Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 807
  • 789
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 685
Аз случайно пред блока открих една майка, нейнат щерка е на 29ти септември, вече е дала всичко вкл.и глутен...каза че месото го е дала с цяло бурканче 190 гр със зеленчуци. Глутена с бисквити на хип. И аз седя и кимам и...всеки си знае и усеща кога, какво и как.
Имаме бънджи, много се кефи, няма да сбъркате. Не стои сам седнал, клюмва или се изпъва да ляга. Вече ми е все по-трудно да му измислям занимания, играчките са му скучни, не се заиграва, в количката откача от рев...направо не знам

# 361
  • Мнения: 836
Една съседка на снаха ми даваше за закуска на детето филия с маргарин! и шарена сол на 8 месеца, та всякакви идеи за живота. Моята съседка пуши като комин и е яко горда, че кърми детето. Чак с толкова крайни хора пък съвсем избягвам подобни теми.

Моя приятелка ми разказваше колко трудно ѝ е било по площадките, когато детето е било малко по-голямо и как всички деца ядат вредни храни, а тя иска нейното детенце да яде плодове. Та измисли заедно с още 2-3 майки всеки ден да приготвят нарязани плодове в стъклени купички от Икеа. Децата се научиха да хапват по този начин и много се кефеха да си разменят плодчета. А другите майки на площадката ги кълвяха, че им отварят работа да режат плодове вкъщи, защото и техните деца искали. А да отвориш зрънчото е далеч по-лесно.

Аз също съм много благодарна на момичетата, които споделят за своя опит и възгледи. За себе си обаче предпочитам да стоя настрана при подобни теми, а в част от мненията тук намирам и такива, които се доближават много до моите и мълчаливо ги подкрепям и практикувам.

# 362
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз също въведох месата с готови бурканчета - на Хип, Гербер и Бебевита. Вече имам домашни де, но се наложи бързо да ги въвеждам и не бях подготвена. Съдържанието на месата е 8% от бурканче 190гр.

# 363
  • Мнения: X
Няма място за засягане тук, все пак няма причина. Разни хора, разни мнения. Simple Smile
Аз за това често уточнявам, че това, което пиша, касае мен и моето усещане за моето дете.
Всеки си преценя, големи хора сме все пак.

Шнапси, аз бях категорично против гърнето на този етап, предполагам мен визираш. Но пак казвам - колкото хора, толкова мнения, така че недей спирай по дадена тема заради виждания, различни от твоето. Simple Smile
Надявам се, че не съм те засегнала.

# 364
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз се чудя за гърнето. Обаче доста време прекарваме навън, а малкият няма режим на акането.

# 365
  • Мнения: 833
Шнапси, много е сладка милата беба!
И аз не виждам нищо лошо да излагате различни мнения и гледни точки, момичета, всяка е права, въпрос на настройка е в даден момент, кой коя дадена теза ще подкрепи. Когато тонът е добър, има аргументи и има дискусия, печелят всички. Важно е информацията от всякакъв вид да достига от хората, които са си направили труда да се запознаят с нея до другите, за които ще бъде от полза.
И ние напредваме със захранването. Е, не бързо, но вече я разбрах, когато много огладнее след разходка и предлагам пюрето и тя лакомо си излапва дозата от 50-60 гр. Много се радвам, че започва да проявява интерес, не може да изяде много, ентусиазмът стихва бързо, но и на това съм доволна в момента. После си иска кърмата естествено... Незнам как ще я отбивам, тя е толкова пристрастено кърмаче..., а и като гледам какво удоволствие изпитва и как се успокоява, сърце не ми дава и да си помисля още... А иначе ми е мъка... то нито се наспах като хората, нито мога да разполагам със себе си... Мечтая си тя да спи в собствено легло и да не заспива на гърда...и да мога да мърдам докато спи. Който е казал, че може да се възпитава бебе, много е сбъркал. Ами то ме командори здраво!

