Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 847
  • 789
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 872
Мами от София, къде ходихте на детски нефролог? В Токуда и в ПДКК няма прегледи с направление този месец.

# 586
  • София
  • Мнения: 63
Мами от София, къде ходихте на детски нефролог? В Токуда и в ПДКК няма прегледи с направление този месец.

Ние ходихме в МЦ “Детско здраве” с направление

# 587
  • София
  • Мнения: 5 617
МЦ "Детско здраве" при Русинов. Пак да се обадя като черна станция, че важи само с направление 17 и 53.

# 588
  • Мнения: 1 716
И ние в Детско здраве, при Цанова, направление 17 - питаха ни по телефона като записвах час.

# 589
  • Мнения: 836
Днес седейки на една пейка се замислих как лети времето. Страшно клише, но е факт. За отрицателно време забравих за живота си преди детето. Всеки ден има нещо ново, расте като гъбка, а аз понякога забравям да се наслаждавам на всяка минута, а трябва, защото тя никога няма да е отново това малко бебе. Имах нужда да го напиша, простете за отклонението от пюретата и вдички други ежедневни грижи 😊

Последна редакция: пн, 14 май 2018, 22:28 от Schnappsyy

# 590
  • София
  • Мнения: 5 617
Неда е прекрасна!
И да.. аз също го мисля. Времето лети и не прощава.

# 591
  • Мнения: 1 872
Сладка засмяна кукла! Прегръдки и целувки от нас.


Като я гледам и ми е странно с колко различна скорост им растат косите. На Анди му е вече по-дълга от на баща му и 3/4 от вуйчовците.

# 592
  • Мнения: 836
И двамата с мъжа ми сме били без коса до след годинката, та ние коса и не чакаме скоро, и зъби няма.

Вчера четох мненията за стоене, въртене и пълзене. За последните 10тина дни Неда се научи да пълзи и сега не се спира. Супер динамично се развиват и няма ден сходен на предходния.

# 593
  • Варна
  • Мнения: 917
Много е хубава Неда и много хубаво име има. Като говорим за "изоставащи" деца, да не ви казвам, че моя преди няколко дни почна да се обръща от гръб по корем. А утре става на 7 месеца. Та... за какво пълзене и ходене ...
Момичета, аз пак имам няколко захранващи въпроса и с риск да досадя, моля, дайте ми съвети:
1. Въведох пуйка, четири пъти съм давала. Да въвеждам ли други меса и кога мога да почна с глутена. Тоест след колко време?
2. Започвайки с овесена каша, всеки ден ли трябва да давам?
3. Какво масло слагате в пюретата?
Не знам защо, но това захранване го възприемам като някакъв медицински процес....все едно медикаменти давам- измервам грамажи, въвеждам по 4 дни, не давам нищо на детето да си близне, което не съм въвела....

# 594
  • Мнения: 1 872
Месата са по-важни от глутена заради желязото.

Анди почна да се върти една седмица преди да навърши седем месеца. Всичко е наред.

# 595
  • Мнения: 836
До вкъщи имаше магазин със следното мото: "За щастие, всички ние сме различни.". Повтарям си го всеки път когато родата започва да сравнява децата. Едното кърмено, пък другото майка му не дава да го държат на ръце, пък това проходи на 9 месеца и т.н. В семейството има още едно бебче с месец по-малко от нашето и тия разговори са като задължителни. Та чета ви, за да си сверя часовника, но не изпадам в големи притеснения, ако някъде сме на различен етап.

Днес дадох сладък картоф и сложих кокосово масло за първи път. Аз съм много назад със захранването, ама и тук не следвам кой знае какви схеми и го карам на усещане. Само една схема признавам: спокойна майка - спокойно бебе 😋

# 596
  • Мнения: 35 110
Онзи ден купих тиква от Била. Замразих я на кубчета. Замразих патешко, имам грах, царевица. Абе, цял фризер за дребен Simple Smile Днес яде тиквичка, тиква и морков. Много му хареса Simple Smile

# 597
  • Мнения: 18 452
Аз днес дадох сладък картоф със зелен фасул и бейби спанак като добавих и кубче пиле, че беше месен ден. И малко пресен лук сложих. После добавих половин лъжичка гхи. Изяде почти 150 гр. Оригиналната рецепта е с грах вместо зелен фасул и праз вместо лук, но още не съм ги въвела. А и го докарах като картинката. Grinning

И аз се присъединявам към въпроса за овеса. Всеки ден ли се дава?

# 598
  • Мнения: X
Много хубава Неда!

В зеленчуковите пюрета слагам гхи, в плодовите кокосово масло, купих ги и двете от ДМ.
Глутена ще въвеждам като стане малкия на 8 месеца, така съм си решила.

За тези, които дават готови пюрета - в Била има промоция на пюрета на Гербер - 3 бр. пюрета от 190 г за 2.99 лв. Аз взех с телешко и с пуешко. Имаше и със свинско, но рано ми се струва за него, та го подминах.

# 599
  • Мнения: 26
Прекрасна е Неда 💗

Аз въведох пуешко и пилешко,жълтък и сега ще дам заешко.В пюретата слагам кокосово масло или зехтин(2-3капки).Крам малко по-отгоре.Давала съм и инцидентно банан и авокадо като ме гледа да ям, нищо че в момента въвеждам друго.И грамажи не следя стриктно.Всичко меря на око.

Общи условия

Активация на акаунт