Кан, Ница, Монако...French Riviera/Cote d'Azur/ /Тема 2/

  • 42 050
  • 639
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 69
Приятели, благодаря за ценната информация!
Тъй като леко изменихме плана и може би ще оставим две нощувки за хотел в Кан, решихме да направим ходенето до Сен Тропе направо от Кан.. та въпросът ми е по-лесно ли ще ни бъде отиването от Кан и ако да с какъв транспорт може да се осъществи.. търсих много в интернет, но не откривам нито влакове нито автобуси, а вариантът да наемем автомобил се изключи..
Смятаме да тръгнем от Кан сутринта и да се върнем вечерта от Сен Тропе, как можем да го направим по най-благополучен начин? Благодаря!

# 76
  • Мнения: 606
На нас лично Кан не ни хареса кой знае колко.Старата част и около известните хотели ,може би....
Ница за нас си остана  много по -очарователна.Дали защото сравнявах преди години спомените от това лъскаво място или просто със сегашният бум на строителството в БГ ,но на мен лично Кан ми се стори доста овехтял с амортизирани хотели ,а иначе куп скъпи бутици.
Изненадващо храната по заведенията не беше  много скъпа,дори на съвсем разумни цени.
Не препоръчвам пътуване от Ница до Кан в съботните и неделните дни-ние бяхме края на септември и стояхме в трафик час и нещо.
Монако е страхотно!Препоръчвам!И според мен е по-добре с автобус да се ходи-пътят минава през цялата Ривиера и се виждат уникални красоти ,къщи ,пейзажи.Освен това нямаш ангажимент с паркирането.Ние обичаме лежерните обиколки и малко или много когато сме с кола в една или друга степен сме виждали много по-малко,отколкото  когато сме ползвали друг вид транспорт /обществен /.
Самото шофиране в непозната обстановка си е стресово,а освен това поради търсене и шляене в избор на паркомясто или даден обект винаги сме се мотали повече.Може би пък и ние самите сме малко анархични:)Но определено с автобус си беше доста спокойно и неангажиращо.Преценете си Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 15:15 от macapisa

# 77
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Каква е цената на билета Ница-Монако и кой и от къде се хваща автобуса?

# 78
  • София
  • Мнения: 151
Здравейте! Предстои ми пътуване март месец към Френската ривиера. Запазила съм място в този хотел:

http://www.hotel-goldstar-nice.com/en/

Имам чувството обаче, че локацията не е добра, права ли съм или греша? Автобусите за Монако, Ез и Ментон къде спират? Също искам да попитам и за Антиб и Кан откъде се хващат автобусите (мисля да съчетая двете места в един ден). Благодаря!

# 79
  • Мнения: 184
Здравейте, от 29.03 до 2.04 ще пътуваме до Ница с идея за ходене до Монако, Кан и наоколо Антиб, Ез и т.н. Смятаме да се придвижваме с автобус защото гледките от него е по-живописни /според описанията тук/. Може ли някой ходил по това време да сподели как е със задръстванията, т.к. е извън сезона и според мен не би трябвало да е много проблемно. Благодаря!

# 80
  • Мнения: 305
Здравейте, от 29.03 до 2.04 ще пътуваме до Ница с идея за ходене до Монако, Кан и наоколо Антиб, Ез и т.н. Смятаме да се придвижваме с автобус защото гледките от него е по-живописни /според описанията тук/. Може ли някой ходил по това време да сподели как е със задръстванията, т.к. е извън сезона и според мен не би трябвало да е много проблемно. Благодаря!

Сутрин винаги си има трафик и леки задръствания.

# 81
  • Мнения: 606
Красотата на тези места е когато е по-топло.Не заради народа по улиците,а заради прекрасните гледки на растителност  и нацъфтели цветя .Не знам до колко ще е хубаво времето през този период,преценете си.

# 82
  • Мнения: 305
Красотата на тези места е когато е по-топло.Не заради народа по улиците,а заради прекрасните гледки на растителност  и нацъфтели цветя .Не знам до колко ще е хубаво времето през този период,преценете си.

Били ли сте там през март? Ще ви пусна снимки и от март, и от ноември, и от януари. Там винаги е прекрасно!

# 83
  • Мнения: 184
Благодаря Ви за споделеното! Била съм там само един път лятото и беше наистина много красиво, но мисля, че и пролетта ще бъде така. Няма как да променя датите, т.к. сме с купени вече самолетни билети. Все пак е началото на април, а и като общо климатът там е по-мек. Малките задръствания не ни плашат Simple Smile

# 84
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
[
- придвижване от терминал 2 до терминал 1 с безплатния автобус. След това се ходи около 150 метра, за да се излезе на спирката на Promenade des anglais. Оттам  автобус 70, 59, 52 към центъра. Цена на билета 1,5 €.
[/quote]Може ли някой да ме ориентира от къде точно се хващат автобусите 70,59 по1,5 евра.
Смисъл като слезем от безплатния автобус от терминал 2(където кацат wiz) до терминал 1, после накъде се тръгва?

какво им е разписанието на тези автобуси- 10.30 вечерта дали ще има автобус.

Хотелът ни е до Централната ЖП гара в Ница.

# 85
  • Мнения: 3
Има директен автобус №98, който минава и през двата терминала и отива до центъра на Ница. Спирката до парка Алберт 1 е съвсем близо до площад Масена. Цена - 6 евро на посока. Останалите автобуси, се вземат от Терминал 1 и са на цената на всички останали в градския транспорт - 1,50 евро. Доколкото знам, градския транспорт върви до полунощ.  След 6 дни и аз летя за Ница Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 327
А някой знае ли трамвайната линия, която пуснаха , освен до Т1 , къде отива и колко е билета, от къде се купува? Черпя ви кафе,  хубава неделя!

# 87
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Има директен автобус №98, който минава и през двата терминала и отива до центъра на Ница. Спирката до парка Алберт 1 е съвсем близо до площад Масена. Цена - 6 евро на посока. Останалите автобуси, се вземат от Терминал 1 и са на цената на всички останали в градския транспорт - 1,50 евро. Доколкото знам, градския транспорт върви до полунощ.  След 6 дни и аз летя за Ница Simple Smile
до полунощ е в сезона.
Сега е до 22.00.

# 88
  • Мнения: 1 750
Някой ходил ли е с кола и кога е по-добре да се отиде- април, юни или септември?

# 89
  • София
  • Мнения: 660
Каква е цената на билета Ница-Монако и кой и от къде се хваща автобуса?
  Цената на посока е 1,50 евро. Купуват се от шофьора на автобуса. Хваща се от пристанището. Номер на автобус 100.

Общи условия

Активация на акаунт