръчват Авент, този месец тръгвам на училище за родители Мами на Стамболийски и ще питам там - може да ме посъветват нещо.

А за доплер - и мен ме пращат въпреки, че нямам проблеми - за това отивам на това 3Д към Тина Киркова. Между другото Велмар, нали беше ходила вече, щях да те питам - там правят ли снимка ако искаш?

Приятен ден  Grinning

# 271
  • Мнения: 4 970
Между другото Велмар, нали беше ходила вече, щях да те питам - там правят ли снимка ако искаш?
Ами - не мога да ти отговоря,тъй кат оаз не съм изказвала желание за снимка newsm78или нещо подобно.Но- искам да ти кажа 4е там си гледат на обикновен 2Д_ 4ернобял и т.н.Да не о4акваш онези цветни и уплътнени бебешки снимки Wink
Относно студената стерилизация на чико- тя хи4 не е нещо ново.НАистина съм 4увала доста добри мнения за нея.Хубавото е 4е ако пътуваш някъде,можеш да я взимаш със себе си без да се притесняваш  с нали4ието на микровълнова - къде и как ще стерилизираш.Все пак сметни колко време ще стерилизираш,както и цената на таблетките за стерилизация,техния разход- за колко време стигат..и - така ще сметнеш и кое колко изгодо ще ти излезе.
Ина4е най-евтиния  стерилизатор  е на Джордани- 18 или 19лв.Много ми го хвалеха- и 1 приятелка,и в магазина #Crazy,ккоето доста ме у4уди- аз исках да видя по-скъпите,а тя ме разубеждаваше Simple SmileЕдна и съща работа вършат вси4ки,дори този на Джордани после си остава като кутия,която можеш да използваш,а 4икото- не  Laughing

# 272
  • у дома
  • Мнения: 1 581

Сутринта се събудих с мисълта, че Lorexa ще се включи днес (моля се от сърце  Praynig) и ще каже, че е нямала нет или е била някъде на почивка. Хайде чакаме те мила!
А Мадона снощи ни четеше. Сигурно има доста работа и затова не пише!
Лек ден на всички!   bouquet
и аз съм забелязала, че ни четат и двете Wink мисля, че всичко е наред, просто нямат нищо ново за писане  Laughing

# 273
  • Мнения: 554
Emelle,ама нали самите шишета са си с биби.Ти отделно от тях ли ще купуваш още биби?И аз 4етох 4е кау4уковите били за новородени по-добри.А ина4е Чико имат и силиконови,които при нужда да се сменят на шишето.Аз за бибероните-залъгалка се 4удя ThinkingВсе  на външен вид ги гледам  LaughingА то си има разни особености.Мисля да взема 1-2 за всеки слу4ай да имам, само 4е се 4удя какви newsm78
Аз сега нали разглеждам един каталог и се обучавам. Laughing Мисля да си купя и още биби за шишета, но с различна пропускливост, освен това на всяка пише за каква възраст са. За бибероните-залагалки също пише кои за каква възраст са.

# 274
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте сладурани  wavey
Много мило ми стана,че мислите за мен  love001.
Първо да честитя на рождениците с огроооооомно закъснение,за което моля да ме извинят smile3525
Виждам че обсъждате темите по покупките за бебчетата вече.Аз този път смятам да ползвам шишета на Авент,даже си купих вече от 250мл.,но тъй като те вървят с биби за 3 месечни бебечета,съм си купила допълнително само биби за новородени.С каката ползвах на Чико и не съм много доволна--давеше се с тях като за световно,защото дупките им са доста широки,а освен това си изпиваше млякото за много кратко време,а не за нужните 20 минути и не се чувстваше заситена и започваше див рев.От там аз давах още мляко,за да има мир и резултата беше-голяяяяма дунда.Качваше ми по 1,300кг. за месец smile3504,което е много.
За стерилизацията смятам както и първия път да ползвам таблетките на Чико за студена стерилизация.Много са практични.Разтвора е годен 24 часа,а шишетата са готови за 30минути престой в него.Аз ги топвах в него след всяко хранене.Просто ми е малка кухнята и нямам място за излишни уреди.
Сега малко да се оплача--от 5-6 дена започна страшно да ми се гади,все едно съм в първите месеци на бременността.Само от мисълта за някаква храна ми става гадно smile3534.Доктора ми каза,че мога да пия Деган,но на опаковката пише,че не е препоръчително за шофьори и аз избягвам да го взимам през деня,а само вечер.Иначе бебката си рита,контракциите си продължават въпреки конските дози Магнерот и Гинепрал Weary.На 16 съм на гинекологичен преглед и тогава ще видим имам ли по-голямо разкритие от предния път или не.
Ами това е от мен,то не пиша,не пиша,а като пропиша,взема че се улея smile3505

# 275
  • Мнения: 4 970
За бибероните-залагалки също пише кои за каква възраст са.
Aма дали да бъдат силиконови или кау4укови newsm78И каква марка да бъдат?!?!

