Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 68

  • 76 582
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 475
Момичета, може ли да изследвам инсулиновата резистентност и АМХ в болницата? Или къде и колко струва?

# 556
  • Мнения: 1 519
Здравейте,момичета
След 2 неуспешни опита (водещи се с биохимична бременност) в друга клиника,на 5ти имам час при доктор Стаменов. След последният ЗЕТ на 14ти ден отчетох ЧХГ 173 и прогестерон 10. Според мен именно той беше проблема. Доктора от моята клиника обаче очевидно не смята така.
С мъжки фактор сме,поликистоза и ИР. Очевидно при нас само ИКСИ не работи. Чета Ви отдавна и знам,че в Надежда предлагат ИМСИ и МАКС.
Въпросите са ми следните...
Ще трябва да сменя заповедта от фонда,на регистратура ли трябва да го кажа или на доктора?
Когато влезна във вторник при доктора и му споделя за прогестерона,мога ли да споделя и мнението си,че по-добре следващият да съм на инжекции или да замълча?
Също така обсъжда ли се между пациентите и доктора дали се прилага ИМСИ и МАКС или това го решават ембриолозите?
Ще Ви бъда благодарна ако може да ми помогнете с отговорите:)

# 557
  • Мнения: 410
За заповедта- директно към регистратура; за прогестерона- аз бих си казала мнението за инжекциите, пък после ще чуеш и неговото, за ИМСИ и МАКС- ние му казахме, че искаме и той каза добре, одобрявам, говорете с андролозите. С тях, а не с ембриолозите, трябва да си говорите и да поискате. За ИМСИ се иска достатъчно количество, ако е малко, може да се похаби пробата, МАКС-е микроскоп и той може винаги да бъде приложен с цел намиране на по-качествени С, на нас ни отказаха килимче- казаха, че за него ще трябват 2ч и преживяемостта рязко ще падне, ама ние сме тежък случай, при вас може и да стане.

# 558
  • Мнения: 1 519
Благодаря,Иве. Значи влизам и си изпявам песента:)
Успех на всички!

# 559
  • Мнения: 410
Хипотитичен въпрос- при успешен трансфер и положителен тест до коя седмица се преглеждаме от инвитро лекарите и от коя ни прехвърлят към другите АГ?

# 560
  • Мнения: 1 327
До края на 12 г.с ,всяка седмица искат да ни преглеждат.Всяка божа седмица пътувам до болницата за преглед ,но и така съм по-спокойна.

# 561
  • Мнения: 410
Имам три ЗФ след стимулация и пункция, това означава ли, че не са били пукнтирани и затова са продължили да растат. Единият беше 20+преди пукнция, сега е 30. И друг въпрос, който ми изникна веднага в главата, ама не посмях да попитам доктора- ние отложихме трансфера и замразихме. Тези ЗФ и то с тази големина не биха ли попречили на ембрионите, ако ги бяхме върнали или си е божа работа...

# 562
  • Мнения: 728
Момимета, каква е цената на ЗЕТ?

# 563
  • Мнения: 410
Зет=600лв, от които 350 трансфер, 250-размразяване

# 564
  • Мнения: 469
Здравейте, някой попита скоро дали се отговаря на въпросите, зададени в мобилното приложение, но не видях мнение. И аз пробвах да избегна всички нерви със служителите на телефоните като писах там, но вече повече от 24 ч. няма отговор. Попитах днес на телефона за информация дали се отговаря и отговора беше - амии, по принцип да.
Това обаче не ми прозвуча много убедително, а имам проблем,който наистина щеше да се реши най-лесно така. Предстои ми ин витро, а последно по моя инициатива си изследвах вит. Д и В12, оказаха се под нормата. Написала съм какви са резултатите, можеше просто да ми отговорят какво да пия, а сега си мисля утре да си записвам час, което ще е загуба на доста време и за мен, и за доктора. Въпросът ми е - някой получавал ли е отговор в мобилното приложение или да не се надявам...

