Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 56 578
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
И ние направихме тъкмо 4 месеца,вечер има моменти на по-трудно заспиване-като я сложа в леглото плаче. Вземам я няколко пъти,понякога я държа напред да гледа и накрая я слагам в леглото с бибата и леко полюшвам кошарата,докато заспи. Понякога, ако е мн. уморена иска на гърдата,но понякога отказва... Иначе съм против това детето да се остави да плаче за да заспи само. Имам лош спомен с каката,която беше като залепена за мен и на 7 месец някъде реших да пробвам метода,не издържах повече от половин час,а през това време тя плачеше ...,след това я утешавах,но тя плачеше още повече,дори за малко да повърне... Така,че това за мен е излишен стрес за такова малко бебе и не бих си помислила да повторя. В момента, чета една книга в която се описва друг начин за приспиване,който ми се струва по-приемлив,но незнам дали ще съумея да приложа на практика.

# 676
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 725
И при нас обръщането е мираж Simple Smile в общи линии се е обръщал по корем два пъти, но с огромни усилия. Стига до една страна и се килва обратно.
Обаче да стои почти седнал обожава, то едно напъване, то едно набиране.... И накрая му подавам аз ръце колкото да погледне света от по-високо. Зная колко неправилно е това, но като го видя да се пъне и ми става жал и помагам.
Вашите бебета как реагират на мобилните телефони? Само като види да го снимам и сякаш му става интересен този предмет и става един по-странен... Силно казано има интерес, но ми прави впечатление, че има "особено" отношение

# 677
  • Мнения: 140
Мале,вашите бебоци вече и посягат...Моят бебо тепърва започва да успява да хваща играчки и то само ако са по-малки и са му удобни.Постоянно му давам да ги гледа,клатушкам ги,играя сценки,но като че ли аз съм му по-интересна от играчките и няма голямо желание да ги хваща.

# 678
  • Мнения: X
И ние направихме тъкмо 4 месеца,вечер има моменти на по-трудно заспиване-като я сложа в леглото плаче. Вземам я няколко пъти,понякога я държа напред да гледа и накрая я слагам в леглото с бибата и леко полюшвам кошарата,докато заспи. Понякога, ако е мн. уморена иска на гърдата,но понякога отказва... Иначе съм против това детето да се остави да плаче за да заспи само. Имам лош спомен с каката,която беше като залепена за мен и на 7 месец някъде реших да пробвам метода,не издържах повече от половин час,а през това време тя плачеше ...,след това я утешавах,но тя плачеше още повече,дори за малко да повърне... Така,че това за мен е излишен стрес за такова малко бебе и не бих си помислила да повторя. В момента, чета една книга в която се описва друг начин за приспиване,който ми се струва по-приемлив,но незнам дали ще съумея да приложа на практика.
Flower82 би ли споделила накратко какъв е този друг метод.
Аз в един ден на голямо отчаяние пробвах метода с оставянето да плаче и влизането през определен период от време и никога ама никога не бих го повторила отново. Грешка беше, но бях много изтощена.

# 679
  • Мнения: 2 362
Аз имам книгата Ръководство за недоспали родители и доста си помагам с нея.Само още не мога да се оправя с нощното събуждане,та съм си все още недоспала Grinning
Там за проблеми със съня пише така-създава се отпускаща обстановка за бебето,да е по-затъмнено,тихо и спокойно.Слага се бебето да спи и се потупва по дупето и му се  шепти,ако е неспокойно.Като е хубаво да няма прекалена стимулация преди лягане.
Аз на практика така приложих нещата-къпане,масаж,хапва.След това си има една играчка,мече с одеалце,която е специално за бебета,всмисъл може да я лапа и т.н.Слагам го в леглото,давам му играчката и му пускам песнички от играчката над леглото.През това време стоя до него,пея му тихичко ,галя го по гръбчето.Заспива си вече без проблем.
Проблемът идва по някое време през нощта,като се завърти ,стане му неудобно и се събуди.Взимам го докато се успокои и пак го слагам.