# 366
  • Мнения: 836
Жана, мисля, че и други казаха, че според тях е рано. Не съм се засегнала, дадох пример за тема, по която мненията са различни.
А и щом сме тук и отделяме толкова от времето си да споделяме за дечицата, явно всички са отговорни майки и правят най-доброто за детето си.

И тогава нека споделя за гърнето. Жънем голям успех и няма пропусната сутрин. Пробвах и един следобед и се получи, но по-скоро бе чиста случайност. Подариха ни и гърне за път. Пробвахме го през уикенда, върши чудесна работа.

# 367
  • Мнения: 1 716
откъде взехте гърне? аз само онлайн пазарувам и все са им изчерпани ахахахах, каквото и да си харесам. Искам нормално обикновено гърне, но няма братче. Тея от икея не ги харесвам, давайте ако имате предложения!

# 368
  • Мнения: 836
откъде взехте гърне? аз само онлайн пазарувам и все са им изчерпани ахахахах, каквото и да си харесам. Искам нормално обикновено гърне, но няма братче. Тея от икея не ги харесвам, давайте ако имате предложения!

Аз от Хиполенд. Имаше избор от модели, цветове и цени всякакви.

# 369
  • Мнения: 627
Момичета, само да споделя своя опит с пъзелите за земя. Всичко беше чудетно, докато н разбра, че може да се разглобява и сега по цял ден редя пъзели 😂 нашите са от Джъмбо с цифри и животинки. Бих препоръчала от по-големите квадрати, без фигурки по тях.

# 370
  • Мнения: 1 872
Онлайн магазинът на Хиполенд ще има 25% намаление в петък. Какво представлява гърнето за път?

Мамите работещи в детски градини могат ли да препоръчат частна ясла/градина с яслена група в южните квартали?

# 371
  • Мнения: 836
Това е гърнето за път:

http://www.imaginarium.bg/бебешко-гърне-за-пътуване-imagicare-po … rvl-set-59251.htm

Освен като гърне, може да се използва и като седалка за тоалетната чиния. Отново практично когато си на път.
Ние не пътуваме чак толкова много и може би щях да се замисля дали да инвестирам в това гърне. Но след като го имаме, ще го използвам на 100%. За справка - гърнето вкъщи е от 5 лв. и резултатът е същия 😆

# 372
  • Мнения: 1 716
Шнапси, два пъти си поръчвах гърне от по 3.50-4 лв, най-нормално и се ми се обаждат за потвърждение на поръчката и викат "само гърнето го няма", аз всеки път питам други обикновени НЕмузикални гърнета имате ли, те - не. Аман.

ще видя в хиполенд как е, мерси!

# 373
  • Мнения: 836
Шнапси, два пъти си поръчвах гърне от по 3.50-4 лв, най-нормално и се ми се обаждат за потвърждение на поръчката и викат "само гърнето го няма", аз всеки път питам други обикновени НЕмузикални гърнета имате ли, те - не. Аман.

ще видя в хиполенд как е, мерси!

В сайтът на Хиполенд, под гърнето, което аз взех пише, че се продава само във физическите магазини. Пише го предимно под по-евтините модели, явно има някаква логика да продават онлайн само по-скъпите. Аз имам Хиполенд до вкъщи и ако не успееш да откриеш, няма проблем да ти взема и да ти го изпратя.

# 374
  • Мнения: 406
Аз съм съм давала пуешко, пилешко и яйце до сега. Млечни ще пробвам около годинката, има АБКМ и чакаме 6 месеца от предишния епизод за нова проба. Баща ѝ случайно я захрани с глутен онзи ден, всичко е наред.

На гърне не седи, но пък от бременността бях попаднала на ЕБХ и до сега се е случвало само няколко пъти да ака в гащите. Пишка на десетина минути, така че там още не се и опитвам да се състезавам, само като стане от сън.

Общи условия

Активация на акаунт