HPV 16

  • 7 235
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте,
На 20 години съм. Имам HPV  тип 16. От 4 месеца се следя при д-р Кайрякова. Правихме 2 серии лечение с Биозин. Но на новите изследвания ми излезе че няма промяна. Какво бихте ме посъветвали да направя. Ако някоя от вас е била в същото положение нека сподели. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 518
Не мисля, че се лекува ЧПВ, колкото и хапчета да изпиеш. Следи го редовно и всичко ще е наред.

# 2
  • Мнения: 2 883
Бременна ли си?
Аз бях с тип 18 . Приемах почти цяла година coriolus - естествен имуностимулант от някаква гъба. Преди това ми обгориха раничка, която беше доста голяма, след което си слагах капсули с хиалуронова киселина. Правех си прегледи на всеки 2-3 месеца и по някое време лекарката ми изписа и silaut. Между прегледите също ме мажеше с някакво лекарство, но не знам как се казва. Бях го купувала веднъж и ме маза с него 3-4 пъти.
Ако си бременна обаче трябва много да внимаваш. До колкото знам от моята лекарка вируса не е опасен за плода, а за теб. Лошото обаче е, че за тези 9 месеца, ако не се лекува, може да доведе до повече поражения.
Според мен промяна в изследванията няма да се види толкова бързо. Питай лекарката си за имуностимуланти. Ако трябва отиди на второ мнение.
Успех! Всичко ще е наред, само слушай лекаря си.

# 3
  • Мнения: 17
Не не съм бременна. Благодаря много.

# 4
  • Мнения: 2 646
На база на какви оплаквания си правите тест ЧПВ.  Аз имам папиломи покрай врата. Имах и на гениталиите около 1 г. Но изчезнаха след прием на антибиотик по повод бронхит. Има ли нужда да правя и аз изследвания?

# 5
  • Мнения: 17
Нямам оплаквания. Когато бях на обикновен преглед при д-р Ганчева каза, че имам петънце на шийката и ми каза за си направя тест за ЧПВ. Така разбрах.

# 6
  • Мнения: 2 883
Моето изследване го пусна след като видя колко е голяма раничката ми. Или може би според вида на раничката, защото не всички, мисля, са в следствие от чпв.

# 7
  • Мнения: 17
Моето изследване го пусна след като видя колко е голяма раничката ми. Или може би според вида на раничката, защото не всички, мисля, са в следствие от чпв.
Моята не беше голяма ама за всеки случай ми каза да си направя теста.

# 8
  • Мнения: 2 883
При предното ми посещение на гинеколог моята също не беше голяма, но нейната препоръка беше да изчакам докато родя. Това събитие все още не се е случило в моя живот, и кой знае до къде щеше да се стигне, ако не бях отишла при другата лекарка.

# 9
  • Мнения: 17
При предното ми посещение на гинеколог моята също не беше голяма, но нейната препоръка беше да изчакам докато родя. Това събитие все още не се е случило в моя живот, и кой знае до къде щеше да се стигне, ако не бях отишла при другата лекарка.
Аз ходих на различни лекари всички ми казаха, че не е страшно. Раничката не е голяма и че всичко друга е наред.

# 10
  • Мнения: 17
Бременна ли си?
Аз бях с тип 18 . Приемах почти цяла година coriolus - естествен имуностимулант от някаква гъба. Преди това ми обгориха раничка, която беше доста голяма, след което си слагах капсули с хиалуронова киселина. Правех си прегледи на всеки 2-3 месеца и по някое време лекарката ми изписа и silaut. Между прегледите също ме мажеше с някакво лекарство, но не знам как се казва. Бях го купувала веднъж и ме маза с него 3-4 пъти.
Ако си бременна обаче трябва много да внимаваш. До колкото знам от моята лекарка вируса не е опасен за плода, а за теб. Лошото обаче е, че за тези 9 месеца, ако не се лекува, може да доведе до повече поражения.
Според мен промяна в изследванията няма да се види толкова бързо. Питай лекарката си за имуностимуланти. Ако трябва отиди на второ мнение.
Успех! Всичко ще е наред, само слушай лекаря си.
А в крайна сметка излекува ли се или още си го имаш

# 11
  • софия
  • Мнения: 1 245
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.

# 12
  • Мнения: 17
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.
А в коя клиника

# 13
  • Мнения: 2 883
Жанет Н, излекуван е вируса.

# 14
  • Мнения: 17
Жанет Н, излекуван е вируса.

А  аз най вероятно съм заразила и приятеля ми и след като се излекувам пак ли ще се заразя или има начин и той да се излекува

# 15
  • софия
  • Мнения: 1 245
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.
А в коя клиника
Клиниката е Салвебис, взимат ти парите, но е на ниво, лично аз останах доволна. Предпочитам да дам 700лв грубо за всичко и да се приключва..а не да пия кореолос дето едвам го преглъщам и какво ли още не.

# 16
  • Мнения: 17
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.
А в коя клиника
Клиниката е Салвебис, взимат ти парите, но е на ниво, лично аз останах доволна. Предпочитам да дам 700лв грубо за всичко и да се приключва..а не да пия кореолос дето едвам го преглъщам и какво ли още не.
А да ми предложите лекар

# 17
  • софия
  • Мнения: 1 245
Той е един, не му запомних името, напишете в гугъл мед.център салвебис и ще Ви излезе. Отново казвам, че цените не са ниски, но поне знам, че вършим работа. Лекаря беше много внимателен.

# 18
  • Мнения: 17
Той е един, не му запомних името, напишете в гугъл мед.център салвебис и ще Ви излезе. Отново казвам, че цените не са ниски, но поне знам, че вършим работа. Лекаря беше много внимателен.
Благодаря

# 19
  • Мнения: 2 883
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.

Такъв тип лечение чувам за пръв път.
Моето лечение сигурно сумарно е излязло на същата, ако не и на по- висока цена, ако включвам и прегледите.
Ако знаех, и аз бих се подложила на нещо с по- бърз резултат.

# 20
  • софия
  • Мнения: 1 245
Ами то си е индивидуално, естествено и нормално е лекаря да избягва да се прави операция, при мен просто не се повлия от всички неща дето ме накара на пия, общо взето си беше губене на време. Радвам се, че се отървах.

# 21
  • Мнения: 17
Ами то си е индивидуално, естествено и нормално е лекаря да избягва да се прави операция, при мен просто не се повлия от всички неща дето ме накара на пия, общо взето си беше губене на време. Радвам се, че се отървах.
А ако паркньора е заразен може ли наново да се запазиш

# 22
  • софия
  • Мнения: 1 245
Не, трябва и той да се лекува иначе е един безкраен кръговрат Wink напишете в гугъл Митове и легенди за папилома вирус и прочетете статията Simple Smile

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте !
Имам човешки папилома вирус тип 16 !
Намирам се извън България и досега не съм и чувала за вируса .. Имам вече общи познания , но съм притеснена относно последващите стъпки към евентуално лечение, ако въобще съществува като вариант !? Ще съм благодарна на всеки един който сподели информация по темата !
Как стои въпроса с интимния живот след доказване на ЧВП вируса ?
Трябва ли да спазвам диети ?
И всички подробности по темата ..
Проблем ли е , че работя в неподходящи условия ?
Под малко повече стрес съм напоследък и се старая да се стегна, но понякога е почти невъзможно!
Благодаря, че прочетохте темата и благодаря предварително на отзовалите се ! Бъдете здрави!! И нека онези които сега встъпват в сексуалния си живот , да бъдат по предпазливи и информирани !!! Желая Ви всичко добро ! 
           С уважение:Ая

Общи условия

Активация на акаунт