Математически турнири 1-4 клас. Тема №51

  • 128 421
  • 734
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 601
А защо не виждаме точките на децата? Моят син по това в бланката е с 16т. Не е включен след промяната на точките в списъка с медалистите. Това което бяха изнисли като верни отговори акнуално ли е?

# 571
  • София
  • Мнения: 1 103
За втори клас са качили точките за злато от 26 на 27 и от там идва разликата. Не разбрах какво стана с 18 задача. Май нищо.

При нас е коригиран резултатът и са дадени пълни две точки за 18та задача заради това, че е посочила и двата възможни отговора - 0 и 4.

Как разбрахте, че е коригиран като в новата таблица няма резултати. При нас би качило с една точка, но при новото разпределение на медали пак би останал със сребърен.

# 572
  • София
  • Мнения: 333
За втори клас са качили точките за злато от 26 на 27 и от там идва разликата. Не разбрах какво стана с 18 задача. Май нищо.

При нас е коригиран резултатът и са дадени пълни две точки за 18та задача заради това, че е посочила и двата възможни отговора - 0 и 4.

Как разбрахте, че е коригиран като в новата таблица няма резултати. При нас би качило с една точка, но при новото разпределение на медали пак би останал със сребърен.

Имаше 26 точки и злато, подадохме контестация за +1 една точка заради 18та задача и след прекласирането пак е със злато - тоест са ги качили на 27 както претендирахме и както беше редно.

Друг е въпросът дали децата дали само отговор 4 са с намалена една точка, тъй като задачата има два отговора и отговор само 4 е непълен.

# 573
  • Мнения: 1 601
Качили са нов файл.

# 574
  • Варна
  • Мнения: 433

Мдаа, и са махнали отпред колонката с поредния номер, за да не можем да разберем дали е имало отново промени, защото доста деца пропищяха, че ги няма в списъка.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 103
Аз виждам първия списък с медалисти. Бройката беше 354 после качиха един с над 500 по новата скала.
 А с резултатите от отборното какво стана? Аз не виждам нищо, а трябваше да ги публикуват до 17  ч.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 433
Аз виждам първия списък с медалисти. Бройката беше 354 после качиха един с над 500 по новата скала.
 А с резултатите от отборното какво стана? Аз не виждам нищо, а трябваше да ги публикуват до 17  ч.

Да, но сега има само един с цветни редове и  без колонка с поредния номер.

# 577
  • Мнения: 4 018
Цената на златото на борсата се срина!

# 578
  • Мнения: 21 455
Това нещо не можах да го схвана.
Утре по време на награждаването няма да ще бъдат съобщавани имената, а само на сцената ще бъдат поканвани медалистите за връчване на медалите. Това ще се случва по класове.
Иначе има обособен раздел за отборното, изброени са даже наградите, но файл няма или поне аз не го виждам.

# 579
  • Мнения: 4 018
Няма да изчитат имената един по един, защото така ще се губи време, а ще се канят децата по класове и .медали. например бронзови медали , втори клас.

# 580
  • Мнения: 21 455
Така си го представих и аз, но си мисля, че пак ще отнеме доста време, ако към медалите има грамоти.

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 102
В интерес на истината очаквах по сериозно състезание. Но както обича да казва моят мъж. Плащаме си за да получаваме медали.  По занижени критерии за финално състезание няма и накъде,  поне в първите 4 групи . Недоволни винаги ще има. Но нека да си припомним олимпиадите от 90те, 1вото място беше само за безгрешно решени задачи.

# 582
  • София
  • Мнения: 333
В интерес на истината очаквах по сериозно състезание. Но както обича да казва моят мъж. Плащаме си за да получаваме медали.  По занижени критерии за финално състезание няма и накъде,  поне в първите 4 групи . Недоволни винаги ще има. Но нека да си припомним олимпиадите от 90те, 1вото място беше само за безгрешно решени задачи.

В крайна сметка има и от единия, и от другия вид състезания.
Ако търсите “ексклузивност” - в националното кенгуру дават само три медала и това е !
Ако търсите сложност - Хитър Петър, Черноризец Храбър, вероятно и Салабашев ...сигурно има и други, но не сме стигнали до тях!
За МБГ, СМТ, КМС, ВМС и други подобни - целта е по-широко участие , насърчаване на повече деца и начин да ги стимулираш с медалите.
По специално за МБГ - възможността да дойдеш с приятелчета на море, липсата на разочарования по средата на ваканцията, непретенциозната подготовка - идеално пасват с лятната ваканция. Ако сте очаквали по-сериозно състезание - не сте си направили “домашното” като сте проучвали състезанието.

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Gaja, напълно съм съгласна с вас, без едно.
Не може да е стимул, получаването на медал за 6 грешни или нерешени задачи от 20. Това води до отпускане и при първи неуспех на сериозно състезание отказване от участие.  Децата бяха щедро наградени по време на състезанието, тениски шапки и др. Медалите трябва наистина да са за най- добрите.

# 584
  • Мнения: 2 285
Значи, пълен цирк и пародия.
Още към 11 часа, като отворих файла с точките, ми направи впечатление, че сред първокласниците имаше детенце от някой от -стан-овете с 22 точки и златен медал. За българчетата прагът беше 26 т. После към 13ч. изтриха точките.
Е, как човек да подава контестации при това положение, без точки !?? После се появиха уж коригираните резултати с уж нов праг за златото от 22 т., нали, уж заради контестациите. Outta Joint Outta Joint Outta Joint
Вярно, се срина цената на златото. И от горда родителка на златен медалист, се превърнах в разочарована от мероприятието. Добре, че поне днес времето и водата бяха прекрасни.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт