Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 796
  • 789
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 18 435
Какви 4 часа, храня сигурно на 2 все с нещо.  Убедила съм се, че режим става или ако бебето е склонно и отговаря на нуждите му, или с цената на много нерви и от двете страни. Ми като огладнява на често и яде малко, няма какво да направя. Има де, но зорлем да разширявам стомахче, за да стане на моята, не искам. За справка - следобедното хранене с АМ е от 90мл. Тук повечето бебета сигурно на 1 месец са изпивали повече. Откакто си казва ам-ам, като огладнее, е много яко. Grinning

# 556
  • София
  • Мнения: 5 617
Хаха много сладко това с ам-ам.
Моя също има режим, най-много се измества с 30минути през деня, но това е от три месеца насам вече.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 917
Правилно ли е да разреждам пюрето с вода? Забелязвам, че като е гъсто и мрънка, а като му сложа вода си го изяжда. Питам да не би да трябва с АМ да разреждам....
И друго исках да питам- като ги държите правички, свиват ли си крачетата в коленцата и да пружинират един вид. Моето си изпъва краката като струни... Тъкмо се зарадвах, че мързеланкото от няколко дни взе да се обръща и гледам снощи в една група, детенце на няма още 7 месеца го държат за ръчички и то си крачи по земята.....

# 558
  • Мнения: 35 110
Моя не пружинира. И той е като струна и крещи от кеф Simple Smile

# 559
  • Мнения: 18 435
Бебси също крачи смело. Установихме го в началото на май, когато ММ ѝ топна краката в морето и тя рипна да джапа. Не знам обаче откога го може, защото аз не съм привърженик на превиването на 2 над детето, за да “ходи” и оттогава го правим рядко, по-скоро за игра, като ѝ тактувам раз-два-три и тя се хилосва.

# 560
  • София
  • Мнения: 18 698
Снес дадох авокадо с банан. Много й хареса. На обяд тиквичката въведох.
Днес е ужас киселяй- стана в 6 сутринта и едва сега заспа. Каталясах , два пъти бяхме навън и не и не- вампир  ви казвам.

# 561
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз разреждах с вода до съвсем скоро, иначе се давеше. Вече си позволявам да оставям парчета в пюрето и рядко се задавя.

Моя пружинира, обожава да подскача. Стой изпънат, но рядко. Не го оставям да се държи на краката си, дори и да му харесва. Смятам, че е прекалено рано. Също не го водя да ходи. Както и не съм фен на проходилки.

# 562
  • Мнения: 26
И аз слагам вода в пюрето.Пробвала съм по-гъстичко да го правя,но нещо не и допада.Не смятам да я водя за ръце да прохожда.Мен и без това си ме боли гърбът.Ние караме без режим.И двете сме спокойни така и ни устройва.

# 563
  • Мнения: 35 110
Аз в повечето случаи не слагам вода, защото готвя с тиквичка, а тя придава течност. Успях да го приуча да де авокадо. Смелих го хубаво с пюре от круша, което бях направила. Вече съм по-предпазлива с тая круша, че след оня бомбаж.. Най-съм спокойна като яде ябълка Simple Smile
Имам домашни череши и се чудя мога ли да му дам?

# 564
  • Мнения: 26
Аз в повечето случаи не слагам вода, защото готвя с тиквичка, а тя придава течност. Успях да го приуча да де авокадо. Смелих го хубаво с пюре от круша, което бях направила. Вече съм по-предпазлива с тая круша, че след оня бомбаж.. Най-съм спокойна като яде ябълка Simple Smile
Имам домашни череши и се чудя мога ли да му дам?

Аз бих дала да опита без да прекалявам с количеството.

# 565
  • Мнения: 35 110
Сварени на пюре или сурови?

# 566
  • Мнения: 1 872
Според педиатъра на Анди от консултацията за 7м:
- вече може и сурови плодове
- черешите да са обелени и естествено без костилки

# 567
  • Мнения: 627
Моят не пружинира, изпъва се и иска да стои прав постоянно. “Лази” ето така:

Последна редакция: пн, 14 май 2018, 13:22 от Toni_sti

# 568
  • Мнения: 217
Тони, голямо сладурче 😍
Малдини, мерси за полезната информация за калоричността 💐
Аз не съм кандидатствала за ясла, вижда ми се много малък, може би догодина.

Вече с храненето имаме ред, към 7:30ч мляко, 11:30ч зеленчуково пюре, 15:30ч каша с плод, 18:30ч и 20:30ч мляко, всичко е по 190гр. В 21ч заспива и сутрин към 6:30ч е буден, през деня спи макс 2-3ч разпокъсано.

Да ви кажа колко възмутена съм от нашата педиатърка. Нали имах съмнения за дефицит на б12, изпратих и изследванията да ги погледне и ми казва, че има леко повишени левкоцити. Аз я питам, а понижените стойности на хематокрита, MCV и MCH и тя ми казва, че не я интересуват, тя гледала само хемоглобина и левкоцитите 😳 Как може от цялата ПКК, тя да гледа само 2 показателя.... направо ми идеше да се гръмна. Повторих изследванията в друга лаборатория и всичко е ОК, обаче от тук на татък аз доверие на педиатърката не мога да имам 😐

Последна редакция: пн, 14 май 2018, 09:23 от _Neytiri_

# 569
  • София
  • Мнения: 5 617
Тони, прекрасен е. Справя ли се с пълзенето?

И педиатърката на сина ми каза, че гледа само хемоглобина и левкоцитите.

Общи условия

Активация на акаунт