# 276
  • Мнения: 554
Хей Lorexa радвам се, че драсна два реда!  Laughing
Сериозно ме замисли сега за шишетата на Авент. Но я кажи техните биби не стават ли на други шишета?
Между другото в този брой на сп. 9 месеца пише за срещата на Ла Лече Лига в Пловдив. Мисля, че Алиса е снимана в гръб. Май и ти си на снимката но е толкова малка, че не съм сигурна.  Laughing
velmar ами от 0-6 м мисля да ползваме каучукови на чико, а после ще видим. Но нека мамите с опит си кажат тежката дума.  Laughing

# 277
  • Мнения: 273
Хай Hug
Аз сум тук, туко що ми надупчиха пръста и сега е с лепенка Laughing към 15ч ще са готови изследванията
velmar , хемоглобина за 24г.с. беше 100 г/л за 28г.с. беше 104 г/л.
А що се отнася за разделното хранене спокойно момичета останах си само с мисълта, прочетох книгата и я зарязах , нямам никакво мнение да се подлагам на тези хранения.Особено пък да не ям пиле с картофи или пък Шопска салата с сирене е че как да стане като аз това най много обичам.
За шишетата съм се замислила да са Аvent, поне тука в Габрово мои познати са доволни от тях.
Ние сме на преглед на 29юни.
Но понеже ми изтичат болничните на 16 и от 19 се качвам в болницата за нови и ще ме няма четери дена и там ще ме гледат на Ултразвук. А сега отивам да си гледам сериала по БТВ, после пак ще пиша

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 10:53 от snejko

# 278
  • Мнения: 409
Zdraveite mami!Snejko radvam se 4e  vsi4ko e nared kakto i s Lorexa newsm44 i az na momenti mi se vie svqt i sutrin mi se gadi kakto parvite meseci a za kontrakcii korem4eto mi e vinagi tvardo rqdko go vigdam otpusnato.V 4etvartak 6te vidim kak e bebo nai posle ne sam go vigdala ot mart mesec dano da e nared vsi4ko newsm17 ina4e mi e dosta plav i e golqm 6i6ko sigorno ve4e skato se mesti irita me boli newsm03 no tova si e sladk bolka obi4am da si go gledam kak mesti stomax4eto mi.Za 6i6et ane sam re6ila mislq da kupq na 4iko a i maika 6te mi kupi ot bg 6te vidq kakvi 6te mi dokara.Eli78 radvam se pri teb vsi4ko e nared newsm10 nogo barzat tezi beboci da izlizat .Tova e celuvki i lek den newsm51

# 279
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Здравейте мами,
скоро ви казах, че сигурно ще съм секцио, а вече знам и датата newsm12 ! Док каза, че ме е планирала за 02.08 !!! Толкова съм стресната, че ми излезе херпес и цялата ми брада е ужас! Дано само не се отрази на бебка!
Е, имало време за промени, но засега... май ще съм от първите мами. Аз я чаках като подарък за рожденния ми ден (15.08), ама явно ще си го получа предварително newsm03. Само дано всичко да е наред.
Много ви се радвам на покупките - аз още не смея да купя нищо. Уж не бях суеверна, ама ... Сигурно ще ми дойде ентусиазма в последния момент с големия тумбак в големите жеги - луда работа!
ами това е от мен! Погалете коремчетата!

# 280
  • Мнения: 4 970
[velmar , хемоглобина за 24г.с. беше 100 г/л за 28г.с. беше 104 г/л.
МОят хемоглобин е 102 и ,както ти казах пия ферофолама от 2-3 седмици.Не се притеснявай  PeaceВажното е да се нормализира до раждането.
Pepeer,ти май си първатас с конкретна дата LaughingТака поне не си в неизвестност.МОми4ета,има ли някоя от вас която ще иска секцио пожелание и как си заявявате желанието Rolling Eyesто регламентирано "по желание" в България няма,де но.......

# 281
  • София
  • Мнения: 741
Леле Пепър,
ние с теб бяхме при една и съща докторка - аз знам, че е привърженик на раждане преди определения термин и против преносването, а ти щом от 15 те е сложила за 2 август, то аз за юли ли отивам  newsm78 ( термина ми е на 9). Въпреки, че нашата уговорка е за нормално ( но пак ще го предизвиква....тц тц, )

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 849
Аз за сега искам нормално раждане, но ще трябва да си прегледам очните дъна, защото съм късогледа (-4.00). Ако ми се наложи секцио, незнам дали трябва да се планира точната дата Thinking

# 283
  • у нас
  • Мнения: 660
Хей Lorexa радвам се, че драсна два реда!  Laughing
Сериозно ме замисли сега за шишетата на Авент. Но я кажи техните биби не стават ли на други шишета?
Между другото в този брой на сп. 9 месеца пише за срещата на Ла Лече Лига в Пловдив. Мисля, че Алиса е снимана в гръб. Май и ти си на снимката но е толкова малка, че не съм сигурна.  Laughing
velmar ами от 0-6 м мисля да ползваме каучукови на чико, а после ще видим. Но нека мамите с опит си кажат тежката дума.  Laughing

emelle,миличка,мисля че сега има едни шишета на Чико,които са с широко гърло като на Авент и дори и бибите им са подобни на тези на авент,но не знам дупките как са newsm78.
Аз съм си купила и залъгалката силиконова,че каучука много бързо се деформира,раздува се от слюнката на бебето и понамирисва.Не че нещо  е лош,но каучука ще се наложи да се сменя доста по-често.Купих залъгалка на Чико,като тези които бяха ги пуснали с едно списание(Моята бременност мисля че беше)но розова и е силиконова.Силикона е мек и не мисля,че ще имаме проблем.

# 284
  • Мнения: 4 970
Lorexa,а след като уж ще сме  с кау4укови биб на шишетата,проблем ли ще е залъгалките да са силикон Rolling EyesМОже малко тъпо да звъ4и,ама - хи4 не са ми ясни тия неща ooooh!Разглеждам видовете  биби и съвсем се обърквам ShockedЕдните били физиологи4ни,другите,анатоми4ни,други за хранене,комбинирани,с не знам си колко дупки... #Crazy
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=43_45_159
АКо има желаещи- нека  коментираме  и показваме  Laughing

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 12:03 от velmar

Общи условия

Активация на акаунт