Иначе вече хваща играчки,взехме му и дрънкалки.Започна много да ни гледа като ядем и да "придъвква" Grinning Днес като пих вода също ме гледаше Grinning
 
Аз също съм против метода с оставянето и не съм и няма да го прилагам.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 22:42 от Étoile*

# 680
  • Мнения: 1 418
Играчки хваща, слага ги в устата, удря ги една в друга. Дрънка с дрънкалки и сама си ги взима. От скоро й давам едно "пиано" с големи копчета, които освен да свирят и светят , много й харесва да ги удря:)  Вода като се пие е голямо събитие, много е интересна тая дейност, като ям пред нея ми се струва, че ме имитира как дъвча и освен това й е много смешно :ДД
Смартфоните са й супер интересни, много иска да пипа екрана и понякога й давам, направо я привлича като магнит. Ужас ! А и с телевизора е така, ако работи веднага се зазяпва и така като е около него вече не го пускам, иначе два пъти е заспивала пред телевизора, като някоя баба:) Някой беше казал, че бебето му крещи и моята спря да плаче сега всичко е само приказки и викове, рев има само като се приспиваме Sad

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 23:56 от hamsti

# 681
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
И ние направихме тъкмо 4 месеца,вечер има моменти на по-трудно заспиване-като я сложа в леглото плаче. Вземам я няколко пъти,понякога я държа напред да гледа и накрая я слагам в леглото с бибата и леко полюшвам кошарата,докато заспи. Понякога, ако е мн. уморена иска на гърдата,но понякога отказва... Иначе съм против това детето да се остави да плаче за да заспи само. Имам лош спомен с каката,която беше като залепена за мен и на 7 месец някъде реших да пробвам метода,не издържах повече от половин час,а през това време тя плачеше ...,след това я утешавах,но тя плачеше още повече,дори за малко да повърне... Така,че това за мен е излишен стрес за такова малко бебе и не бих си помислила да повторя. В момента, чета една книга в която се описва друг начин за приспиване,който ми се струва по-приемлив,но незнам дали ще съумея да приложа на практика.
Flower82 би ли споделила накратко какъв е този друг метод.
Аз в един ден на голямо отчаяние пробвах метода с оставянето да плаче и влизането през определен период от време и никога ама никога не бих го повторила отново. Грешка беше, но бях много изтощена.
Става въпрос за книгата спомената и по-горе: Ръководство за недоспали родители. Според мен има много полезни съвети. След 4-тия месец е описан начин за заспиване в който слагаш бебето да спи,ако плаче го вземаш да го преъгнеш и пак го връщаш и така докато заспи.Не е лесно, отнема време,но според авторката по този начин не  се нарушава доверието в детето. Още не съм го започнала да го прилагам,тъй като трябва постоянство поне около две седмици за да има резултат.

# 682
  • Мнения: 1 418
Ще ходите ли на моренце с бебетата? А мислите ли да ги топите във водата? Аз мисля да вземем едно от онези малки басейнчета и да го пълня с чешмяна вода...страх ме е от морската, че не е достатъчно чиста:)
 
Има ли мами , които ще захранват без заместване на хранене или ще се водите по бебето, според това какво му харесва повече- мляко или твърдо? Аз искам да кърмя и след 1г. и не искам да замествам храненета, за да не се отбие много рано, но на практика може би детето само ще си иска повече твърда храна, та се чудех дали заместените хранения са вредни за по-дългото кърмене?

# 683
  • Мнения: 366
Не бих казала, че заместените хранения преди годинката пречат на продължителното кърмене. На теория СЗО препоръчва да не се заместват хранения преди една годинка, на практика ако бебето само започне да яде по-големи количества твърда храна, според мен по-вредно е да го спираш. Сз захранвах баткото без заместване - като дойде време за хранене винаги давах първо кърма и известно време след това твърдата храна. В един момент той сам започна да поема повече твърда храна и сам започна да се отказва едно по едно от кърменията. И аз нямах намерение да замествам, но в крайна сметка реших да се водя по него.

Ние ще ходим на море първата седмица на юли. На консултацията този месец педиатъра ми даде един списък с лекарства за аптечката -за всякакви неразположения. Каза на плаж преди 10 сутринта и след 6 -ние толкова рано не можем да се класираме, та ще хващаме само късния следобед. Каза също задължително с памперс на пясъка и ако се вкарва във водата да се отмива после с чиста вода. Аз не мисля да го вкарвам във водата и няма да нося басейн, при положение че още не може да седи. Най-много да му топнем крачетата.