# 565
  • Мнения: 410
Мен никога не са ме питали колко ми е Д или Б12, и на мен са ми ниски и съм на съответната доза, но тя ми е назначена от ендрокринолог и от имунолог. Инвитро лекарите за мен няма да ти изпишат колко да пиеш от тези витамини. Иначе не съм писала въпроси в приложението.

# 566
  • Мнения: 578
Здравейте, някой попита скоро дали се отговаря на въпросите, зададени в мобилното приложение, но не видях мнение. И аз пробвах да избегна всички нерви със служителите на телефоните като писах там, но вече повече от 24 ч. няма отговор. Попитах днес на телефона за информация дали се отговаря и отговора беше - амии, по принцип да.
Това обаче не ми прозвуча много убедително, а имам проблем,който наистина щеше да се реши най-лесно така. Предстои ми ин витро, а последно по моя инициатива си изследвах вит. Д и В12, оказаха се под нормата. Написала съм какви са резултатите, можеше просто да ми отговорят какво да пия, а сега си мисля утре да си записвам час, което ще е загуба на доста време и за мен, и за доктора. Въпросът ми е - някой получавал ли е отговор в мобилното приложение или да не се надявам...
Не отговарят, по-добре намери номера на твоя лекар и пиши смс.Иначе с тези витамини не знам дали се занимават  Thinking

# 567
  • София
  • Мнения: 158
Момичета излезе ми резултата от ПИД и е в норма. Дано този вече се захване и док да взима нови пациентки  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 568
  • Мнения: 446
Здравейте, някой попита скоро дали се отговаря на въпросите, зададени в мобилното приложение, но не видях мнение. И аз пробвах да избегна всички нерви със служителите на телефоните като писах там, но вече повече от 24 ч. няма отговор. Попитах днес на телефона за информация дали се отговаря и отговора беше - амии, по принцип да.
Това обаче не ми прозвуча много убедително, а имам проблем,който наистина щеше да се реши най-лесно така. Предстои ми ин витро, а последно по моя инициатива си изследвах вит. Д и В12, оказаха се под нормата. Написала съм какви са резултатите, можеше просто да ми отговорят какво да пия, а сега си мисля утре да си записвам час, което ще е загуба на доста време и за мен, и за доктора. Въпросът ми е - някой получавал ли е отговор в мобилното приложение или да не се надявам...

Аз бях отговорила на момичето, което попита преди няколко дни, но след това видях, че отговора ми го няма и реших, че администраторите са го изтрили по някаква причина.
Накратко: След като нямаше реакция на зададен от мен въпрос няколко дни, се свързах с болницата по телефона и момичето ми каза, че все още не използват всички опции на приложението, имайки предвид (и) тази за задаване на въпроси.
За резултати от изследвания, предстоящи часове и задължения всичко си функционира идеално.

Б12 вече го искат при първоначален преглед.

# 569
  • Мнения: 63
Здравейте, някой попита скоро дали се отговаря на въпросите, зададени в мобилното приложение, но не видях мнение. И аз пробвах да избегна всички нерви със служителите на телефоните като писах там, но вече повече от 24 ч. няма отговор. Попитах днес на телефона за информация дали се отговаря и отговора беше - амии, по принцип да.
Това обаче не ми прозвуча много убедително, а имам проблем,който наистина щеше да се реши най-лесно така. Предстои ми ин витро, а последно по моя инициатива си изследвах вит. Д и В12, оказаха се под нормата. Написала съм какви са резултатите, можеше просто да ми отговорят какво да пия, а сега си мисля утре да си записвам час, което ще е загуба на доста време и за мен, и за доктора. Въпросът ми е - някой получавал ли е отговор в мобилното приложение или да не се надявам...

Витамин D ми е под нормата, а витамин B12 доста нисък. Д-р Персенска ми изписа витамини.

Общи условия

Активация на акаунт