Как може да се издири дете?

  • 2 514
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Може да я съди и да се опита да й отнеме правата - като използва това, че оставя детето нощем някъде си - но едва ли нещо ще излезе от това.
Подсъдно ли е,ако майката иска да работи , да си гледа детето и да използва услугите на специализирано детско заведение (спомена се,че е детска градина,може да е частна,но е специално заведение)?В страната,където живея,детето може да се остави и при бавачка вечер и това е нормално.Според мен ще бъде много грозно от тяхна страна,ако използват тази причина за да отнемат правата на майката.Може умишлено да иска да работи нощем:по-добро заплащане или възможността да е с детето си през деня-активната част от денонощието.Тук подобна причина не би се приела,но за България не зная.

# 16
  • Мнения: 1 327
аз доколкото виждам никой не обвинява майката, нито иска да и отнеме правата.... нормално е, ако това е истината, да се притесняват за тях двамата и да искат да знаят къде са... още повече, че след като нямат развод и двамата родители имат еднакви права над детето..... хубаво е, когато бащата иска да ги упражнява....

........ и бащата не е лош - не бие, не пие, дава си парите вкъщи. .....
да ти призная това изобщо не е причина да искаш да поддържаш каквито и да е взаимоотношения с някого.. понякога хората просто се намразват и не желаят да се виждат един друг...  Wink

темата обаче е много интересна...  Grinning
може би е добре да се включат и Пела и Тиквичка с мнения - може би те са имали подобни случаи и знаят кое действа и кое не...

geniba, ако обичаш да не пращаш подобни съобщения на лични!!!!!! ако ти е криво не си го изкарвай на хората в тоя форум! за целта има "клюкарник"!

# 17
  • Мнения: 714
Здравейте!
Аз по принцип не пиша в този форум, но от време на време ви чета и сега ми се иска да ви попитам нещо. Става въпрос за племеницата на най-добрата ми приятелка, която е на 2 години.
Брат й се ожени и преди близо година жена му изчезна с детето. Не искала повече да живее с него и  отишла на друго място. Те веднага подадоха жалба в полицията, че е взела детето, но от там им казали, че това са си семейни работи и да се оправят сами. След около месец момичето се обадило и довело детето за няколко дни. Била започнала работа (тя е готвачка) с нощни смени и оставяла детето в някаква детска градина нощем да спи. Семейството на приятелката ми - майката и бабата веднага предложиха да го гледат докато тя е на работа, да не нощува внучката им на чужди места. Така си мина зимата - детето в тях по няколко дни, няколко дни и с майка си. Положението се беше закрепило и братът на моята приятелка и жена му започнаха да обсъждат развод. Той има желание да се грижи за детето, да го взима за по няколко дни, да го подпомага финансово. Така нещата вървяха към някакъв консенсус допреди месец.
Тогава жена му отново изчезна с момиченцето. Те са проучили въпроса и са разбрали, че е изтеглила заем от 5000 лв. Преди няколко дни са им казали, че е напуснала работа, а те са разбрали, че има роднини в Дания. Сега се страхуват, че е отвела детето там. Специално за пълномощно знам, че много нотариуси издават такова, защото и майка ми е вадила фалшиви навремето за мен и брат ми (татко все беше по чужбина), за да ходим на училищните екскурзии.
Някой може ли да ми каже какво може да предприеме бащата? Документи за развод още не са подали. Той днес пак ще ходи да пуска жалба, но не се надява много на нея след като първия път полицията не е направила нищо.
Ще съм ви много благодарна ако може да помогнете със съвет.

Здравейте, доколкото съм вряла и кипяла в проблемите на напускане на страната на малолетни и непълнолетни, разбрах основните опасения на семейството на бащата са, че майката може да е напуснала страната с детето. Тоест явно без съгласието на бащата, като родителите не са разведени или пък някой от тях с отнети родителски права. Ако бащата не е давал такова съгласие, а се установи, че детето е напуснало страната, питанките са две. Как е бил издаден паспорта на детето и как е напуснало страната.
За да бъде издаден паспорт на детето е необходимо двамата родители да присъстват на гишето за подаване на паспорт и да се подпишат пред служителя. Или единия родител да представи изрично пълномощно от другия родител за издаване на паспорт.
Другия момент е напускането на страната от което и да е ГКПП. Служителите правят фотокопие на евентуалното нотариално заверено пълномощно от единия родител, ако детето пътува с другия.
С една проста справка в съответното РДВР или СДВР се установява напуснало ли е детето страната, кога, как и придружавано от кого. Бащата има право да провери и не могат да му откажат информация. Справката е много бърза. Ако е напуснало страната, а той не е давал необходимите за това съгласия, е налице една хубава документна измама и отвличане на малолетен за което се предприемат необходимите действия включително и чрез Интерпол за връщането на детето в България по Хагската конвенция за международното отвличане на деца.
Ако обаче, бащата е давал разните му там съгласия и детето е напуснало легално страната, нещата стоят по друг начин.

