Заслужават ли си ВИП стаите в МД?

  • 1 346
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Затова са удобства, колкото повече толкова по-удобноPeace
Подкрепям.
И tanitaia това  че отиваш да раждаш и е несравнимо с нищо е факт.И е незаменимо.
Защо си мислиш че удобствата заменят нещо? #CrazyЩо за изказване.
Точно обратното.Сама си си с бебчето и таткото.Уединение.Прекрасно е .Това му е най хубавото-радвате се всички ис те заедно всички.А и точно тогава наистина жената се нуждае от малко спокойствие.И и не може да ми кажеш че е еднакво да си сама с детенцето-и още две майки вътре с техните.Още един плюс ще изложа.Другите бебчета могат да плачкат,твоето да е спокойно.Ще трябва да се съобразяваш...Къде е спокойствието тук?

# 16
  • Мнения: 4 156
Аз раждах преди 1 месец със секцио в МД. И преди четох във форума, че след секцио държат по 5 дена. Жалко, че се надявах напразно. Най-рано те пускат след 6-тия ден и то ако има кой да ти махне конците (т.е. да ти среже възелчетата в края на раната). Иначе те държат до 7-мия ден, режат ти възелчетата и тогава те изписват. А ако има проблем с бебето може да те държат и повече. Заслужават си парите за ВИП-а. На 7-мия етаж условията са доста зле. направо си беше мизерия. В банята вместо душ имаше маркуч. В тоалетните почистваха, но много често беше доста мръсно. От прозорците духаше и слагахме одеала. Но пък поне всичко беше наред с бебето и с момичетата в стаята си изкарахме добре.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 407
Миличка, преди два месеца родих в МД. Раждането беше нормално, но накрая се наложи вакуум, та ме качиха на 7- мия етаж при мамите със секцио. До последния момент се чудех да взимам ли ВИП, или не- не заради друго, а защото мои приятелки ме съветваха да не оставам самичка. Имам доста връзки там, а за парите не ми е проблем изобщо, така, че реших, че на място ще преценявам. Накрая се отказах от ВИП-а и не съжалявам- бяхме две мацки в една стая, циганките си ги слагат в отделни стаи, а бебоците -отделно и си ги взимаш на 3 часа- ако можеш, защото при мен се получи усложнение и няколко дни не знаех на кой свят съм. Но държа да кажа, че съм много доволна от МД, очаквах грубо отношение, мърсотия и мизерия, но не се оказа така изобщо.
А за мамите, на които предстои нормално раждане там- имам инфо, че правят ремонт на 12-тия етаж, където е нормалното раждане  Hug
Пожелавам ти леко раждане и сладко бебе  Hug

# 18
  • Мнения: 200
Аз мисля, че си заслужава. Независимо от вида на раждането имаш нужда от почивка. Не стига, че трябва да "пикаеш като крава" (с извинение), защото общите тоалетни са чисти, но все пак са общи, не стига че трябва да се "цедиш като крава" (отново с извинение), пък и трябва да седиш и дда слушаш глупостите на някой.. ами представи си, че не ти допаднат хората, с които си в стаята. Аз направо се измъчих! Друго си е да седнеш като хората на тоалетната и да се цедиш на спокойствие. Да не говорим, че във ВИП-а таткото може почти постоянно да е с теб. и ад се радвате заедно на малкия бебок. Представи си, че дойде време за кърмене и някой РОДНИНА на твоя съквартирантка се тръшне в стаята да гледа как неговото бебче се храни - товда ми се случи на мен. Е как да нахраниш своето бебе?!?! Да се съблечеш пред непознат мъж!?! Защото там нямаш условия за нормално кърмене - трябва да се съблечеш! УСПЕХ и здраво бебе ти желая!

Не съм съгласна със Stryper че на 7-имя е мизерия, не че е супер, но е 1000 пъти по-добре от 12-тия етаж!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 407
О-о-о, в това отношение Бобси е права! Винаги има риск да попаднеш на неподходяща "съквартирантка"  Hug

# 20
  • Мнения: 419
Аз преди 2 седмици лежах в патологията на 5-тия етаж за болки.Нямаше свободна ВИП(която е една на този етаж) и единствено можели да ма оставят сама в стая,която не беше толкова лоша,но тоалетните са две за етажа-мизерни и толкова далече от стаята,а аз с тия болки едва се движех.За раждането ВИП стаите са повече и наистина са много добри-моя приятелка роди миналата седмица и беше в такава стая-има си самостоятелна баня,тоалетна,шкаф,хладилник и телевизор.Чисто е и спокойно.Бебчо ти го носят на три часа да го кърмиш и може през целия ден да има някой при теб.Определено смятам да си взема такава стая като раждам.Наистина не отиваш на хотел,но защо да не си осигуриш малко спокойствие и комфорт.Според мен за 35лв на вечер стаите са идеални и си заслужава!

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Във ВИП лежах за задържане на 10 ет. и си заслужаваше.

След раждане (и двата пъти планово секцио) лежах на 7 ет. (2001 г.) и на 12 ет. (2004 г.) в обикновени стаи. Разликата беше огромна, в полза на 12 ет.

# 22
  • Мнения: 4 156
Не съм съгласна със Stryper че на 7-имя е мизерия, не че е супер, но е 1000 пъти по-добре от 12-тия етаж!

Bobsi - нямам представа какво е на 12-тия. Аз се паднах по време на празници и в тоалетните беше някакъв кошмар - почистиха в последния ден от празниците. Гледката беше много зле. Имаше изцапано с кръв, което стоя 2 дена. Направо ми се ревеше като трябваше да ходя до тоалетна, защото с операцията ми беше трудно да стоя полуклекнала. Изках да се изкъпя, а не можеше и се замазвах с мокри кърпички.
Как да се къпеш с маркуч, който са го ползвали и още толкова много други жени? А и имаше и 2 ромки.
Част от дрехите, с които обличаха децата са от преди повече от 4 години. През декември 2001 год обличаха бебетата със същите дрехи.
Добре, че в стаята имаше чешма с гореща вода. Това поне беше много голямо удобство.
А и ако се наложи пак да раждам пак бих отишла там, заради лекарите.

# 23
  • Мнения: 234
Заслужава си.Аз бях в обикновена стая с 3 легла-нямам претенции да съм сама,но ако раждам пак,задължително ще си взема вип единствено заради тоалетната-толкова бяха гнусни общите тоалетни,че ми се отхождаше щом влезнех,а след операция е много важно да ходиш редовно до тоалетна.

Общи условия

Активация на акаунт