Моят бебок се обръща и на двете страни и вече основно пребивава на килим на земята -изпрала съм му един тежък и не-хлъзгав, на който да се търкаля на воля, тазпръснала съм му и играчки. Вече е стигнал първа фаза на пълзене -риба на сухо. Успява да избута крачетата и дс повдигне дупето, но не се сеща да си премести ръцете. Успява да се премести по съвсем малко и му отнема много време да стигне до някоя играчка, но е много упорит. Често като стигне желаната играчка вместо да я хване, без да иска я избутва още по-напред и направо ми дожалява, като знам колко още време ще му отнеме пак да я стигне. Чакам скоро да влезе във втора фаза -ранен войник. Той си е много жилав откакто се е родил и очаквах рано да започне да се движи.

# 684
  • Мнения: 6 276
Не се притеснявайте за ръката която остава под тях при обръщането,и моят така пищеше и се ядосваше,но след няколко дена се научи как да я вади.Хваща си играчки и всичкодето набара и директно в устата.Пелени,мои дрехи,даже пръстите ми дърпва да опита 😁 Шишето не си държи,но аз нямам такива с дръжки,иска ми се да свикне с цяла длан и не съм взела.
Телефона ми не гледа,даже като го снимам става сериозен и се крие,аз съм същата въобще не обичам да се снимам,но той има вече албум с над 1000 снимки,как ще избирам след време за бебешкия не знам,всички си ги харесвам 🙃 Заглежда се в таблета който ползвам ако се заиграе и като седя до него,но стане ли по продължително го изключвам и почвам с играчките да го разсейвам.
Хич не му харесва седнал,не знае как да се държи и опитва да се свие напред.Към яденето ми никакъв интерес,пие си млякото и пей сърце Wink Вече е на фаза напред лазене/приплъзване и почна да вдига и върти дупето на изпънати ръце,следваща фаза било "излитането" от което много се притеснявам.Как се обазопасява стаята в която ще лази/пълзи/проходи?Само за контакти и шкафове имам ограничители,за ръбовете какво се слага?Каски ще взимате ли?

# 685
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Ние ходим на басейн и той обожава водата. Бих го топнала сега и в океана, но  при нас е зима, ще можем вече към декември 😄 Иначе планираме почивка и там задължително ще плува в морето. Взех един дълбок пояс с дупки за краката и го мятам вътре.
Моето момче като има пуснат телевизор в стаята и замръзва, то с такъв интерес гледа. Все още не стои по корем и не се обръща, по гръб сме и само мята дупе на ляво и дясно. През по-голямата част от деня е полуседнал навън в количката.
Нашата стая е обезопасена от преди раждането му, вече по-нататъка ще мислим и за всекидневната, но е рано още.

# 686
  • Мнения: X
Ще ходим на море ама май без плаж. Той евентуално не би седял на пясъка и есе пак като знам колко е мръсно, все ще пипне нещо. В морето не знам може би ще му топнем кранчетата,  но по-продължително не.

# 687
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 725
Ние в петък заминаваме на първомпре, с проучвателна цел. Искам просто да видя как ще му се отрази смяната на климата и след това ще мислим за истинска морска ваканция.
Края на май месец когато пътувахме с него до София и след това обратно до в.търново нещата бяха сравнително добре, но все пак смяна на климат нямаше - от една градска среда направо в друга.
Според педиатърката най-много може да има разстройство и да му се спи повече ( това било нормалното) всичко останало като реакция на организма трябва да се гледа по-внимателно.

# 688
  • Мнения: 16 876
Аз захранвам без да замествам.

Ще ходим на море в чужбина, тогава ще е на 6.5 месеца и мисля да плуваме във водата с него.

Преди това ще ходим на спа в планината, къдео мисля да го запозная с водата и басейна.

Всичко си слага в устата - навива си чаршафа и го дъвче, взима ми телефона и муапа ъглите, плюнките са като морска пяна....чакаме първия зъб.

# 689
  • Мнения: 1 406
Мама мече ще споделиш ли примерния списък с лекарства за пътуването,които ви е препоръчал вашият педиатър? Аз питах нашата, но нищо не ми каза. Единствено Панадол съм взела до момента. Дано не се налага да се ползва нищо от такива списъци.

Общи условия

Активация на акаунт