# 18
  • Мнения: 1 187
Аз по принцип не пиша в този форум...
Това уточнение за какво беше?
А това какво отношение има към темата... Набираш брой постинги ли?

И аз не пиша в този форум,но чета понякога! Момичето търси рарешение на проблема,к'ви са тия нападки?! Имам чувството че по цял ден се ослушваш, и се хващаш и за най-малката фраза.И не си само ти така!Някакви комплекси ли,кво?От кога във този форум има разделение на "просто четящи" и "пишешти"?!
А за събирането на постинги,веднага пускам една тема тук и нямаш грижи,само че пари за брой постинги не дават,тъй че всеки който те критикува го е направил с надеждата да разбереш,че не си права!

Сори че оспамих,но пред подобни изказвания не оставам равнодушна! Naughty

# 19
  • Мнения: 1 671
Момичета,
много ви благодаря за цялата информация!  Hug Преди малко се чух с приятелката ми и съм и казала довечера да доиде вкъщи да изчете какво сте написали. А те в МВР са свършили добра работа днес. Явно са се разбързали като са разбрали, че детето може да е извън границата на България (това наистина е големия страх на семейството) и са казали, че моментално ще направят справка. Братът на моята приятелка нищо не е подписвал и не е давал разрешение да се изведе детето от страната. Дано детенцето е добре - от полицията са казали, че ще проверят в бившата й работа за информация. А иначе причината за раздялата е малоумна поне според мен - бащата си разхвърлял чорапите като се прибере от работа.  newsm78 Аз тогава да съм се развела вече 10 пъти. Затова ми се струва, че има нещо друго около цялата история - не можеш да живееш 4 години с някого и да го напуснеш заради едни чорапи. Но приятелката ми и майка и нищо повече не знаят. Предполагат, че майката си има любовник, защото детето е било питало защо "бати" спи при мама, а не "тати". Това ми се струва по-нормална причина нещата да приключат. Затова семейството смята, че ако тя си има друг, да прави каквото иска и да си урежда живота както намери за добре. Но искат да виждат детето, а за втори път се случва така, че тя изчезва.
Днес приятелката ми звучеше много обнадеждена. Ако получат някаква информация за момиченцето ще ви пиша.

# 20
Евелинар дано тази неприятна случка остане колкото може по-скоро зад гърба на семейството и таткото да има възможност да се радва и той от време на време на етенцето си.Как някой майки не могат да разберат,че е в полза на детето да има връзка и с двамата родители.Каквото и да се е случило между тях детенцето има нужда  от любовта и грижите на двамата родители.А него горкичкото пита ли го някой какво чувства и какво иска.Просто го заставяме да е лишено от тати,защото в момента на нас така ни е удобно.Правим го съучастник на нашите капризи и настроения.Какво значи семейството да чака майката сама да се появи отново?Разбирасе ,че ще я търсят .Детето ако не вижда другия родител за доста голям период от време ще се чувства изоставено и това ще му се отрази зле.Мисля,че когато сме създали деца трябва да превъзмогнем егоизма си и да гледаме на нещата по трезво.Евелинар,ще чакаме развръзката на нещата с надежда да са положителни и таткото и неговото семейство да си гушкат малкото сладурче поне от време на време.   

# 21
  • Мнения: 2 655
Едно от момичетата ме помоли да си дам мнението тук...
1. Мразя да пиша по такива теми, които не касаят пряко някоя от Вас, защото не знам на кого и как помагам, а и няма обратна връзка т.е. дали съветите ми с абили правилни.
/Повечето от Вас ми пишат на л.с., какво и как се е развило/, но ще го направя, заради момичето.
2. Полицията е права, не се намесва в семени отношения, тъй като жената утре ще се върне и ще твърди, че той е знаел къде е, ако аз бях дознател също бих отказала.

