Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 828
  • 789
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 639
Не съм съгласна с теб, не съм казала че трябва да набуташ в ръката на детето 10 солети и да гледаш как ги разпилява и прави боклук но в крайна сметка не виждам нищо лошо в това да извадиш солетки и да му дадеш. Парковете,площадките, всичко е обществено място, онзи ден едни майки крещяха на децата си да не се нацапат и в същото време им даваха хляб да хвърлят за гълъбите,резултата беше глутница гълъби и хиляди трохи-ето това не е ок изобщо...и въпреки всичко си замълчах и просто си взех детето и си тръгнах. Не смятам че на някой имам право да чета морал как да се държи навън,то си е за него. Алергично или не, немое всички да се съобразяват с това какво моето дете може да яде и какво не...Веднъж на приятелка детето си рисуваше с тебешири и една майка дойде да и направи забележка защото нейното дете искало да пипа тебешироте а тя не искала, е извинявай, защо по-дяволите някои хора мислят че всички са им длъжни и всеки около тях трябва да се съобразява с тяхното дете и разбиранията на майка му...За правенето на боклук съм съгласна с теб, но това си е до усещане, ако моето дете хвърли нещо на земята аз ще отида и ще го вдигна...

# 481
  • Мнения: 1 639
И друго да добавя, аз съм от майките които като е с детето си по площадките не си говори с други майки обърнала гръб на детето си, и като някоя точно от тези ми направи коментар за нещо ми иде да ида и да я фрасна. Хем на площадката, хем с претенции, хем детето оставено да се шляе и ако може другите да се съобразявам с нея и нейното дете щото тя има много важен разговор. Съжалявам че така емоционално ама именно заради Тея изтрещялки дето не понасям и искам да ги набия престанах изобщо да ходя по паркове и площадки с големия щото някой някой ден ще изяде големите шамари, въпреки че винаги гледам да замълча и да си замина някъде на другаде доритояа да коства сълзите на детето ми.

# 482
  • Мнения: 406
Изобщо не е ок да има храна на детските площадки. Или на каквото и да било обществено място, което не е отредено за  това. И точно на обществени места хората са длъжни да се съобразяват едни с други. Има ред причини, по които не е редно нито възпитано да се вади храна пред деца. И те варират от алергии, непоносимости, през лични и културни разбирания и различия до боклук и безопасност.

# 483
  • Мнения: 1 639
Когато взимах сина ми от ясла винаги носех нещо защото вечно беше гладен, винаги сме сядали на пейка да го изяде и тогава да си играе минимум за да не се задави. Мисля че употребяваме думата площадка по различен начин, в затворен площадка обособена съм съгласна, но я парка има много места на които просто има пейки и около тях хиляди забавления за деца, еми няма да мина първо през вкъщи защото на 2 метра от пейката си играе дете което като види Барни иска ама майка му не му дава...това имам в предвид. Това с тебеширите се случи на асфалта в парка до една площадка, но подчертавам до нея на асфалт....е сори...Много претенциозни нещо станахме към всичко,(джоаники аз в момента не коментирам теб:) Хейтя си,споделям си мъката:)))

# 484
  • София
  • Мнения: 685
Joaniki, това ми прозвуча като опит за бебче ? Дано всичко е наред и успеете ако правилно съм разбрала !

# 485
  • Мнения: 406
Аз под площадка разбирам самото ограждание. Много неприятно е било винаги, играят 5-6 деца, на две им дадат някаква глупост, върнат се в групичката и всички ревват. Иначе съм съгласна за хранене някъде отделно, ама да търчи със зрънчото и зад него диря от пръчици Close и аз не говоря лично, всеки си знае за себе си. Просто съм от тези, които правят забележки. На майки с цигари по катерушките също. НАЦИСТ! Astonished

# 486
  • Мнения: 1 102
Ехоо, ужасна ревлива нощ изкарахме ние. И така както не усетихме първото зъбче, което проби пред 3 дни, днес му се показа второто. Ясна била работата с кривата нощ. И двете са отдолу. Ама да видим каква я мисли за тази вечер.

С кухнята да ви кажа нашия опит с баткото - записах го на 11 месеца на държавна. Първото - супа, ужасно блудкава - не я искаше. Второто е пюре и го ядеше, третото - кремче - и него ядеше. После минахме на 2 група. Първото е същото, второто, например, леща яхния - рядка и безвкусна като първата, третото - пастичка. И какво? От всичко изяждаше само третото. За мен в един момент тази кухня беше напълно безсмислена и го отписах. Сега се чудя дали въобще да я почвам (държавната). В нашия град има много хубави отзиви за една частна и си мисля дали да я опитам нея.

