Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 56 530
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Всичко си слага в устата - навива си чаршафа и го дъвче, взима ми телефона и муапа ъглите, плюнките са като морска пяна....чакаме първия зъб.
И ние така, аз даже от няколко дни мажа венците с едно хомеопатично гелче. Курдисан е и с кехлибарената гривна и гердана под наблюдение само

# 691
  • Мнения: 16 874
Аз гривната я сложих на крачето и не ме притеснява. Герданчето първоначално ме стресираше, но сега е с него по цял ден и преди къпане за нощния сън го свалям задължително. Дано даде ефект, че от сега ми киселее и не знам просто как ще е ако зъбите избиват с рев като при коликите. Няма да съм с всичкия си накрая, защото ревът беше денонощен!

# 692
  • Мнения: 1 418
На мен пък толкова ми хареса гривничката,  че се чудя дали и аз да не си взема Heart Eyes

# 693
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Аз лично като пътувам и се презастраховам с лекарства, но гледам да съм мах подготвена.  Взимам панодол,  нурофен, ериус,  фенистил гел, вомитусхил, ентерол, проспан

# 694
  • Мнения: 1 418

На 6 месеца бебоците в какаво се возят кошница или столче за кола? Тези от вас, които са пътували с малките съкровища, често ли се налага да спирате и с какво се занимавате в колата Simple Smile И кога повечето бебета като ги сложиш седнали без упора си седят така ?Simple Smile = серия от тъпи въпроси на неопитна мама :р

# 695
  • Мнения: 16 874
Хамсти, рано им на 6м. В сто. За кола. Ползва се кашница✌

# 696
  • Мнения: X
Кошница за кола обратно на движението. За пътуването не бери грижа повечето бебета на тази възраст все още спят по време на път. С порастването започва да става купон. Като пътуваме сме спирали, за да кърмя и малко и ние да си починем.

# 697
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Ние ходихме на почва на около 200км от нас
 В едната посока мрънка и пяхме песни, спирахме,  правих се на маймуна,  а в другата спа през цялото време

# 698
  • Мнения: 140
Момичета,има ли фейсбук група на фрвруарчетата и ако да -как се казва, за да се присъединя?

# 699
  • Мнения: 4 018
Момичета, като слагате коша на количката под 45 градуса слагате ли коланите

# 700
  • Мнения: 140
Да,аз ги слагам даже и на легналото положение

# 701
  • Мнения: 366
Мама мече ще споделиш ли примерния списък с лекарства за пътуването,които ви е препоръчал вашият педиатър? Аз питах нашата, но нищо не ми каза. Единствено Панадол съм взела до момента. Дано не се налага да се ползва нищо от такива списъци.

Ето какво ми е изписал:

Zanzarin - против ухапване от комари
Фенистил -третиране на ухапвания
Отипакс -болки в ушите
Виброцил - капки за нос
Флора бимби -пробиотик
Drill baby -кашлица
Panadol baby - температура
Ефералган/ свщички за температура
Вонитусхил-при повръщане
Placef - широкоспектърен антибиотик

Ние поддържаме връзка по телефона, така че ако нещо се наложи, първо ще се консултирам преди да дам каквото и да е. Важно е да имам лекарствата в мен, защото отиваме на място, където няма аптека.

Иначе като общи препоръки:
- бебето на плажа до 10 и след 18
-да не се държи никаква козметика в стаяра с бебето, защото привлича комари и гадини
- да се подновява мазането със лосиона против комари на 5 часа
-да се подновява лосиона за слънце на 2 часа
-на пясъка с памперс

# 702
  • Сливен
  • Мнения: 245
Моят бебок също не се обръща,от време на време като е по гръб се подпира на краката,сякаш се опитва да се обърне,ама дупето му натежава,той си е пухкав.Но всяко дете си е различно,на една моя позната бебето й е на 6 месеца,още не се обръща.
и при нас е така

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 717
Не искам да пиша в темата "бременна ли съм" тъй като има достатъчно тъпи въпроси, та затова питам тук - 4месеца след раждане - може ли да се разчита на резултат от тест за бременност?

# 704
  • Мнения: 366
Нямам информация първа ръка, но изглежда ако теста е отрицателен резултатът е верен, ако е положителен -може и да не е верен и трябва да се прави кръвен тест. Това съм намирала от търсене на инфо в нета.

Общи условия

Активация на акаунт