СЪВЕТИ: 1. Бащата трябва веднага да подаде дело за развод, да иска присъждане на родителските права и да получи развод.
2. Бабата и дядото завеждат дело за режим на лични отнощения с детето. Преди развода срещу двамата родители, след развода срещу родителя спечелил родителските права.
3. С РЕШЕНИЕТО за развод се отива в полицията, а с ИЗ за родителските права се образува изпълнително дело.
4. Нека да се наеме адвокат, то ще свърши всичко.
5. Съмнявам се жената да го е напуснала без нищо,а той да е невинен. Най-вероятно не знаете истината, жената не напуска дома и съпруга си без повод, а и тя се е завръщала все пак...

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пела, само да кажа, че ИМА ЖЕНИ които напускат просто така /тук имаше жив пример за една дето етикет "майка" не може да й се присъди - просто да я заплюеш - беше оставила детето и отишла при любовника и след 3 или колко месеца реши, че си го иска дететео, а до тогава дори не го беше виждала..../. Така че има твърде много "майки" дето са за затвора направо поради немарливост, използвачество и т.н.

иначе - дала си много и прекрасни съвети, дано ако бащата има желание и наистина има моралното право да се възползва! Аз не считам, че само щото еди коя си е родила дадено дете, това автоматично трябва да й дава права  - щото има достатъчно извършени престъпления от небрежност, а и съзнателно от родни майки към децата им!

# 23
  • Мнения: 2 655
Да права си има майки и майки.
Има ужасни майки, които и аз се чудя защо са станали майки? Thinking
Лично аз в моята практика съм имала досег само с една такава жена, защитавах съпругът. Беше на работа в Гърция, всички знаеха  /в махлата/ какво е работила, само то не знаеше, залюбила се с някакъв и от Гърция се прибра при него, дори не доде да види детето си, да не говорим за подаръци-нямаше такива. Едно момче от махлата дойде и ме помоли да го разведа, пристрашил се и разказал всичко на съпругът, че тя е тук и т.н. Така поех случая. Дойде в кантората ми, държа се ужасно, крещя му като на последния, опита се и на мен, но я заплаших с изхвърляне, драпа да не дава издръжка, след като разбра че не може, боквално го изнуди за най-ниската, сега и нея не плаща...

Но този случай не ми изглежда такъв... Naughty

# 24
  • Мнения: 1 327
истината винаги има 2 страни и винаги разказващият историята е добрият  Laughing

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
абе дано да се разберат и то човешки! много ми се иска ! направо си мечтая за по-малко човешки трагедии...

Пела, една голяма прегръдка за това което правиш виртуално тук за всички нуждаещи се! Наистина ти се възхищавам - как намираш сили и желание, особена и с второто бебече сега! Възхищавмам ти се!

# 26
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Бях обещала да пиша, щом историята има някаква развръзка.
Вчера майката е дошла с детето. От повече от година е имала приятел, с когото се изнесла да живее през последните почти 2 месеца. Той бил отскоро разведен и с 2 деца, от първия брак, които живеели с майка си, не при него. През цялото време тя е била в София, но напуснала работа и спряла детето от ясла. Да, ама нещата не потръгнали - новият и приятел я е набил. Слава Богу, детенцето е добре и нищо му няма. Вчера се е върнала и искала да се съберат и да започнат отначало. Бащата побеснял и доста неща са си наговорили доколкото разбрах от приятелката ми.
В крайна сметка засега тя ще остане в апартамента на приятелката и майка й, който е близо до този на бащата. Какво ще стане с брака не знам, но малката кукла е добре. Момиченцето явно е преживяло също стрес и два пъти се е будило с писъци през нощта, но се надявам от такава ранна детска възраст да не останат трайни спомени. Сега остава да решат какво ще правят - дали ще се стигне до развод или пък ще търсят общ език помежду си.
Много благодаря на всички, които се включиха в темата!

# 27
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ооо донж накок си намерят път един към друг, или поне културон да се разделят!

# 28
  • Мнения: 2 655
Пела, ... как намираш сили и желание, особена и с второто бебече сега...
Laughing Laughing LaughingНе само това, а кърмя малката, ходя на работа в една фирма всеки вторник, и се явявам по дела в съда, чистя, готвя, пера и всичко у дома. Спя по 3-4 часа на нощ, защото всичко върща след като заспят децата, а след полунощ работя, но тук пиша и помагам с удоволствие и желание.
Не винаги имам време веднага Confused да отговарям, а и Вие ме заривате с л.с. Laughing, но засега успявам.
А и трябва да се помага... Naughty Thinking Naughty

Общи условия

Активация на акаунт