# 487
  • Мнения: 1 102
И понеже се оплаках, че не можем да седим още, но тези дни задобряваме и се упражняваме много Simple Smile (след малко я махам)

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 19:16 от Lizzy*

# 488
  • Мнения: 1 639
Аз под площадка разбирам самото ограждание. Много неприятно е било винаги, играят 5-6 деца, на две им дадат някаква глупост, върнат се в групичката и всички ревват. Иначе съм съгласна за хранене някъде отделно, ама да търчи със зрънчото и зад него диря от пръчици Close и аз не говоря лично, всеки си знае за себе си. Просто съм от тези, които правят забележки. На майки с цигари по катерушките също. НАЦИСТ! Astonished

Мен много често приятелки ме питат пред детето може ли да дам на моето еди си какво и разбира се въпрос на етикет, но винаги казвам разбира се дори и да знам че той ще иска но не може защото съм на мнение че от малък е добре да свиква че неможе всичко дето лети да се "лапа", за играчки, за храна, за всякакви неща, гледам да го възпитавам така да не му е много тежко после в живота. Аз съм пушач и в градинка оградена никога не бих си позволила да запаля цигара, за сметка на това редовно си пафкам когато е отворено пространство с което не се гордея но пуста зависимост...
Другото е винаги съм го учила от земята нищо не се взима,но пак казвам аз драма нямам защото постоянно съм около него и когато беше малък и сега, затова и мразя да ходя по градинки защото само търча и нещо му се карам, казвам, говоря, изморявам се много.
Онзи ден едн баща, доживях и това да видя, моя лудак с неговия приятел по пързалката се лигавят, очевадно дивеят, и едно мъничко детенце и то между тях, бащата ми вика махни си детето от пързалката....охххх немога просто вече, как така аз ще си махам 4 годишния син от пързалката за да може 2 годишната му дъщеря да си играе на спокойствие, колко пъти съм била в обратната ситуация, еми деца са да, по-големите винаги са по-опасни особено като са диви, ама какво да го правя правя забележка, то ни приема ни предава...Незнам, аз съм от майките които прави ужасно много забележки на детето си във всякакви ситуации,и въпреки всичко пак някакви хора ми правят коментари, просто немога вече,наистина, искам да пораснат да не се разправям с изтрещяли родители честно, натоварвам се...

# 489
  • София
  • Мнения: 5 617
Лизи, видях го този сладур. Прекрасен е! Честити зъбчета.

Аз нямам нищо против храненето на обществени места, в случая площадки и паркове, но не и замърсяването с тях. Против съм това да бутат храна в устата на детето ми (наскоро една баба ме убеждаваше да му дам от нейната баничка, защото я е гледал гладно). Предполагам, че после ще става и по-зле, но искрено ще се радвам да ме питат първо дали детето може да яде даденото нещо. Колкото и гадно да звучи, чуждите деца да ядат каквото искат, аз моето нямам намерение да го тъпча с шоколад след пет месеца например.
Смятам да възпитам малкия да обича природата и в частност да се грижи за нея като не изхвърля боклуци извън упоменатите места. Дано успея.

# 490
  • Мнения: 18 447
Мътна и кървава е темата за яденето по площадки, наскоро и тема имаше във форума. Както и с родители и деца с различно разбиране от моето относно възпитание. Примирила съм се, че следващите 2-3 години ще се дразня и от зрънчовци по площадките (не парка като цяло) и маминки/бабинки, които правят забележки навред и незаинтересовани родители с агресивни деца. Очите на 4, на крачка от детето и като стане достатъчно голямо за колело и тротинетка, площадките ще ги заобикалям отдалече.

# 491
  • Мнения: 1 639
Оф да, преди децата да се появят бях доста чо-перде за всичко, избирах си хората с които да контактувам и никой с нищо не ме дразнеше. Сега трябва да се сблъскваме с всякакви хора и да деля с тях площадки,люлки ужасно е. По едно време бях преустановила ходенето на такива места но мъжа ми ми се скара и ми каза че немога да лишавам детето си защото мен някой си ме натоварвал. Но цялостно без да казвам кой крив кой прав, много претенциозни са станали хората, мислят си че всички около тях трябва да изповядват тяхните възприятия и всички трябва да се съобразяват само и единствено с тях и това наистина ми действа изнервящо на мен поне. Естествено че неможе да буташ храна в устата на друго дете или ако ти даваш шоколад да убеждаваш че тя е луда щото не дава, но както на нея не и е приятно някой да прави коментар такаи тя трябва да си задържи коментара и да не натрапва това на другите. В групата с алергичните деца масово майки се възмущават как така по рожденни дни няма храна за тяхното деца и колко е трудно,...ами ако си на рожден ден на племенницата естествено брат/сестра ще се съобрази с теб, ама неможе целия свят и всички да се съобразяват с теб. Еми тежко е да, аз можеше също да имам тази участ, а не се знае се пак може да я имам и въпреки всичко не бих никога си позволила да изискваме някой си да се съобразяват с това или да се лишава с мен и детето ми...това е ъпсурдно. Вместо да го погледнат от добрата страна че ще яде повече полезна храна,че може да го научиш да се радва на протокол,ябълка така както други деца се радват на Барни,шоколад, седнали пак да се оплаквате,да хранят и да искат съчувствие. Предполагам знаете тези дни изчезна Боян Петвор, и си викам Боже какво смислени хора има по този свят с какъв смислен живот, а аз кво, говоря си по цял ден с някви хора за каши,манджи,възпитание...и си мисля че живота ми е смислен и интересен и че възпитавам децата си добре, с какво ги възпитавам добре като по цял ден киснат в парка по площадки....

# 492
  • Мнения: 627
Аз не по темата, но да си кажа. Публикувани са списъците с приетите в ясли и дг в групата във фб. За съжаление ние не сме от късметлийте. Успех на вас!

# 493
  • София
  • Мнения: 18 699
Аз не съм кандидатствала даже. Както не искам да я давам щяха за карък да я приемат.Simple Smile

# 494
  • Мнения: 4 005
И аз щях да кандидатствам,но се отказах.Кога е следващото класиране?

Общи условия

Активация на акаунт