Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №17

  • 66 330
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 269
Момичета в подготовка за ЗЕТ съм.Днес на девети ден лигавицата ми е 10.3 мм.Според вас добре ли е , че доктора нищо не каза.При Минев съм.

# 16
  • Мнения: 162
Емилия от моя ЗЕТ миналата година си спомням , че всичко между 9мм-12мм е добре , щом си 9 ти ден от подготовката, има още време да расте , но не трябва и да става много “дебела”.Не се притеснявай , че нищо не е казал док , дори да не се коментира, това се следи и ако се налага , се контролира нарастването с хапченцата, които се вземат покрай трансфера.
При мен момичета , се случи неприятна изненада, днес беше пункцията, измести се по-рано с два дена по преценка на Топалова, защото се случиха уж по- бързо нещата този път. И както гонехме уж качеството , а не количеството от 15 големи фоликула и 12 аспирирани, ми съобщиха, че имам само 4 яйцеклетки и то и четирите с “ лошо качество”.........Нямам големи очаквания за обаждането утре, направихме ИКСИ с ИМСИ
Незнам защо се прецакаха така неочаквано при мен нещата, то едва закрепихме положението при ММ с ДНК- фрагментациите и сега пък сме с лошо качество яйцеклетки...... Май ще е някакъв голям късмет този опит да ни е успешен.....

# 17
  • Мнения: 369
Kleopatra133 съжалявам ,че така е станало!
Аз смятам,че вече трябва да я смениш..стига й давай повече полепза изява.Все  пак не си опитно зайче,стимулация не се прави всеки месец!Но това е.мое.мнение,ако чувстваш,че тя е човека довери й се!
А при теб май беше хипер стимулация или се бъркам...?

# 18
  • Мнения: 184
Момичета помагай те знаете ли след колко време се прави втора лапароскопия????

# 19
  • Мнения: 196
Здравейте,прекрасни момичета,записвам се и аз.Следя ви във всички теми,ние сме с мъжки фактор, 2 % морфология,започваме подготовка за фонда при Минев.След първоначалния стрес от лошите резултати,вие ми вдъхнахте много надежда. Успех на всички.

# 20
  • Мнения: 162
Имаме 2 оплодени яйцеклетки! Ура! Дано да оцелеят и до понеделник! Другите две яйцеклетки са били меки , разпадащи се и дегенерирали..... на въпроса ми защо се е случило така , думите на биоложката бяха , “ най - вероятната причина е неправилно проведена стимулация”, т.е. всичките мои съмнения се потвърдиха. Не искам да коментирам повече и да влизам в подробности, всичко е ясно. Ние сами сме си виновни ,  че вече за втори път се доверихме на д-р Топалова, явно много сме сбъркали да й вярваме и да си мислим, че щом сме овладели нещата с мъжкия фактор , / което между другото си е изцяло наша заслуга/ хубавите яйцеклетки не са под въпрос.
Каквото такова, дано да оцелеят 2 те ембриончета , шансовете ми казаха не са големи и ще треперим до понеделник .. и после май ще се нареждам за трансфер на опашката при Ставрев!
Искра , не се получи хиперстимулация , точно защото ме сложи на двойни дози в сравнение преди и се уплаши горката, че съвсем няма да може да овладее положението, спря инжекциите внезапно, изтегли по- рано пункцията, не изследва хормоните ми последователно и още други грешки, не ми се коментира ....,  абе прецака всичко! И ето го неочаквания лош резултат от стимулацията!
Nadich добре дошла! Желая ти бърза процедура и успешен финал!

# 21
  • Мнения: 196
Как успявате да подобрите мъжкият фактор,моето момче пи ортамол фертил плюс 3 месеца по препоръка на Кацаров,аз му забърках бърканичката с мед,спря напълно твърт алкохол и цигари и момчетата се овеличиха с близо 10% ,морфологията едва ли ще се покачи.Минев каза,че пие билки 3 месеца до като чакаме фонда.Утре ще си пусна изследвания в Селена и дано всичко при мен е наред с добър финал за всички,които се борим да сме мами.

