Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 56 397
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Ако може и нас да ни добавите-Димитър с термин на 17.02.2018г.роден на 08.02.2018.Първо бебе на 31 г.съм.

Ние сложихме двете ваксини на 17 мин.месец +първи прием на ротавирусната.След това смених два пъти Кул Пачовете,но нямаше проблеми след това.

# 16
  • София
  • Мнения: 522
Момичета, при първа възможност ще ви добавя и снимки и ще сложа, само да се добера до компютъра. Simple Smile

Ние сложихме двети ваксините на един път. Сега другата седмица пак така втори прием. Не е вдигала температура, сменя кул пач два пъти.

# 17
  • Мнения: 2 361
Ние трябва да сложим другата седмица две наведнъж и от сега ми е притеснено.Мисля директно да му сложа Кул Пач.
Ротавирусната още ли е безплатна,защото  педиатърката е доста незапозната и спомена,че трябва да я купуваме?

# 18
  • Мнения: 288
Ротавируса е безплатна - да.
Аз съм много раздвоена - за свое собствено спокойствие бих искала да ги сложим в един ден и да забравиме, но за самото дете имам чувство че е по - добре да е пред 10-15 дни / че и повече /.Затова и избрах през две седмици да ги слагат, не знам до колко е правилно!

# 19
  • Мнения: 366
Ное чудно се наредихме вкъщи. Сутринта видях, че бебо е с млечница, а сега се оказа, че баткото е носител на стрептококи. Имаха два случая на скарлатина в градината и казаха на всички здрави сеца да пуснат гърлен секрет и нашия излезе с положителен резултат. Сега ще е 10 дни на антибиотик. Казват, че бебета до 6 месеца не могат да се заразят заеади имунитета предаден от майката, надявам се бебо да е добре. Успокоявам се, че поне е малкото зло -хванахме го навреме преди да развие симптоми при баткото, но ще си изкара 10 дни на антибиотик. Оплаках се.

# 20
  • Мнения: 299
Mama_Bear, дано баткото бързо се оправя, а бебето да си е все така здраво!
И аз да се оплача - от вчера ме боли едната гърда и.си мисля че имам запушен канал. Сега пия лецитин и правь компреси. Според мен защото изведнъж спря нощните хранения и спи по цели нощи.
И да споделя за ваксините - заради престоя ни в болница два пъти когато още нямаше месец, бяхме на лекарска комисия и му ги отложиха със шест месеца. Та вашите притеснения и аз ще ги имам, но чак октомври. Няма да успеем да сложим ротарикса.

# 21
  • София
  • Мнения: 522
Е аз доста се чудих дали да разделям ваксините, но накрая прецених да послушам педиатъра и да ги слагаме наведнъж. А и мисля, че ако ефекта от тях трае 2-4 дни е по-добре в месеца веднъж, отколкото два пъти да премине бебето през това. Надявам се все пак да няма странични ефекти и да ги изкара без проблеми и температура.
За Ротарикса също ме посъветваха няколко човека да не я слагам, а педиатъра беше 50/50 и прецених, че и без нея ще минем.

# 22
  • София
  • Мнения: 820
Aa мен защо ме няма отпред - термин 5.02, бебе Вики, родена на 01.02
 
Тя сега пак започна да издава леки звуци наподобяващи смях, скоро я очаквам.

Ваксините ги разделихме първия път. Втория прием ще са наведнъж. Няма да даваме ротарикс.

# 23
  • Мнения: 4 393
Здравейте, момичета.
Аз съм от априлките, но ви следя, тъй като ме интересува по колко спят вашите бебета през нощта, без да се будят?

# 24
  • Мнения: 353
Моля да ме запишете на първа страница - бебе Дарина, родена на 8.02., първо дете.

Ваксините ги сложихме на веднъж тъй като трябваше да ходим всяка седмица и стреса за нея по траен. Надявам се другата седмица всичко да е наред при слагането им. Винаги ще ми е притеснено. 
Момичета, сменихте ли бибероните със следващия размер? Днес пробвах биберон за 3+. Дари така бързо си изпи млякото, че не разбра как така вече свърши и се разплака?
А до кога мислите да стерилизирате?

# 25
  • Мнения: 3 994
Момичета мога ли да направя анкета (ако да как?)или админа на темата ако може- относно ротавирусната ваксина, че много се чудя дали да я давам . И искам да видя колко от вас са дали колко не,Че ми е малко трудно да се връщам на зад в темите и да чета .

# 26
  • Мнения: 754
На нас вчера заедно с инжекциите му дадоха и нея.Да си призная не съм чела за или против нея,просто реших да има всички ваксини.

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Утре сме на двете ваксини на един път. Дано минат леко, само Куулпач лепенки ще си подготвя. По скоро ме притесняват следващите почивни дни... Ако ми потрябва лекар кой ще ме отрази не е мн ясно Sad

# 28
  • Мнения: 185
Не съм чела и аз много за ротарикса,но позната на братовчедка ми, която работи в Центъра за заразни и паразитни болести я е посъветвала да я сложат.И честно казано това наклони везните при мен.

Здравейте, момичета.
Аз съм от априлките, но ви следя, тъй като ме интересува по колко спят вашите бебета през нощта, без да се будят?

Ние сега сме краят на вторият месец и нашият спи около 8-9 часа.Вече не помня от кога не е ставал през нощта...

# 29
  • Мнения: 2 361
Mama_bear,бързо да се оправя батко и бебе да е здравичко! Hug

Бебо понякога спи по 8 часа,по-често прави по 6.5 часа пауза Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт