Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 68

  • 76 592
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 578
Здравейте ,

пациентака съм на доктор Персенска, опитвам се да си запазя час за  хистероскопия, за премахване на полип , и тя  ми каза да се обадя в първия ден от цикъла , което е днес , звъннах , но ми казаха че програмата им била запълнена за другата седмица, и щяли да говорят с  докторката, имал ли я някой подобна  ситуация,  моля за съвет
Винаги така казват,сега ще обсъдят с д-ра дали за този цикъл ще могат да ви вместят или за другия.Дано да е за този Blush

# 211
  • София
  • Мнения: 1 121
Здравейте ,

пациентака съм на доктор Персенска, опитвам се да си запазя час за  хистероскопия, за премахване на полип , и тя  ми каза да се обадя в първия ден от цикъла , което е днес , звъннах , но ми казаха че програмата им била запълнена за другата седмица, и щяли да говорят с  докторката, имал ли я някой подобна  ситуация,  моля за съвет

Аз досега съм била единстено в лист на чакащи за преглед след неуспешен опит и не мога да кажа от личен опит.

Веднъж докато бях на преглед при д-р Персенска, влезна една от жените от регистратурата с две досиета. Каза, че момичетата се обадили за операции (едната беше за лапароскопия, а друггата за хистеро) за еди кога си. Докторката погледна календара и каза, да ги пишат и двете за една дата. Обаче жената от регистратурата каза, че на тази дата вече има една насрочена операция. Тогава д-р Персенска попита за следващия ден как ѝ е графика. Отново имаше една операция. И каза да се обадят на момичетата, едното за единия ден, другото за следващия. Останах с убеждението, че не искат да имат повече от 2 операции в един ден.

# 212
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте, дали има някой в клиниката, който е пациент на д-р Персенска,  да каже има ли закъснение в графика и?

# 213
  • Мнения: 1 659
Цената на ПИД за 2 емв. е колкото за един трансфер. Ако мога да избирам предпочитам трансфера, в др.случай ще си мисля, че е можело и да стане от по-лош емвр.

# 214
  • Мнения: 1 659
Сутринта пуснах кръвни изследвания и още не виждам резултати - ПКК, хормони, но и кр.захар и инсулин. Някой др. да има такъв проблем ?

# 215
  • Мнения: 77
Аз пуснах в 11:30 хормони и ПКК и излязоха след час.

# 216
  • Мнения: 192
Когато пуснеш няколко неща едновременно, резултатът на страницата излиза когато е готово и последното. Така например, ако пуснеш ПКК, хормони и вит. Д, резултатът на страницата ще го видиш след 3 дни, когато е готов и вит.Д-то.  Не знам защо е направено така. Лекуващият лекар, обаче, вижда резултатите.

# 217
  • Мнения: 1 659
Обадих се и излязоха.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 121
На мен витамин Д ми е излизал в рамките на няколко часа.
Тази седмица обаче във вторник на обед пусках ПКК, вирусология, урина и кръвна група. В четвъртък сутрин още нямаше нищо, предполагам заради кръвната група. Писах в приложението да питам кога ще излезнат и след 1час бяха в системата.

# 219
  • Мнения: 728
Момичета, някоя от вас дали е получила хиперстимулация? Бихте ли обяснили за симптомите?

# 220
  • Мнения: 51
Добро утро момичета.Въпроса ми е за ПИД.Цената за един ембрион е 320 лв.,а размръзяването и повторното замръзяване заплаща ли се?

# 221
  • Мнения: 1 680
Извинявайте, че се намесвам в темата ви, но не разбирам защо тук първо замразяват ембрионите като ще се прави ПИД? Аз съм правила  (не в България )-след пункцията се изчакват до 5 ден, трябва бластоцистите да са се "разпукали", за да се вземат клетки от вътрешността, и се замразяват. Ако ПИД покаже, че няма аномалии , следва ЗЕТ;  а ако има-опитът приключва.
Когато правите ПИД трябва да сте информирани какво точно изследват -едно е да проверяват 3-4 двойки хромозоми, друго е 24.

# 222
  • Мнения: 51
Пункцията ми беше през март миналата година.Имах 18 яйцеклетки.След 4 трансфера (последния с положителен резултат,но спряно развитие на ембриона)търсим причина за неуспеха

# 223
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Пухче, и в Надежда първо взимат материал и след това замразяват. Говорим за случая, в който не сме правили диагностика и искаме на замразени вече ембриони да направим. И аз бих искала да знам цената в този случай.

# 224
  • Мнения: 1 680
Там, където бях, това се решава предварително ( или в деня на пункцията ). Замразят ли се,  после не правят ПИД. Затова се учудих.

Общи условия

Активация на акаунт