The Ordinarу + DECIEM (Тема № 2)

  • 82 235
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 435
Аз да попитам кой Витамин С да си взема, след като ми свърши настоящия 23%? Харесвам го в комбинация с Ресвератрол, но много ми мазнее, макар и да попива до сутринта, ефекта е фантастичен, но половината отива на възглавницата, независимо от половин до един час изчакването. Искам немазен Витамин С и да е на Ординари. Rolling Eyes

Серумът на Stemm не е лош, но колко капки ползвате? При повторно нанасяне на суха коса имам ефект на мръсна и степана коса, освен лепкавия ефект. newsm78

Да похваля: след няколко месечна употреба на Ниацинамид сутрин/ още съм на първата опаковка/, сведох комедоните/ черните точки/ до минимум. Тези, които имам са вследствие на нездравословен начин на живот/ пушач съм.

Барселона, не съм ползвала Гликоловия тоник на Ординари, нито Салициловата им киселина, но определено не бих се намазала с тези двете последователно, при това не съм със суха или чувствителна кожа
2. Glycolic Acid 7% и Salicylic Acid 2%
Избери едно от двете и подхождай внимателно.

# 286
  • Мнения: 255
goddess, от продуктите на ТО с Вит. С, мисля че само 30%-ният вариант и Вит. С на прах са близките алтернативи на 23%ниятния крем. И трите продукта съдържат L-аскорбинова киселина (в другите серуми на ТО се съдържат форми на Вит. С, които, доколкото знам, са с по-ограничен ефект върху кожата, макар от друга страна да са по-малко рискови, т.е., малко вероятно е да предизвикат дразнене). 30% -ният е доста силен, но пък силиконите предполагам действат като бариера, която прави контакта на Вит. С с кожата по-щадящ. Чела съм, че в този вариант Вит. С може да се нанася и като последна стъпка вечер.

А за гликоловия тоник и салициловата киселина - могат да се ползват заедно, но ако салициловата киселина се ползва само за третиране на акне, не върху цялото лице.

# 287
  • София
  • Мнения: 358
Привет, дами!
Имам нужда от консултация за ретиноидите. На 39 съм, нормална кожа, лека пигментация, без особени проблеми. Като противобръчкова гриша си взех Ретинол 0,2 в скален. Понасям го отлично, мислех да продължа тази зима с Ретинол 0,5 и после Ретинол 1% в скален. След четене се замислих, че Ретинол 1% в скален е доста по-слаб от Ретиноид 2%. Дали мога от Ретинол 0,2 да мина направо на Ретинол 1% после Ретиналдехид 2%?
Мерси предварително.

# 288
  • Мнения: 255
Ако говорим за ретиноидите на The Ordinary,  т.е. Granactive retinoid 2%, сравнен с Ретинол 1% в сквалан, вторият продукт определено се усеща като по-силен. Казвам това от личен опит - ползвала съм Granactive retinoid 5% и Ретинол 1%. Отзивите, на които съм попадала, са сходни с моя опит. На теория формата вит. А в Granactive retinoid,  не предизвиква дразнене, защото не се налага конвертиране от една форма в друга след нанасяне на продукта. Наистина дразнене няма. Дали обаче ефектът е като този на продукта с 1%  ретинол е друг въпрос. Чисто субективно, за мен ретиноловите продукти са по-сигурният откъм ефект избор.

Привет, дами!
Имам нужда от консултация за ретиноидите. На 39 съм, нормална кожа, лека пигментация, без особени проблеми. Като противобръчкова гриша си взех Ретинол 0,2 в скален. Понасям го отлично, мислех да продължа тази зима с Ретинол 0,5 и после Ретинол 1% в скален. След четене се замислих, че Ретинол 1% в скален е доста по-слаб от Ретиноид 2%. Дали мога от Ретинол 0,2 да мина направо на Ретинол 1% после Ретиналдехид 2%?
Мерси предварително.

# 289
  • Мнения: 18 542
Поне от артикулите на Ординери, ретинолите им са по-силни от ретиноидите им. Всички витамин А съдържащи продукти, с изключение на ретиноидна киселина, изискват от кожата да бъде конвертиран, за да се усвои.
Степенната схема на витамин А продуктите е следната:
ретинол (две превръщания)->ретинал алдехид (едно превръщане)->ретиноидна киселина (директно усвояване).

Другите ретиноиди, които се прилагат в козметиката в борба с фините линии, включително този използван от Ординери Hydroxypinacolone Retinoate, са за момента с недоказана ефективност. Може и да са ефективни, но няма надеждни изследвания за момента.
Ако искаш ефективност, остани на ретинол и евентуално мини на ретинал алдехид, който до колкото знам е в продукт на Авен. Може да има и други, но на мен този ми е известен.

# 290
  • София
  • Мнения: 358
Благодаря elenora и Миоки. Значи все пак ще си ползвам първоначално измислената схема Ретинол 0,2, после минавам на 0,5 и 1% в сквален. Ако искам още по -голям ефект вземам Авен Ystheal.
Мерси пак Simple Smile

# 291
  • Мнения: 18 542
Може да пробваш и 0,1% ретинол на Полас чойс, също има добри мнения за него. Специално той си рита силно. На Авен не съм сигурна колко е като концентрация на активната съставка.