# 22
  • Мнения: 1 669
Клео, стискам палци да се развият двете яйцеклетки. Знам какво преживяваш - с трепет чакаш позвъняване от ембриолозите и настръхваш когато телефона звънне. Много неприятно стечение на обстоятелствата ... правилно си се насочила към Ставрев, но дано не се стига до следваща стимулация все пак  Hug

# 23
  • pLOVEdiv
  • Мнения: 413
Клео, наистина много съжалявам за ситуацията , в която сте попаднали, все пак не го отписвай този опит, понякога, когато е писано добри новини изскачат в най-неочакваните моменти. Честно да ти кажа мнението ми е, че наистина не е излишно да направиш една консултация със Ставрев и да поговорите. Тази стимулация, която описваш, даже не искам да я коментирам - това е абсолютно непрофесионално, аз не бих и дала трети шанс, ако бях на твое място. Наистина все пак се надявам двечките ембриончета да са борци и да не се стига до трети тур.
Nadich, добре дошла и успешен опит с пухкав финал Simple Smile Не се настройвайте негативно, доктор Минев е правил успешни трансфери и с по-лоша морфология Simple Smile

# 24
  • Мнения: 162
Благодаря ви за подкрепата , момичета! Каквото и да става , аз още вярвам в чудеса, които се случват неочаквано!
Nadich ние се борим с мъжки фактор вече 6 години. Последните три месеца го подобрихме значително, но незнам точно с кое от всичко. ММ Пие чайове тези 3 месеца - основно магарешки бодил и бабини  зъби поотделно приготвени, още сутрин и вечер 5 минутни студени душове на тестисите, добавки - основно аминокиселини , цинк , селен , антиоксиданти. , пикногенол- таблетките с кората от френския бор, също мед смесен с пчелен прашец и още сок от нар, семки от нар и кори на прах от нар.... имахме и терапия от 3 инжекции тестостерон, при него и тестостерона беше нисък и всичките му хормони бяха на Долна граница.честно незнам кое от всичко това му повлия или всичко заедно.То и при всеки организъм е различно, едни мъже се повлияват от едно, други от съвсем друго,няма универсална формула , важното е да се опитва с нещо да се подобри спермограмата и да не се отказваш! И ако не става с едно , пробваш с друго!

# 25
  • Мнения: 196
Никакво отказване,ние решихме да се прегледаме и двамата само след 6 месеца опити,вярвам в чудеса,както и че медицината е много напреднала.Всичко ще опитаме, добре че той се съгласява и ме търпи,надявам се скоро да се похвалиш с двоен успех.

# 26
  • Мнения: 1 669
Клео, стискам палци утре новините да са добри  Praynig

# 27
  • Мнения: 162
Мерси Ема!
Ние утре си летим за Лондон и ще ги разберем чак като си кацнем и си включа телефона, уговорих се с тях да ми напишат е-Майл ! Ще е най- важният е-Майл в живота ми и си знам,че ще ми треперят ръцете, докато го отварям! Дано да са хубави новини и да се стягам скоро за трансфер, а не за нова стимулация!

# 28
  • Мнения: 1 669
Дано да са сериозни и наистина да пишат и новините да са добри. Ако те забравят, ще трябва някой роднина от Пв да им се обади.

# 29
  • Мнения: 162
Момичета, нашите бебоци се пребориха и оцеляха! В е-майла пише, че днес на 3-ти ден и двата ембриона са в много добро състояние, компактизирани и ще бъдат замразени! Ура , страхотен подарък утре за рождения ми ден....
Само че сега незнам дали ще е възможно само за трансфера да се преместя при Ставрев, някой правил ли е така само трансфер при различен доктор? Топалова с трансфера през декември се справи много добре , но сега след грешките й при стимулацията , някакси съм загубила тотално доверие в нея и не ми се рискува....

Общи условия

Активация на акаунт