Каква е продължителността на спиналната упойка?

  • 9 766
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Vache
Цитат на: meri_ark
Цитат на: Vache
Друго усещане, което съм чувала, че има и при епидурала е неистовото треперене което се появи след като родих... лично аз не чувствах студ, но се тресях ужасно. Дори питах доктора, който ме шиеше дали не му преча Sick

Това треперене не е от упойката. Случва се при някои родилки след раждането. И аз го имах, хем раждах нормално без упоики и аз така попитах лекаря не му ли преча като ме закърпваше  Embarassed
Така като ви чета и се уплаших от упойките  Shocked



Ами, анестезиоложката през цялото раждане и след това седеше до главата ми и ме питаше през 2 минути какво чувствам и дали съм добре. Когато се разтресох тя ми каза да не се притеснявам, че е ефект от упойката. А иначе може и иначе да се случва, не знам.. не мога да кажа, че съм раждала само веднъж  Grinning

Ефектът на треперенето не е резултат само от упойката, той е и т.нар. "следродилна треска". Аз треперех ужасно сигурно около два часа след операцията и едната акушерка ми обясни за тази "следродилна треска", която се появявала не само при раждащите нормално, но и при секцио. Но не при всички майчета го има. За това треперене много помага затоплянето, една санитарка два пъти ме пита искам ли още едно одеало, аз все "не" - не ми беше студено, тресях се от друго, ама на третия път жената хич и не ме пита, дойде и ме уви хубаво, а аз нали не мога да мърдам  Laughing , ама ме отпусна по-бързо така, много и бях благодарна  после  Grinning .

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: PetiaK
Ефектът на треперенето не е резултат само от упойката, той е и т.нар. "следродилна треска". Аз треперех ужасно сигурно около два часа след операцията и едната акушерка ми обясни за тази "следродилна треска", която се появявала не само при раждащите нормално, но и при секцио. Но не при всички майчета го има. За това треперене много помага затоплянето, една санитарка два пъти ме пита искам ли още едно одеало, аз все "не" - не ми беше студено, тресях се от друго, ама на третия път жената хич и не ме пита, дойде и ме уви хубаво, а аз нали не мога да мърдам  Laughing , ама ме отпусна по-бързо така, много и бях благодарна  после  Grinning .

При мен мина от само себе си за около половин час  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 379
Аз родих със спинална секцио. Не усещах нищо около 4-5 часа общо. След това болките са доста силни, няма обезболяващо, което да ги притъпи изцяло, тъй като има опастност матката да спре да контрахира и да не изхвърли разните гадории отвътре. Моят доктор ми беше взел едни допълнителни обезболяващи ампули, които ми ги биха три пъти - имаха добър ефект, но не си спомням как се казват. Иначе болката не е от упойката, а от операцията  Wink

Според мен трябва да се довериш на Богословова - тя е изключителен специалист.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз също родих със секцио със спинална упойка. Описали са ти по-горе усещането, така че няма да се повтарям-тотално обездвижване и "обезчувстване" от кръста надолу.
Включвам се само за да препоръчам обезболяващото, което ми даде моят анестезиолог-свещички Профенид. Той ми ги даде след като бях излязла от реанимацията. Дотогава ми биеха аналгин.
Та за свещичките-слагат се 2 пъти дневно и не пречат на кърменето. Страхотни са. Похвалих ги на майчетата от моята стая и те също ги ползваха. Бяха много доволни.

Общи условия

Активация на акаунт