# 292
  • Мнения: 255

Avene Ystheal Cream - 0.05% retinaldehyde
Avene Ystheal Lotion - 0.05% retinaldehyde
Avene Ystheal Eye Contour Cream - 0.015% retinaldehyde
Информацията е от страницата skinacea.com
http://www.skinacea.com/retinoids/types-of-retinoids.html#.W7dxx_kzbIV

# 293
  • София
  • Мнения: 358
Благодаря ви, страхотни сте Simple Smile Ординари ще е този сезон, но Полас чойс го слагам в листа с чакащи Simple Smile Иначе за Авен Истеал се трърди че е най-мощният за сега на пазара - чета го в блога на Надя Йорданова.

# 294
  • Мнения: 18 542
elenora, благодаря за инфото. bouquet

# 295
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Какво ще кажете за Glycolic Acid 7% Toning Solution? Силен ли е? Иска ми се точно като тоник след почистване да го ползвам. Ползвала съм Pixi Glow Tonic и знам, че най-вероятно ще ми пасне и ще има ефект.

# 296
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Здравейте дами. Не познавам козметиката. От два дена чета в темата и все още не мога да се реша какви продукти да поръчам. На 31г. съм и кожата ми е светла, имам известни зачервявания, със склонност към омазняване(предимно в Т-зоната), разширени пори и черни точки. Прилагам снимка за да се ориентирате. Гледам да се боря с бръчки тип "пачи крак" . Замислям се за :
Niacinamide 10% + Zinc 1% - 30ml
Argireline Solution 10% - 30ml
Alpha Lipoic Acid 5% - 30ml
Caffeine Solution 5% + EGCG - 30ml

Някой с подобна кожа да сподели кои продукти използва и в каква комбинативност?
Благодаря предварително! Innocent

# 297
  • Мнения: 255
Миоки, радвам се, че мога да добавя нещо полезно към темата Heart Eyes

Цитат на: shushumiga87
Здравейте дами. Не познавам козметиката. От два дена чета в темата и все още не мога да се реша какви продукти да поръчам. На 31г. съм и кожата ми е светла, имам известни зачервявания, със склонност към омазняване(предимно в Т-зоната), разширени пори и черни точки. Прилагам снимка за да се ориентирате. Гледам да се боря с бръчки тип "пачи крак" . Замислям се за :
Niacinamide 10% + Zinc 1% - 30ml
Argireline Solution 10% - 30ml
Alpha Lipoic Acid 5% - 30ml
Caffeine Solution 5% + EGCG - 30ml
Някой с подобна кожа да сподели кои продукти използва и в каква комбинативност?
Благодаря предварително! Innocent

Кофеиновият серум е препоръчван по-скоро за подпухване в околоочния контур - има временно стягащ ефект. Аргирелиновият серум е пептиден продукт, който имитира действието на ботокса. За борба с появата на "пачи крак", мисля че преди пептидите е важно да има ексфолиране с някой от по-леките АНА серуми - този с млечна киселина, например - и добра хидратация - хидратиращ тоник и/или крем.
Нямам впечатления от серума с ниацинамид, но доколкото знам е добре да се ползва вечер, защото нанесен сутрин, може да не се съчетае добре с друг продукт и да се "пресече."  

# 298
  • Стара Загора
  • Мнения: 878
Скрит текст:
Миоки, радвам се, че мога да добавя нещо полезно към темата Heart Eyes

Цитат на: shushumiga87
Здравейте дами. Не познавам козметиката. От два дена чета в темата и все още не мога да се реша какви продукти да поръчам. На 31г. съм и кожата ми е светла, имам известни зачервявания, със склонност към омазняване(предимно в Т-зоната), разширени пори и черни точки. Прилагам снимка за да се ориентирате. Гледам да се боря с бръчки тип "пачи крак" . Замислям се за :
Niacinamide 10% + Zinc 1% - 30ml
Argireline Solution 10% - 30ml
Alpha Lipoic Acid 5% - 30ml
Caffeine Solution 5% + EGCG - 30ml
Някой с подобна кожа да сподели кои продукти използва и в каква комбинативност?
Благодаря предварително! Innocent

Кофеиновият серум е препоръчван по-скоро за подпухване в околоочния контур - има временно стягащ ефект. Аргирелиновият серум е пептиден продукт, който имитира действието на ботокса. За борба с появата на "пачи крак", мисля че преди пептидите е важно да има ексфолиране с някой от по-леките АНА серуми - този с млечна киселина, например - и добра хидратация - хидратиращ тоник и/или крем.
Нямам впечатления от серума с ниацинамид, но доколкото знам е добре да се ползва вечер, защото нанесен сутрин, може да не се съчетае добре с друг продукт и да се "пресече."  

Благодаря много за мнението и насоките. Значи ще се отказа от Кофеина Coffee
За ексфоалирането за AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution серум ли става дума ?

# 299
  • Мнения: 255
AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution е най-силният ексфолиращ серум на ТО - затова се препоръчва да се ползва един път в седмицата. По-леки и щадящи са Lactic Acid 5%+ HA, Lactic Acid 10% + HA и Mandelic Acid 10% + HA (от изброените три ползвам Lactic Acid 10%). Тези могат да се ползват и всяка вечер, макар че ако се ползват за първи път, е добре продуктът да се въвежда като честотата на ползване се увеличава постепенно и според нуждата.

Общи условия

Активация на акаунт